رفتن به نوشته‌ها

خطرات مکرر برای سلامتی || عوارض جانبی برای سلامتی چیست و چه فوایدی دارد؟


اطلاعات مربوط به خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. برخی مطالعات اثرات ضد افسردگی و ضد التهابی اجزای عود را نشان داده اند. مطالعات دیگر ارتباط بین استنشاق دود عود شده و اثرات منفی سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

بخور ماده ای است که برای تولید بوی معطر سوزانده می شود. در واقع ، کلمه “بخور” از یک کلمه لاتین به معنی “سوزاندن” گرفته شده است. سوزاندن از زمان های قدیم وجود داشته است. در مراسم های مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. در طول قرن ها و تا به امروز ، مردم به دلایل مختلف از تکرار استفاده کرده اند.

آیا دود بخور می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

همچنین ، اگر می خواهید از افزونگی استفاده کنید ، باید از تمام دستورالعمل های امنیتی پیروی کنید. باید مطمئن شوید که امکان آتش سوزی وجود ندارد.

همین حالا با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، رزین ، روغن ، چوب و غیره ساخته شد. با گذشت زمان ، مواد بیشتری به محتویات بخور اضافه شد تا عطر ، توانایی سوزاندن و حفظ اجزای بخور را افزایش دهد.

برای استفاده از اکثر انواع بخورها به منبع آتش نیاز دارید. انتهای بخور می تواند مخروطی ، چوبی ، گرد یا. ، با شعله برای بخور سوزاندن روشن می شود. بخور طراحی شده است تا عطری شیرین و دلپذیر داشته باشد. آنها همچنین ممکن است حاوی ذرات معلق باشند که به راحتی قابل تنفس هستند. این بدان معناست که می تواند تأثیرات بالقوه ای بر سلامت فرد داشته باشد.

خطرات مکرر سلامتی را برجسته می کند

خطرات عود سلامتی پزشک

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. با این حال ، تحقیقات اخیر نشان می دهد که سیگار کشیدن مکرر ممکن است برای سلامتی مضر باشد.

تکرار یک ماده دودی است. این ماده از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند سوزانده شوند تا دودی فوق العاده و معطر ایجاد شود. انواع مختلف بخورها رایحه و ترکیبات متفاوتی دارند. برخی از نمونه های این مواد شامل سرو یا گلاب است. برخی از رزین ، برخی دیگر از پودر ساخته شده اند. به طور کلی ، بخور برای عطر خانه ، اهداف معنوی ، سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند هر چیز دیگری که دود تولید می کند ، برای استفاده از آن باید دود بخور را استنشاق کرد. اخیراً تحقیقی در مورد تأثیرات منفی دود بخور بر سلامتی انجام شده است. بیایید نگاهی دقیق تر به مضرات احتمالی دود بخور بیندازیم.

اگرچه برخی داده ها نشان می دهد که مواد عودکننده می توانند مزایای بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند ، اما برعکس آن چطور؟ آیا استنشاق دود بخور مضر است؟ دود بخور شامل چندین جزء است. این مواد شامل ذرات ریز ناشی از احتراق و انواع گازها از جمله مونوکسید کربن هستند.

در مطالعه ای که بر روی بزرگسالان چینی انجام شد ، شواهدی یافت شد که مصرف مجدد آنها می تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور برای مدت طولانی وجود داشته است و برای اهداف مختلفی از جمله اعمال مذهبی ، خنثی سازی بو ، مدیتیشن و آرامش استفاده می شده است. انواع مواد ، معمولاً گیاهی ، می توانند به عنوان مواد اولیه برای عود بیماری استفاده شوند.

سرطان یکی از خطرات عود بیماری است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان سلول های سنگفرشی ریه همراه است. مطالعه بر روی کودکان عمانی نشان داد که استفاده از تکرار باعث خس خس سینه در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده مکرر با افزایش بروز آسم همراه نبود.

بخور حاوی ترکیبی از مواد طبیعی و غیر طبیعی است که ذرات کوچک و قابل استنشاق را تولید می کند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از این ذرات سرطان زا هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. این مطالعه همچنین ارتباط بین خطر بالای سرطان و استفاده مجدد از آن را نشان داد.

بیشتر این سرطان ها سرطان تنفسی فوقانی یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق دود بخور نسبت به سیگار سرطانی تر است. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی و در آزمایشگاه انجام شد.

علاوه بر ترکیبات معطر ، دود بخور حاوی بسیاری از ترکیبات سمی و فعال کننده است ، به این معنی که می تواند عوارض جانبی نیز ایجاد کند.

بحران

این باعث آسم مکرر نمی شود ، اما می تواند باعث حمله آسم شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که اجزای موجود در دود بخور برای سلولهایی که در غلظتهای پایین تر از دود سیگار رشد می کنند سمی است. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط دود بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

ذرات معلق موجود در دود بخور نه تنها حاوی مواد سرطان زا ، بلکه محرک نیز هستند. این بدان معناست که سیگار کشیدن مکرر می تواند منجر به تعدادی از بیماری های تنفسی مانند آسم شود. در یک مطالعه بیش از 3000 دانش آموز مدرسه ای مبتلا به آسم ، علائم آسم و آسم مبتلا به عود بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که بین استنشاق دود بخور و آسم و علائم شبه آسم مانند خس خس سینه ارتباط وجود دارد.

رابطه بین مصرف عود و افزایش نیاز به داروهای آسم نیز در این مقاله توضیح داده شده است.

التهاب

خطرات عود سلامتی پزشک

مطالعات نشان می دهد که دود مکرر می تواند باعث التهاب مزمن در بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دود مکرر نه تنها ممکن است باعث التهاب در ریه ها شود ، بلکه منجر به هپاتیت نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط روی حیوانات انجام شد. این التهاب در اثر تبدیل ذرات فلزی به متابولیت ایجاد می شود که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در دود بخور نیز ممکن است بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعه ای روی موش ها نشان داد که استنشاق مکرر دود روی سوخت و ساز بدن و وزن تأثیر منفی دارد. سیگار کشیدن مکرر باعث کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

مطالعات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا این اتفاق می تواند برای انسان رخ دهد.

چه چیزی بخور می دهد؟

بخور معمولاً از یک ماده معطر ساخته می شود. آنها همچنین از چسب برای نگه داشتن مولکول های معطر در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهان دارویی هستند. این مواد می توانند شامل انواع رزین ها ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گل ها باشند.

مواد خاصی که در بخور استفاده می شود می تواند بر اساس منطقه و تولید کننده آن محصول متفاوت باشد. برخی از نمونه های خاص مواد معطر که می توانند برای تولید بخور در نقاط مختلف جهان استفاده شوند عبارتند از:

  • بخور دادن
  • دارچین
  • نعناع هندی
  • چوب صندل

ماده قابل اشتعال چسبناک موجود در بخور چیزی است که شعله ور می شود. احتراق باعث احتراق مکرر و تولید دود می شود. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما می تواند شامل مواردی مانند ذغال سنگ یا پودر چوب باشد.

فرم تکرار

تکرار انواع مختلفی دارد ، از جمله:

  • پودر
  • چوب
  • باز پیچی
  • مخروط ها

نحوه استفاده از تکرار

خطرات عود سلامتی پزشک

برای سوزاندن بخور ، ابتدا کمی روشن می شود. به عنوان مثال ، برای آتش زدن بخور چوبی ، از فندک یا کبریت برای روشن کردن نوک آن استفاده می شود. هنگامی که بخور روشن است ، شعله را به آرامی خاموش کنید. معمولاً با دمیدنتکرار را خاموش کنید سپس بخور روشن می شود و شروع به تولید دود معطر می کند.

زمان سوزاندن بخور بسته به شکل آن متفاوت است. به عنوان مثال ، عود سوختگی ممکن است بین 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً می سوزد ، خود به خود خارج می شود. البته ، باید توجه داشته باشید که بخور دادن با خطر آتش سوزی همراه است.

برای سوزاندن بخور ، باید از دستگاه بخور مخصوص استفاده کرد. این به کنترل سوزاندن بخور و خاکستر آن کمک می کند. بخور سوز را روی یک سطح نسوز قرار دهید. هرگز بخور سوزاننده را در گوشه خانه خود بدون مراقبت رها نکنید.

شما می توانید انواع چوب بخور ، کویل و جا بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات عود سلامتی پزشک

قرنها است که در سراسر جهان از بخور استفاده می شود ، اما آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور دادن وجود دارد. چندین مطالعه فعلی در مورد ترکیبات کندر و بخور انجام شده است.

استفاده از عود یکی از پایه های اصلی اعمال مذهبی و مدیتیشن از زمان های قدیم بوده است. اما آیا واقعاً بخور دادن اثر آرام بخش یا مخدر دارد؟

مطالعه ای در سال 2008 بر روی رزین کندر نشان داد که این فرکانس می تواند تداخلی مشابه داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنشی به این ترکیب در مناطقی از مغز که با اضطراب و افسردگی مرتبط است مشاهده شده است. همچنین گیرنده های مرتبط با احساس گرما را فعال می کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی ترکیبات جدا شده از کندر و رزین های مردابی دارای اثر ضد التهابی در موش ها هستند. محققان چندین ترکیب را از رزین ها جدا کردند و دریافتند که برخی ، بسته به دوز ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها سرکوب کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعات با ترکیبات تصفیه شده رزین کندر کار کردند. برای تعیین اینکه آیا این ترکیبات در دود مکرر وجود دارند یا خیر و آیا واکنش های مشابهی را در افراد ایجاد می کنند ، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان و در میان فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. با توجه به صحبت در مورد آسیب احتمالی ناشی از دود مکرر ، بهتر است قبل از استفاده از تکرار با پزشک مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *