خطرات تهویه مطبوع خودرو – پایگاه خبری خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از سلامت نیوز، دکتر. محمد کی پور، متخصص چشم درباره خشکی چشم گفت: بیماری خشکی چشم به دلیل کاهش تولید اشک و تسریع تبخیر رخ می دهد و از آنجایی که تامین رطوبت برای تامین سلامت و کیفیت بینایی ضروری است، بنابراین پیشگیری و درمان آن ضروری است. این شرط مهم است

دکتر ادامه داد. کیپور: شیوع خشکی چشم در شهرهایی که از آلودگی هوا رنج می‌برند بسیار حائز اهمیت است، بنابراین از یک سو برای شهروندانی که درگیر این مشکل رایج هستند، اقدامات مراقبتی و درمانی لازم است.

دکتر. کیپور خشکی چشم را مشکل نیمی از جمعیت در گروه های سنی مختلف دانست و گفت: خارش، قرمزی، التهاب چشم و عمل لیزیک از بارزترین علائم خشکی چشم است که گاه به ابهام منجر می شود. چشم انداز.

وی بیان کرد: افزایش سن و استفاده مداوم از رایانه و تبلت به ترتیب باعث ایجاد مشکلات چشمی در سالمندان و کودکان می شود که قرار گرفتن در معرض هوای آلوده تشدید می شود.

این متخصص چشم می گوید: تماس مستقیم با هوای کولر خودرو بر سلامت چشم ها تاثیر می گذارد و به مرور زمان باعث خشک شدن چشم ها می شود.

وی بیان کرد: از عینک های تزئینی در هوای آلوده استفاده نشود و افرادی که در تابستان از این عینک استفاده می کنند برای کنترل رطوبت چشم خود داروی تکمیلی در نظر بگیرند.

کیپور در پایان تاکید کرد: نوشیدن مایعات فراوان و خوردن غذاهای دریایی سرشار از امگا ۳ به ویژه در فصل گرما نقش مهمی در پیشگیری از خشکی چشم دارد.