خبرنامه بررسی سلامت: انگلیس اجازه می دهد تا کووید-۱۹ پاره شود: بعد چه اتفاقی می افتد؟


از آنجایی که محدودیت‌های کووید در بریتانیا کاهش می‌یابد، ما به نحوه عملکرد این سیاست‌های جدید نگاه می‌کنیم

سلامتی


۲۵ ژانویه ۲۰۲۲

تصویر پیش فرض New Scientist

زنی با پوشیدن ماسک صورت به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر شیوع ویروس کرونا، لندن، انگلستان

دینندرا هاریا/ تصاویر سوپا/ لایت راکت از طریق گتی ایماژ

سلام، و به چک سلامت این هفته خوش آمدید، خبرنامه هفتگی که اخبار سلامت و تناسب اندام را به شما می دهد که واقعاً می توانید به آن اعتماد کنید. برای دریافت این خبرنامه رایگان و هفتگی در صندوق پستی خود، اینجا ثبت نام کنید.

خبر بزرگ در بریتانیا کاهش محدودیت‌های کووید-۱۹ است، از جمله اینکه انگلیس توصیه به کار از خانه را در صورت امکان متوقف می‌کند و این هفته به ماسک اجباری صورت در فضاهای عمومی سرپوشیده پایان می‌دهد. به نظر می رسد این قانون که افراد در صورت مثبت بودن تست کروناویروس باید خود را ایزوله کنند، از ۲۴ مارس یا زودتر لغو می شود.

طبیعتاً طیف وسیعی از نظرات در مورد این حرکت ها وجود دارد. بحث در مورد اینکه چگونه باید به کووید-۱۹ واکنش نشان دهیم مدت هاست که دو قطبی شده است، به طوری که هر موج جدیدی از موارد، محتاطانه تر برای قوانین سختگیرانه تر و اجرای زودتر آنها بحث می کنند، در حالی که مخالفان آنها کمتر و دیرتر بحث می کنند.

اما نظر شخصی ما هرچه باشد، به نظر می‌رسد انگلیس، که احتمالاً توسط بقیه بریتانیا دنبال می‌شود، به زودی سیاستی خواهد داشت که بیش از هر زمان دیگری «اجازه دهید پاره شود». بنابراین، در آینده چه اتفاقی می افتد؟

برای کنار گذاشتن یک چیز، برخی معتقدند کووید-۱۹ به طور طبیعی به گونه‌ای تکامل می‌یابد که کمتر بدخیم باشد. اما این اشتباه است – پاتوژن ها به گونه ای تکامل می یابند که قابل انتقال تر باشند. ویروس کرونا «اهمیت نمی‌دهد» که مردم را می‌کشد یا نه، زیرا معمولاً مدت‌ها قبل از مرگ منتشر می‌شود. پل هانتر از دانشگاه آنگلیا شرقی می گوید: «بیماری ها همیشه به گونه ای تکامل نمی یابند که کمتر بدخیم شوند. “بعضی وقت ها انجام می دهند، گاهی اوقات نمی کنند. و شما نمی توانید آن را پیش بینی کنید.»

با این حال، بیماری زای ذاتی یک ویروس تنها چیزی نیست که مهم است. در طول همه‌گیری، ویروس کرونا به دلیل ایجاد ایمنی در جمعیت‌ها، هم از عفونت‌های طبیعی و هم از واکسن‌ها، به تدریج باعث بیماری کمتر جدی‌تر شده است. ارقام ملی نشان می دهد که در حالی که مصونیت در برابر ابتلا به ویروس – از هر منبع – به سرعت کاهش می یابد، مصونیت طولانی تری در برابر بیماری شدید وجود دارد.

نوع دلتا، که در اواسط سال ۲۰۲۱ افزایش یافت، به نظر می‌رسد ذاتاً از نسخه اصلی ویروس کرونا خطرناک‌تر بوده است، اگرچه در بسیاری از کشورها تلفات کمتری داشت زیرا مصونیت جمعیتی وجود داشت. به نظر می رسد که Omicron هم ذاتاً بدخیم تر از دلتا است و هم به دلیل ایمنی بیشتر باعث بیماری کمتری می شود.

یکی از نشانه‌های تشویق این است که به نظر می‌رسد ویروس کرونا دیگری به نام OC43 تکامل یافته و بسیار کم‌خطرتر شده است. این ویروس ممکن است از حیوانات به انسان منتقل شده باشد و گمان می رود در سال ۱۸۸۹ باعث ایجاد یک بیماری همه گیر شده باشد که “آنفولانزای روسی” نامیده شد. اکنون یکی از دلایل سرماخوردگی است.

به نظر می رسد کروناویروس های عامل سرماخوردگی مانند OC43 هر سه تا شش سال یکبار افراد را دوباره آلوده می کنند. مانند کووید-۱۹، مصونیت در برابر عفونت مجدد طولانی نیست، اما مصونیت در برابر بیماری های جدی ماندگار است. به هر حال، سرماخوردگی یک کلمه برای چیزی است که زیاد اتفاق می افتد، اما برای اکثر مردم بی اهمیت است. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این اتفاق در نهایت با کووید-۱۹ نیز رخ خواهد داد.

در کوتاه‌مدت، به نظر می‌رسد که موج‌های بیشتری از کووید-۱۹ ناشی از انواع جدید – اگر نه امسال، سال آینده – به‌نظر می‌رسد. سوال بزرگ این است که آیا نوع بعدی عوارض بیشتری نسبت به omicron، کمتر یا تقریباً مشابه ایجاد می کند.

و همچنین هرگونه تغییر در بیماری زای ذاتی، به دو نیروی متضاد بستگی دارد: کاهش مصونیت در برابر بیماری شدید به دلیل گذشت زمان و افزایش مصونیت جمعیت در برابر الگوی ثابت عفونت های طبیعی، به علاوه افراد بیشتری که دوزهای واکسن خود را افزایش می دهند.

من فکر نمی کنم کسی بتواند پیش بینی کند که نوع بعدی چگونه پیش می رود.

سایر داستان های سلامتی

از آرشیو

سال‌هاست که به ما گفته می‌شود برای جلوگیری از سرطان پوست به دنبال سایه برویم. اما اکنون مشخص شده است که دوری از خورشید خطرات سلامتی خود را دارد.

این همه برای این هفته است، اما به رویداد آنلاین بعدی ما، در مورد “تغذیه و سلامت روان” نگاهی بیندازید. این روز پنجشنبه ۲۷ ژانویه ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت گرینویچ است.

و اگر کسی را می شناسید که ممکن است از این خبرنامه لذت ببرد، لطفاً آن را برای او فوروارد کنید و اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در اینجا برای آن ثبت نام کنید.

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/