رفتن به نوشته‌ها

خارش و حساسیت شدید. هدیه خوردن 9 غذا – دکتر رویا خادمیان


183916 - خارش و حساسیت شدید.  9 غذا مصرف کنید

خارش و حساسیت شدید. 9 غذا مصرف کنید

مصرف برخی غذاها می تواند باعث واکنش آلرژیک و خارش در بدن شود. حساسیت غذایی یکی از آزاردهنده ترین بیماریهایی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. بنابراین بلافاصله پس از خوردن انواع خاصی از غذاها ، علائم آلرژی ظاهر می شود و باعث خارش ، سوزش پوست و علائم مختلف می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از علائم منفی حساسیت غذایی ، از جمله خارش ، شناسایی آلرژن های بالقوه در رژیم غذایی است. در اینجا هفت ماده غذایی که ممکن است به عنوان یک واکنش آلرژیک باعث خارش شوند ، آورده شده است:

حساسیت به سویا

این حساسیت به دلیل مصرف همه محصولات سویا مانند سویا و سس سویا رخ می دهد و یک آلرژن غذایی کمیاب است. حساسیت به سویا را می توان از دوران کودکی تشخیص داد. در نوزادانی که غذاهای حاوی سویا مصرف می کنند ظاهر می شود. علائم بلافاصله پس از خوردن محصولات سویا شروع می شود و کسانی که به انواع دیگر غذاها مانند حساسیت به بادام زمینی حساسیت دارند ، بیشتر در معرض حساسیت به سویا هستند.

حساسیت به بادام زمینی

برخی تصور می کنند که بادام زمینی آجیل است ، اما این یک اشتباه رایج است. بادام زمینی می تواند باعث حساسیت هایی شود که علائمی مشابه علائم حساسیت به آجیل دارد و همچنین می تواند با آبریزش بینی و سرماخوردگی همراه باشد. حساسیت به بادام زمینی تنها به این نوع محدود نمی شود ، بلکه شامل کره بادام زمینی ، روغن بادام زمینی و هر محصولی است که حاوی مواد تشکیل دهنده آنها باشد.

صدف خوراکی

صدف های خوراکی گروهی از ماهیان مانند میگو و ماهی مرکب هستند که پوسته ای سخت مانند صدف دارند. حساسیت به صدف معمولاً به دلیل وجود پروتئین موجود در صدف ها به نام تروپومیوزین است. در موارد خفیف ، واکنش آلرژیک به صدف می تواند علائمی مانند کهیر ، بثورات و خارش ایجاد کند. در موارد شدیدتر ، می تواند باعث فشار خون پایین ، خس خس سینه و حتی آنافیلاکسی شود که می تواند کشنده باشد.

حساسیت به گندم

حساسیت به گندم یا گلوتن برای بسیاری از افراد شایع است و این یک مشکل آزاردهنده است زیرا باعث می شود بیمار از هر نوع غذای حاوی این ماده استفاده کند ، که نشاسته های زیادی مانند ماکارونی ، بیسکویت و اکثر انواع نان از آن تهیه می شود. به به حساسیت به گلوتن جذب مواد مغذی وارد شده به بدن را دشوار می کند و این خطرات زیادی مانند درد شدید معده ، مشکلات پوستی و عفونت های بدن را به همراه دارد.

شیر گاو

نوزادان و کودکان به احتمال زیاد به شیر حساسیت دارند و ممکن است در بزرگسالی تحت تأثیر قرار گیرند ، اما اغلب با افزایش سن از بین می رود. قرار گرفتن در معرض آن می تواند باعث تورم لب ها ، زبان یا گلو و همچنین خارش یا سوزن سوزن شدن در دهان شود. همچنین ممکن است باعث استفراغ ، اسهال ، یبوست ، خس خس سینه و آنافیلاکسی شود.

یک تخم مرغ

تخم مرغ یکی از رایج ترین غذاهایی است که می تواند در افراد جوان یا مسن واکنش های آلرژیک ایجاد کند. اکثر مردم به پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ و در برخی موارد به زرده حساسیت دارند.

آجیل

آجیل از جمله غذاهایی است که علائم حساسیت را بعد از خوردن نشان می دهد ، مانند: درد معده ، اسهال ، تهوع و استفراغ ، خارش پوست و تنگی نفس. این حساسیت ممکن است به یک نوع مهره یا انواع مختلف باشد.
توصیه می شود از مواردی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند اجتناب کنید. زیرا آجیل برای سلامت کلی قلب و بدن مفید و مهم است.

برای بهره مندی از رژیم غذایی دکتر رویا خادمیان روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *