حمله هوایی روسیه، زایشگاه اوکراین را ویران کرد


۹ مارس ۲۰۲۲

مقامات اوکراینی به آسوشیتدپرس گفتند که یک بیمارستان زایمان در شهر بندری ماریوپل اوکراین در حمله هوایی روسیه در روز چهارشنبه به شدت آسیب دید و دست کم ۱۷ نفر زخمی یا زخمی شدند.

فیلم و عکس‌ها ماشین‌های سوخته و درختان بیرون ساختمان و افرادی را نشان می‌دهد که به مجروحان کمک می‌کنند منطقه را ترک کنند، از جمله یک زن باردار روی برانکارد. آسوشیتدپرس گفت که انفجار دهانه ای در عمق حداقل دو طبقه ایجاد کرد، پنجره ها را منفجر کرد و قسمت زیادی از جلوی ساختمان را از بین برد. هیچ تلفاتی بلافاصله گزارش نشده است.

رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی توییت کرد ویدئویی که آوار و اثاثیه شکسته را در فضای داخلی بیمارستان نشان می دهد.

ماریوپل. زلنسکی در توییتی نوشت: حمله مستقیم نیروهای روسی به زایشگاه. “مردم، بچه ها زیر خرابه ها هستند. قساوت! تا کی دیگر جهان شریک جرمی خواهد بود که ترور را نادیده می گیرد؟ همین الان آسمان را ببند! کشتار را متوقف کنید! شما قدرت دارید اما به نظر می رسد که دارید انسانیت را از دست می دهید.

به گزارش آسوشیتدپرس، ولودیمیر نیکولین، یکی از مقامات ارشد پلیس منطقه در حالی که در ویرانه های بیمارستان ایستاده بود، گفت: «امروز روسیه جنایت بزرگی مرتکب شد. این یک جنایت جنگی بدون هیچ توجیهی است.»

به گزارش آسوشیتدپرس، ماریوپل تحت بمباران شدید قرار گرفته است و اکثر ساکنان بیش از یک هفته است که برق، گرما، آب یا خدمات تلفنی ندارند.

سرگئی اورلوف معاون شهردار ماریوپل گفت که ۱۱۷۰ نفر از ساکنان این شهر جان خود را از دست داده اند که ۴۷ نفر در روز چهارشنبه در گور دسته جمعی دفن شده اند. روزنامه گاردین گزارش شده است.

او گفت: “این قرون وسطایی است.” «این یک نسل کشی محض است. این حمله صرفاً آموزشی نیست. جنایت جنگی است آنها با هوانوردی، گلوله ها، موشک انداز های متعدد به ما حمله می کنند.»
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/