حل پازل مرغ و تخم مرغ در دانشگاه بریتانیا! | وسوسه خوردن برنج مرغ را زمین گیر کرد – سایت خبر خوب


محققان دانشگاه اکستر، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کاردیف در یک مطالعه جدید اعلام کردند مرغ پرنده جدیدی در سبد غذایی انسان است. تخمین زده می شود که مرغ و مرغ حدود ۱۰۰۰۰ سال است که به عنوان غذای انسان پرورش داده می شده است، اما گزارش جدید نشان می دهد که مردم تا ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد از این غذا استفاده نمی کردند.

محققان از کربن برای تعیین سن ۲۳ سالگی اولین جوجه هایی که در غرب اوراسیا و شمال غربی آفریقا یافت شدند، استفاده کردند و به این نتیجه رسیدند که بیشتر استخوان ها بسیار زودتر از آنچه قبلا تصور می شد، بودند. طبق تحقیقات انجام شده، تا قبل از ۸۰۰ تال در اروپا یافت نشد.

زمانی که پرندگان به اروپای غربی رسیدند، نزدیک به ۱۰۰۰ سال طول کشید تا پرندگان به آب و هوای سرد اسکاتلند، ایرلند، اسکاندیناوی و ایسلند برسند. محققان بقایای جوجه‌هایی را که در بیش از ۶۰۰ مکان در ۸۹ کشور جهان یافت شده‌اند مورد بررسی مجدد قرار دادند و دریافتند که قدیمی‌ترین فسیل‌ها متعلق به جوجه‌های مرکز تایلند در بین ۱۶۵۰ سال قبل از میلاد و ۱۲۵۰ سال قبل از میلاد است. است.

گفته می شود که انسان ها در هنگام کشت برنج با پرندگان جنگلی که در ارتفاعات زندگی می کردند در تماس بوده اند. در واقع اجداد مرغ و طیور با وسوسه خوردن برنج از درخت پایین آمدند. جوجه ها پس از برداشت، ابتدا در سراسر آسیا و سپس از طریق تاجران یونانی و فنیقی در سراسر دریای مدیترانه پخش شدند.

پروفسور گارگر لارسون از دانشگاه آکسفورد گفت: “ارزیابی جامع طیور در ابتدا نشان می دهد که درک ما از زمان و مکان پرورش طیور اشتباه است.” و حتی هیجان انگیزتر، ثابت می کند که معرفی برنج به روند پرورش طیور و گسترش آنها در سراسر جهان منجر شده است.

تحقیقات قبلی نشان داده است که مرغ ها در عصر آهن مورد احترام بوده و اغلب با صاحبانشان دفن می شدند و مرغ و تخم مرغ در دوران امپراتوری روم رایج شد. پروفسور نائومی سایکس از دانشگاه اکستر می گوید: «خوردن مرغ آنقدر رایج است که مردم فکر می کنند روزی نبوده است که مردم مرغ نخورده باشند، اما شواهد نشان می دهد که روابط ما با این حیوانات حتی دشوارتر است.