حقیقت پشت قرص های کاهش وزن

برای یک قرار بزرگ هفته آینده آماده می شوید؟ یا شاید یک جلسه دبیرستان با دوستانی که بیش از یک دهه است آنها را ملاقات نکرده اید؟ یا شاید مهمانی رئیس، و شما برای ترفیع آماده می شوید و می خواهید در بهترین نور ممکن مورد توجه قرار بگیرید؟

ناگهان ایده مصرف یک قرص کاهش وزن که در تلویزیون دیدید بسیار جذاب شد، درست است؟

اما اسب های خود را نگه دارید! حالا تصمیم جدی نگیرید! این مقاله حقیقت پشت قرص های ادعایی “کاهش وزن” را آشکار می کند. آیا آنها کارآمد هستند؟ آیا نتایج آنها از نظر پزشکی قابل تأیید است؟

و مهمتر از همه، آیا آنها ایمن هستند؟

اکثر قرص‌های کاهش وزن موجود در بازار به وعده‌های خود مبنی بر کمک به کاهش وزن با سرکوب اشتها عمل می‌کنند. یک قرص بخور یا احساس گرسنگی را سرکوب می کنی و فقط از فکر غذا بیزاری.

فلسفه پشت قرص های کاهش وزن بسیار ساده و واقعاً ساده است – بدون غذا، بدون افزایش وزن.

با این حال، این به سه دلیل بسیار نگران کننده کاملاً ناسالم است:

۱. بدون غذا همچنین به این معنی است که هیچ کربوهیدراتی به انرژی مورد نیاز بدن برای عملیات روزانه خود تجزیه نمی شود. بدن ضعیف هرگز برای سلامتی فرد خوب نیست.

۲. محرومیت بدن از غذا، سوخت و ساز بدن را خراب می کند. ترفند کاهش وزن این است که متابولیسم بدن را آموزش دهید تا به طور موثر و مناسب کالری ها را به انرژی قابل استفاده تجزیه کند تا کالری کمتری برای تبدیل شدن به چربی باقی بماند. اگر بدن از کربوهیدرات تغذیه نشود، متابولیسم ما به هرج و مرج مطلق سقوط خواهد کرد.

۳. برخی از قرص های کاهش وزن ممکن است حاوی سیبوترامین و آمفتامین ها باشند، داروهای سرکوب کننده قوی اشتها که قرص های فوق را مشخص می کنند. با این حال، سیبوترامین و آمفتامین بی خطر نیستند زیرا می توانند باعث تپش قلب، اختلالات اضطرابی و حتی حملات قلبی شوند. برخی از وزنه ها همچنین حاوی فنل فتالئین هستند، یک ماده سرطان زا شناخته شده که ممکن است برخی از قسمت های بدن ما را تحریک کند.

این نباید به این معنا باشد که همه قرص های کاهش وزن خطرناک هستند.

بسیاری از این راه حل های کاهش وزن ماهیت گیاهی دارند. مواد تشکیل دهنده آن بی خطر و ارگانیک است. به عنوان مثال، غلات طبقه بندی شده به عنوان تله چربی را در نظر بگیرید. آنها حاوی کیتوزان هستند – که از پوسته خرد شده سخت پوستان به دست می آید – که به جذب چربی های غذایی معروف است. همچنین سرشار از فیبر است که تا حد زیادی از حفظ چربی در سیستم ما جلوگیری می کند.

قرص های کاهش وزن نیز وجود دارند که در دسته چربی سوزها قرار می گیرند. آنها اغلب حاوی موادی مانند اسید هیدروکسی سیتریک، کروم پیکولینات، پیرووات و سایر محرک های آلی هستند که باعث افزایش متابولیسم سالم می شوند.

هنگام در نظر گرفتن قرص های کاهش وزن، کوشش مناسب ضروری است. به یاد داشته باشید، نه تنها شخصیت شما در خطر است، بلکه زندگی شما نیز در خطر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر