رفتن به نوشته‌ها

حقیقت تاریک در مورد کیسه های خرد شده – عزیزمکیسه های پوره بسیار راحت هستند ، حاوی میوه ها و سبزیجات هستند و از همه مهمتر بچه ها آنها را دوست دارند ، اما آیا آنها واقعاً یک انتخاب سالم برای کودک شما هستند؟ ممکن است به همان اندازه سالم به نظر برسد که خانگی است ، اما متأسفانه اینطور نیست … حتی با کلمه “ارگانیک” روی برچسب.

چگونه ساخته اند

اولین قدم در تهیه پوره خریداری شده در یک محصول عمده است که در آن میوه ها و سبزیجات با استفاده از یک عملیات حرارتی بسیار بالا برای ایجاد خمیر پایدار در قفسه پخته می شوند. سپس این تفاله به تولیدکنندگان مختلف غذای کودک ارسال می شود که آنها را به روش خود جمع آوری می کنند ، سپس دوباره آنها را با دور دوم عملیات حرارتی بسیار بالا می جوشانند.

میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های محلول در آب و آنزیم های حساس به گرما هستند. بنابراین در حالی که دمای بالا با از بین بردن همه “چیزهای بد” در قفسه باقی می ماند ، متأسفانه بیشتر ارزش غذایی را نیز از بین می برد. نتیجه یک نوشیدنی است که دارای قند زیاد ، مواد مغذی کمی است و دیگر شبیه میوه یا سبزی نیست. پوره های خریداری شده همچنین حاوی فیبر ، چربی یا پروتئین مورد نیاز برای کاهش سرعت افزایش قند خون نیستند که این کیسه های کوچک به ناچار ایجاد می کنند. متأسفانه ، آنچه بالا می رود باید کاهش یابد ، و هنگامی که قند خون شما بالاخره پس از عجله قند کاهش می یابد ، احتمال ذوب شدن و عصبانیت بیشتر است.

اولین تجربیات غذایی کودک ، ترجیحات او را برای آینده ایجاد می کند. کودکانی که از غذاهای شیرین فرآوری شده برای نوزادان استفاده می کنند ، به احتمال زیاد مادام العمر به غذاهای فرآوری شده شیرین ترجیح می دهند. حتی کیسه هایی با طعم هایی که معمولاً شیرین تلقی نمی شوند ، مانند کلم پیچ و کینوا ، در درجه اول با یک قطره میوه بسیار شیرین و اعتیادآور پر می شوند.

هشدار مبدل به عنوان تسکین

اگرچه توت فرنگی یک غذای رایج است که نوزادان به آن واکنش نشان می دهند (اغلب با بثورات پوستی) ، اما هنوز هم معمولاً به پوره های خریداری شده از فروشگاه اضافه می شود. با این حال ، تولیدکنندگان غذای کودک به والدین “اطمینان” می دهند که نگران نباشند و می گویند از دمای بالا برای پردازش پوره توت فرنگی استفاده می کنند که پروتئین مسئول واکنش آلرژیک را “از بین می برد”. آنها در مورد تمسخر گفتند که دمای مورد استفاده برای پخت توت فرنگی در خانه به اندازه ای گرم نمی شود که بتواند همین پروتئین ها را از بین ببرد.

آیا من تنها کسی هستم که این را به عنوان یک پرچم قرمز وحشتناک می بینم؟

ماش خانگی در کیسه های چندبار مصرف چطور؟

در حالی که مواد داخل آن مغذی تر است ، هنوز دلایل متعددی وجود دارد که استفاده کودک از کیسه ها را محدود می کند.

از نظر رنگ ، بافت و طعم ، کیسه های خشك را برای نوزاد خود آماده نکنید.

به نظر می رسد کودکانی که غذاهای پوره شده را برای مدت زمان طولانی تری مصرف می کنند بعدها به طور فزاینده ای در برابر بافت و طعم های مختلف مقاوم هستند (بخوانید = انتخابی).

در حالی که طعم کدو تنبل و نخود فرنگی با طعم موز و سیب متفاوت است ، همه پوره های خریداری شده با طعم شیرین تهیه می شوند و بنابراین تنوع کافی برای پرورش کام کاملاً ماجراجویانه ندارند.

من اغلب از والدین می شنوم که می گویند کودک یا کودک نوپا کیسه را به غذاهای دیگر ترجیح می دهد. برای من ، این یک نشانه بسیار واضح است که تکیه بر کیسه های خمیر روی آنها تأثیر منفی می گذارد. ممکن است ارائه این کیسه ها در کوتاه مدت آسان تر به نظر برسد ، اما اگر این همه چیزی است که می خورند ، می توانم تضمین کنم که دادن کیسه های بیشتر به آنها فقط منجر به انتخاب بیشتر می شود.

کیسه های خمیر اجازه نمی دهد کودک با غذا تعامل داشته باشد.

دیدن ، لمس و بو کردن غذا همه اجزای ضروری احساس سیری هستند و فقدان این عوامل کلیدی هنگام غذا خوردن می تواند سیگنال های سیری داخلی بدن را به طور قابل توجهی مختل کند.

تعامل با غذا برای کودکانی که یاد می گیرند چگونه قسمت های خود را خود سازماندهی کنند ، یاد می گیرند ، مهم است نه اینکه غلات را بدون فکر کردن به پایان غذا بخورند.

کیسه های له شده غذای واقعی را به کودک آموزش نمی دهند.

غذاهای تازه و واقعی به کودکان اجازه می دهد تا درک کنند که طعم غذاهای فردی چگونه است. سپس ، حتی اگر در دوران کودکی از این مرحله ارضاء متناسب با سن خود عبور کنند ، کسانی که با یک پایه محکم شروع کرده اند ، به جای اینکه اجازه دهند التقاط گرایی در دوران مدرسه آنها ادامه یابد ، خیلی سریعتر به ماجراجویی باز می گردند.

من می دانم که والدین از راحتی خود لذت می برند ، اما حقیقت این است که کیسه های پخته قطعاً غذای مغذی ای نیستند که برای آنها عرضه می شود. وقتی با بچه هایم در سفر هستم و وقت لازم برای تهیه غذای مناسب را نداریم ، به شما سفرهای ساده ای مانند آووکادو ، ماهی قزل آلا بدون نمک ، کره آجیل یا میوه های یخ زده می دهیم.

آیا کیسه های پشمی وحشتناک ترین چیزی است که می توانید به کودک خود بدهید؟ مطلقا نه ، اما تکیه کنونی فرهنگ ما به کیف ها قطعاً به ضرر فرزندان ما است.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *