حقوق بشر آمریکایی به نقل از زندانی ابوقریب – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه های مدافع و مخالف خبرگزاری فارس، «محمد بلندیان» یکی از ایرانیان بازداشت شده در زندان ابوغریب بود که توسط سفارت قوی آمریکا مورد شکنجه قرار گرفت.

بلندیان با بیان اینکه در سال ۱۳۸۱ به قصد زیارت حرم حضرت عالی به عراق رفت، گفت: پس از چند روز اقامت در کربلا به زیارت حرم کاظمین (علیه السلام) رفتم. در آن موقع شب دعوا شد. از آنجایی که هتل غذا نمی خورد، برای تهیه غذا به فروشگاه روبروی هتل رفتم که ناگهان تیراندازی شد. مایکا زمانی که توسط پلیس عراق دستگیر شدم، آنجا را ترک کردم.

محمد بلاندیان که برای حقوق بشر آمریکایی تلاش کرد

او اضافه کرد: با دویدن مرا هلاک کردند و نزد ابوغریب بردند. ۱۸ ماه در زندان بودم. اکثر اسیران ابوغریب افراد بی گناهی بودند که در خیابان ها و حتی در خانه های خود ربوده شده و به زندان منتقل شدند، همچنین تعدادی از ایرانیان در ابوغریب نیز بودند.

یک داستان سختبخصوص زمان در زندان ابوغریب

یکی از شاهدان عینی زندان ابوغریب گفت: روز بسیار سردی بود. صدای سگ شنیده شد و سگ ها را به سلول بردند. بعد از چند دقیقه مرا به بیرون بردند و لباس هایم را درآوردند. من واقعا ترسیده بودم. هر چه فریاد می زد فایده ای نداشت.


او را چند ساعت در آن موقعیت نگه داشتند

وی ادامه داد: سگی به من نزدیک شد و تف به صورتم انداخت. او مرا گاز گرفت و رفت، اما سگ دیگر پایم را گاز گرفت. بعد از چند دقیقه یکی از کارکنان آمریکایی بدون بیهوشی پایم را دوخت.

بلاندیان از رنجی که در این مورد متحمل شد، گفت: در حین خیاطی یکی از افسران آمریکایی با چکمه و کفش روی سینه ام ایستاد. سختبخصوص یک وقت بعد از خیاطی مجبورم کردند به تنهایی راه بروم در حالی که یک نفر پشتم نشسته بود.


اوج وحشیگری یک زن آمریکایی و لبخندی بر لب او، بدون بیهوشی روی پاهای محمد بلاندیان دوخت.

مجبورم کردند اجساد اسرا را در آغوش بگیرم

وی درباره فاجعه تلخ شب عید سال ۱۳۸۲ در اردوگاه ابوقریب گفت: در اردوگاه بودیم و آن روز اضطراب زیادی داشتم. به دلیل جمعیت زیاد در این کمپ ها آن را منفجر کردند تا از جمعیت کاسته شود. مدتی بیرون از چادر بودم که ناگهان انفجاری رخ داد. وقتی برگشتم همه افراد کمپ قطع شده بودند.


بلاندین این شکنجه شدید باشدبخصوص او دوران زندگی خود را به یاد می آورد

این زندانی ایرانی در زندان ابوقریب گفت: پس از این ماجرا، افسران آمریکایی مشمع کف اتاق را به ما دادند تا اجساد شکسته شده را با دست جمع کرده و تحویل دهیم. یک سرباز ژاپنی از این حادثه بسیار متاثر شد و گریه کرد اما در کنار این سرباز ژاپنی سه سرباز زن آمریکایی حضور داشتند که با خوشحالی به اجساد زندانیان نگاه می کردند و هیچ رحم و عاطفی نداشتند.

در زیر، حساب ایرانی زندان ابوغریب را ببینید:

پایان پیام/