حرکت به سوی، نقطه G — دانشمندان نقطه C را پیدا کردند


فوریه ۱، ۲۰۲۲ – نقطه G، ناحیه ای در داخل واژن که تصور می شود باعث لذت جنسی استثنایی می شود، می تواند به سختی مشخص شود. اکنون، محققان در عوض بر روی یافتن یک نقطه شیرین حتی گریزان تر مرتبط با لذت جنسی زنان متمرکز شده اند: بخشی از مغز که به لمس دستگاه تناسلی پاسخ می دهد.

یافته‌های مربوط به موقعیت و تنوع منطقه، منتشر شده در درمجله علوم اعصاب، بینشی در مورد درک جنسی سالم، علل و درمان های احتمالی برای اختلال عملکرد یا نارضایتی جنسی، و اثرات دراز مدت سوء استفاده جنسی ارائه دهید.

قشر حسی تنی ناحیه ای از مغز است که به طور کلی لمس را تشخیص می دهد، اما نقاط مختلف در این ناحیه نشان دهنده قسمت های مختلف بدن است. دانشمندان سال‌ها تلاش کرده‌اند تا مکان دقیق تحریک حسی کلیتوریس را مشخص کنند، اما نتایج متناقضی دریافت می‌کنند. به نظر می رسد دلیل خوبی برای آن وجود دارد: همانطور که تجربیات جنسی از یک زن به زن دیگر متفاوت است، محل خاص مرتبط با کلیتوریس در قشر حسی تنی نیز در بین زنان متفاوت است.

ضخامت آن ناحیه در هر زن با توجه به تعداد دفعاتی که هر زن در سال گذشته رابطه جنسی داشته است متفاوت است. و اینکه منطقه کجا بود و چقدر بزرگ بود حداقل تا حدی به دفعات استفاده از آن بستگی داشت.

در این مطالعه ۲۰ زن سالم که هیچ سابقه بارداری، اختلالات روانپزشکی یا عصبی، سوء استفاده یا بی توجهی دوران کودکی، بیماری های مقاربتی، اختلالات جنسی یا سایر بیماری ها نداشتند، شرکت کردند. آنها همچنین در زمان مطالعه قاعدگی نداشتند یا از داروهای روانگردان استفاده نمی کردند.

هر زن با پوشیدن لباس زیر یکبار مصرف با دستگاهی که روی ناحیه کلیتورال آنها قرار داده شده بود، اسکن MRI از مغز خود گرفت. این دستگاه که با نوار چسب و کمربند Velcro در جای خود نگه داشته شد، به اندازه کافی لرزش ملایم داشت تا ناحیه کلیتورال را تحریک کند. محققان تصویربرداری مغز از این لمس حسی را با تصویربرداری زمانی که زنان پشت دست راست خود را با همان دستگاه تحریک می کردند، مقایسه کردند.

بر خلاف بسیاری از تحقیقات گذشته، این مطالعه موفق شد تنها کلیتوریس را بدون لمس سایر قسمت‌های اطراف بدن یا ایجاد برانگیختگی جنسی ناتوان، تحریک کند و به دانشمندان این امکان را داد تا در ناحیه‌ای از مغز که با لمس حسی در آن ناحیه مرتبط است، صفر کنند.

همچنین این اولین باری است که دانشمندان توانستند به وضوح نشان دهند که تناوب رابطه جنسی در سال گذشته و در طول زندگی یک فرد با ساختار فیزیکی ناحیه مغز مرتبط با لمس کلیتورال مرتبط است. تخمین زده می شود که ۴۰ درصد از زنان مشکلات جنسی را به شکلی گزارش می کنند و تخمین زده می شود که از هر ۵ دختر، ۱ نفر مورد آزار جنسی قرار گرفته است. این مطالعه محققان را یک قدم جلوتر در درک آن تجربیات و احتمالاً چگونگی کمک می برد.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/