جوانان اوکراینی در بحبوحه جنگ درگیر مبارزه هستند


فوریه ۲۵، ۲۰۲۱ – هوشیاری بیش از حد، اندوه، خشم، عصبانیت.

بسیاری از جوانان اوکراینی برای بیان احساسات خود به اینستاگرام آمده اند، زیرا نیروهای روسی به پیشروی خود به عمق کشور ادامه می دهند.

ناآرامی های سیاسی بین اوکراین و روسیه سابقه طولانی دارد، اما این اولین درگیری بزرگ در منطقه از سال ۲۰۱۴ است.

با یادآوری داستان‌های دوران کودکی از بحران‌های گذشته با روسیه، یکی از احساسات رایج در میان هزاره‌ها و اوکراینی‌های ژنرال Z در رسانه‌های اجتماعی این است: «من همیشه از جنگ می‌ترسیدم» و همچنین، «چگونه ممکن است این اتفاق در بیست و یکم رخ دهد.خیابان قرن؟”

شاری بوتوین، مددکار اجتماعی بالینی دارای مجوز و نویسنده کتاب، می گوید: بیان این افکار و احساسات به صورت آنلاین یک راه عالی برای جوانان برای کمک به مدیریت ترس، اضطراب و سایر احساسات نگران کننده است که ممکن است داشته باشند. شکوفا شدن پس از تروما: داستان های زندگی و شفا.

تمرکز بر ایجاد ایمنی فیزیکی و عاطفی نیز حیاتی است.

بوتوین می گوید: «تلفن، فیس تایمینگ، صحبت کردن، نوشتن باشید.

“من فکر می کنم در حال حاضر بسیار مهم است که با مردم ارتباط برقرار کنیم و با آنها صحبت کنیم، به خصوص با افراد جوان تر آنجا [in Ukraine] قادر به استفاده از چیزهایی مانند رسانه های اجتماعی،” او می گوید.

این یکی از آن موقعیت‌هایی است که در آن کنترلی بر آنچه اتفاق می‌افتد نداریم، اما من فکر می‌کنم که بتوانیم با این احساسات صحبت کنیم و بگوییم و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم، در واقع می‌تواند وضعیت را کمی قابل کنترل‌تر کند.»

آسیا، ۳۶ ساله، اهل اوکراین مرکزی، در حال حاضر در کالیفرنیا.

صادقانه بگویم من تمام روز فقط گریه می کردم. من احساس درماندگی می کنم و برای خانواده ام و مردم اوکراین بسیار می ترسم.

“دوستان من واکنش متفاوتی نشان می دهند، برخی آرام و آماده جنگ هستند، برخی دیگر می ترسند و سعی می کنند از کشور فرار کنند. پسر عموی من درست وسط آن همه آشفتگی زندگی می کند، و تنها چیزی که به من می گوید این است که “نگران نباش همه چیز درست می شود”، در حالی که من اینجا وحشت دارم.

بوتوین می‌گوید، برای جوانان اوکراینی مهم است که درک کنند آنچه در حال حاضر احساس می‌کنند طبیعی است و منطقی است.

او می‌گوید: “هر احساسی که به PTSD متصل شود، احساساتی است که آنها تجربه خواهند کرد.” فکر می کنم برخی از آنها حتی قبل از ۴۸ ساعت قبل، زمانی که بمب ها شروع به انفجار کردند، این احساس را داشتند. به محض اینکه تهدید قریب‌الوقوع مبنی بر حمله روس‌ها وجود داشت، فکر می‌کنم PTSD قبلاً در حال حل شدن بود.

تانیا، ۲۸ ساله، اهل شرق اوکراین، در حال حاضر در بریتانیا

هیچ کس نباید با کلمات “جنگ آغاز شده است” بیدار شود، به ویژه از صدای شلیک گلوله یا بمب. من اکنون دور از اوکراین زندگی می کنم، اما حتی من تمام صبح می لرزم. نمی توانم تصور کنم که دوستان و خانواده ام در حال حاضر چگونه هستند. نمی دانم در این شرایط به مردم چه بگویم. و ترجیح می دهد که متوجه نشود. اما از آنجایی که ما اینجا هستیم، فقط نترسید و برای هر موردی یک برنامه عمل واضح داشته باشید.

به گفته Botwin، فعال بودن در ابراز ناامیدی نیز می تواند کمک کننده باشد.

او می‌گوید: «آنها نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند، اما مطمئناً می‌توانند اعتراض کنند، احساس خود را بگویند و کاری را که می‌توانند انجام دهند تا اقدامی انجام دهند، انجام دهند. “من فکر می کنم هر چیزی که در مورد ابراز احساسات و تلاش برای یافتن راهی برای گرفتن موقعیتی بزرگتر از خودمان باشد و احساس کنیم که آنها می توانند کنترلی در آن موقعیت پیدا کنند.”

از طریق آن صحبت کنید

بوتوین می‌گوید: بسیار مهم است که اوکراینی‌ها حتی پس از هموار شدن همه چیز از طریق احساسات خود صحبت کنند، زیرا این نوع احساسات از بین نمی‌روند.

در واقع، این احساسات می تواند تشدید شود.

بوتوین می‌گوید: «برای برخی افراد، با گذشت هفته‌ها احساس جنگ می‌کنند.

«آن وقت است که می‌فهمی چقدر وحشتناک تمام چیزهایی را که گذرانده‌ای یا دیده‌ای بوده یا هست. بنابراین، تقریباً مهم‌تر است که گاهی اوقات به مردم بگویید: “حتی اگر نمی‌توانید در حال حاضر زیاد صحبت کنید، وقتی همه چیز شروع به آرام شدن کرد، باید بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنید.”

بوتوین می‌گوید ادامه بازگشایی کل تجربه – نه فقط آنچه در طول تهاجم رخ داد – راه اصلی برای کمک به استرس شدید مزمن پس از سانحه، جلوگیری از افسردگی عمیق یا اختلالات اضطرابی در آینده خواهد بود.

صحبت کردن با یک متخصص سلامت روان قطعا کمک خواهد کرد، اما صحبت با دیگرانی که تجربه مشابهی را تجربه کرده‌اند می‌تواند “این حس ارتباط” و “احساس دیوانگی یا بیگانگی در احساسات شما” را تقویت کند.

بوتوین می‌گوید: «وقتی مردم این مسائل را پشت سر می‌گذارند – حتی اگر می‌دانند که دیگران آن را پشت سر گذاشته‌اند – مگر اینکه با افراد دیگر صحبت کنند، هنوز هم احساس می‌کنند در آن سرگردان هستند.

سپس آنها همچنین می توانند پیشنهادات و منابعی را به یکدیگر ارائه دهند و می توانند یکدیگر را تشویق کنند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/