جلسه مطالعاتی با محوریت کتاب “من زنده ام” – اردوی جدید اخبار خوب برگزار می شود.


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستاننشست مطالعاتی با محوریت کتاب «من زنده ام» در کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد برگزار می شود.

این نشست همزمان با فرارسیدن چهل و دومین هفته دفاع مقدس و به منظور پاسداشت نقش زن در این رساله بزرگ به منظور معرفی و نقد و بررسی کتاب «من زنده ام» در روز شنبه دوم مهرماه ساعت ۱۷ است. با حضور جمعی از اعضای کتابخانه، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و بانوان فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد برگزار می شود.

کتاب «من زنده ام» یکی از کتاب های معروف دفاع مقدس است که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشته شده است.

این کتاب در سیزدهمین دوره جایزه سال دفاع مقدس به عنوان «اثر برگزیده در بخش یادبود سایر نوشته‌ها» انتخاب شد.

در این قسمت از کتاب می خوانیم:

این کتاب را نوشتم تا بگویم: زنده ام تا خانواده ابیان را فراموش نکنیم، پدر و پسری که در یک روز شهید شدند و مادری که مرگ شوهر و فرزندانش را جمع کرد، من زنده ام، مبادا فراموش کن، میشم، پسر شاگرد شهید حسین زاده (دیده نشده) همچنان هر شب پشت در می خوابد، شاید روزی منتظر بماند تا پدرش در را بکوبد و اولین کسی باشد که در را برایش باز کند. فراموش نکنید که ما آزادگان هنوز شب ها با کابوس های زندان الرشید و اطلاعات، کشتارگاه های الانبار، الرمادیه، تکریت و موصل از خواب بیدار می شویم، اما سازمان حقوق بشر پاسخی به این همه جنایات نداد. زنده ام تا فراموش نکنیم که جنگ هشت ساله جنگ جهانی علیه ایران و دفاع ما دفاع از یک نفر است هدیه شوروی میگ ها و میراژهایی که ما را بمباران کردند از فرانسه و آلمان بودند و مواد اولیه بمب های شیمیایی، گاز خردل و سیانور هدیه آلمان به رژیم بعث عراق بود. هواپیماهای جاسوسی آواکس و نفتکش های عربستان سعودی و کویت همگی صدام را زیر نظر داشتند.