جزئیات گزارش کمیسیون مجلس شورای اسلامی درباره عدم شکستگی جمجمه و خونریزی مغزی مهسا امینی از دیگر علل مرگ مهسا امینیبه گزارش همشهری آنلاین، فاطمه محمدبیگی درباره جلسه کمیسیون رسیدگی به پرونده «مهسا امینی» گفت: آخرین روز جلسه کمیسیون امور داخلی و شورا با «حضور یک جمعی از نمایندگان، مسئولان فراجا، بهداشت و درمان و اورژانس به ابعاد پرونده خانم مهسا امینی نگاه می کنند. در این جلسه سه ساعته تیم اورژانس، پزشکان و پزشکان متخصص کلیه مدارک مربوط به پرونده «مهسا امینی» را ارائه کردند.

وی به پخش ویدئویی شاهدان در جلسه کمیته شورا اشاره کرد و گفت: بر اساس این مستندات ۵ نفر در خودروی پلیس حفاظت اخلاقی به همراه مرحوم امینی حضور داشتند که دو نفر به پلیس آگاهی مراجعه و موافقت کردند. بررسی شود تا وضعیت مشخص شود. در این فیلم یکی از زنان توضیح می‌دهد: «آنها شکنجه نشدند، آنها را سوار ماشین کردند و گفتند که پس از شرکت در کلاس آموزشی و تهیه لباس مناسب برایشان، می‌توانند از دفتر پلیس امنیت اخلاقی خارج شوند.

محمدبیگی ادامه داد: این خانم در مصاحبه خود گفته است که «متوفی امینی در ماشین پلیس با دختران دیگر شوخی کرده و گفته که اهل شهرستان هستم و اهل تهران نیستم». آن وقت در کلاس آرامش برقرار می شود و در کلاس نیز هیچ گونه رفتار ناشایست، دعوا و مشاجره وجود نخواهد داشت.»

وی با اشاره به پخش فیلم از زمان دستگیری مهسا امینی توسط پلیس امنیت اخلاقی تا زمان حضور در کلاس سخنرانی، افزود: طبق مصاحبه شاهدان و مستندات موجود، ضرب و شتم صورت نگرفته است. علاوه بر این، کارشناسان پزشکی کالبد شکافی کامل انجام دادند و مشاهدات و اسناد مفصلی را نوشتند که در جلسه نیز قرائت شد. در این جزئیات دست و سر و صورت و بدن مشکلی ندارد.

این نماینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای ملی اظهار داشت: با توجه به سی تی اسکنی که ارائه شد، هیچ شکستگی در جمجمه و خونی در مغز وجود ندارد، لذا نتایج جلسه دیروز با توجه به مدارک ارائه شده، “هیچ حمله ای صورت نگرفت.” و مرگ وی در اثر عوامل دیگر بوده است.» در این راستا آزمایشات سم شناسی و بافت شناسی تکمیلی انجام شد که نتیجه آن تهیه نشده است.

محمدبیگی با بیان اینکه گزارش اولیه پرونده «مهسا امینی» امروز تکمیل و در هیأت وزیران ارائه می شود، گفت: در همه پرونده ها گزارش های متعددی از جمله گزارش میدانی «شهود، کارشناسان و تحقیقات تکمیلی قانونی» تهیه شده است. در مورد خانم امینی هم اکنون گزارش در خصوص دادگاه و قانون و نتایج آزمون در دست تهیه است. گزارش معاینه میدانی، معاینات سی تی اسکن و معاینات پزشکی اولیه ارائه می شود. لذا گزارش تهیه شده مقدماتی بوده و گزارشات تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد. همچنین نظارت دقیقی بر دوربین های موجود در شهر وجود دارد.

این نماینده مجلس افزود: همچنین گفته می شود بسیاری از افراد پس از آموزش و داوطلب شدن از مرکز خارج می شوند. خانم امینی به دلیل پوشش نامناسب قرار بود بعد از پایان تمرین به خانه برود که متاسفانه حالش بدتر شد و به بیمارستان منتقل شد.

وی در خصوص اینکه آیا کمیسیون شورا هنگام تهیه گزارش با خانواده امینی صحبت کرده است یا خیر، گفت: این خانواده سه روز در اورژانس، درمان و نیروی انتظامی بودند و امینی اظهارات شفاهی آنها ضبط شد. ، این مشکل نیز دنبال می شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان درباره موضوع سابقه پزشکی مهسا امینی گفت: با توجه به مستندات ارائه شده توسط کارشناسان و عوامل پزشکی قانونی روز گذشته، خانم مهسا امینی سابقه جراحی مغز داشته و به دلیل خلاء در مغز وی . بنابراین اسناد و مدارک پزشکی جراحی وی از آرشیو بیمارستانی که جراحی قبلی در آن انجام شده بود گرفته شد.

وی تصریح کرد: با توجه به مدارک پزشکی جراحی مهسا امینی در دوران کودکی، وی تحت عمل جراحی هیپوفیز قرار گرفته و پس از آن گاهی اوقات قرص لووتیروکسین و کرونت مصرف می کرده و در حال بررسی لیست داروهای وی هستند. گویا در سال های اخیر چندین بار به روانپزشک مراجعه کرده اند.

محمدبیگی ادامه داد: افرادی که تحت عمل جراحی هیپوفیز قرار می گیرند اغلب دچار عوارض غدد درون ریز می شوند و مجبور می شوند از داروهای هورمونی مانند لووتیروکسین به عنوان دارو استفاده کنند. خانم امینی ممکن است دیابت بی مزه داشته باشد، اما نتیجه اش. آزمون باید شناخته شود مسلم است که شورای ملی به دنبال نتایج کامل و دقیق دیگری در این زمینه است تا بررسی شود و افکار عمومی از ابعاد موضوع مطلع شوند.