جزئیات محل انفجار تروریستی استانبول; این منطقه ای است که ایرانیان دوست دارند این جاده چگونه ساخته شده است؟


به گزارش همشهری آنلاین، خیابان استقلال یکی از قدیمی ترین خیابان های استانبول است که در نزدیکی میدان تقسیم قرار دارد. این خیابان از دیرباز شاهد اتفاقات تاریخی بوده است و به همین دلیل بسیاری از مردم خیابان استقلال را به عنوان قلب تپنده استانبول می شناسند.

خیابان استقلال در طول زمان نام‌های مختلفی داشته است، این خیابان در زمان امپراتوری عثمانی به خیابان کبیر معروف بوده و به محلی برای تجار و بازرگانان تبدیل شده است.

در سال ۱۹۲۳، زمانی که دولت عثمانی با جمهوری ترکیه جایگزین شد، نام خیابان کبیر تغییر کرد و نام فعلی خیابان، استقلال انتخاب شد.

این جاده برای چندین دهه وضعیت نامناسبی داشته است، اما پس از رونق سیاست گردشگری ترکیه در دهه ۱۹۹۰، این خیابان توانست نام خود را به یکی از نقاط معروف گردشگری در شهر، خیابان های شلوغ، اضافه کند. در تمام ساعات شبانه روز

تراموای قدیمی خیابان استقلال

یکی از ویژگی های خاص خیابان استقلال مربوط به سیستم حمل و نقل قدیمی این خیابان است، تراموا قرمز رنگ که به امضای دائمی این خیابان معروف است.

خیابان استقلال;  قلب تپنده استانبول این جاده چگونه ساخته شد؟

دومین ایستگاه قدیمی مترو جهان در انتهای جنوبی خیابان استقلال قرار دارد که در سال ۱۸۷۵ شروع به کار کرد.

میدان تقسیم و خیابان استقلال از مناطق پرطرفدار استانبول برای گردشگران ایرانی است که در هر روز از سال می توانید ایرانیان زیادی را در این منطقه ببینید.

ساعاتی پیش انفجار مهیبی در این خیابان رخ داد و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور این انفجار را “حمله بد” خواند و احتمال وقوع این حمله را تروریستی دانست.

در سال ۲۰۱۶ در یک بمب گذاری انتحاری در خیابان استقلال، میدان تقسیم استانبول، یکی از خیابان های معروف شهر، ۴ نفر کشته و ۳۶ نفر دیگر از جمله یک ایرانی و چند کشور دیگر زخمی شدند. در آن زمان داعش مسئولیت این حمله انتحاری را بر عهده گرفت.