جزئیات خبر خوش سخنگوی دولت برای مردمبه گزارش همشهری آنلاین، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت چهارشنبه ۲۷ آبان ماه در حاشیه هیئت دولت اظهار داشت: دولت لایحه ای را برای ارسال به شورای اسلامی تصویب کرده که آخر هفته تعطیل است. برای همه. شهرهای کشور مانند تهران به دو روز افزایش می یابد. انشاالله که این خبر خوبی برای همکاران و خانواده های عزیز در شهرستان های کشور باشد تا بتوانند از تعطیلات آخر هفته خود برای سفرهای تفریحی، محصولات زراعی استفاده کرده و به سایر امور منزل رسیدگی کنند. .

سخنگوی دولت گفت: هیئت دولت مصوب کرده است که دولت می تواند در ازای بدهی بخش های مختلف، نیم میلیون پروژه یا پروژه ناتمام به این طلبکاران ارائه دهد. یعنی هم پروژه های معلق و هم پروژه های ناتمام از این فرصت برخوردار می شوند و از این طریق می توان بدهی دولت را تسویه کرد.

وی در خصوص هفته کتاب پیش رو گفت: به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طبق آیین نامه مقرر شد از مجموعه ناشران کتاب و کتابفروشان و دفاتر مطبوعاتی حمایت شود تا بتوانند در آنها فعالیت کنند. . سکونتگاه های فرهنگی خاص یا در مناطق مسکونی. در زمینه های مرتبط با کار خود فعال باشید و از منافع قانونی در آن حوزه استفاده کنید.

سخنگوی دولت اعلام کرد: از دیگر مصوبات جلسه گذشته حمایت از تیم ملی و حضور قطر است که علاوه بر حمایت از تیم ملی با هدف استفاده هر چه بیشتر از عملکرد منطقه کیش و قشم در جام جهانی. مجوز واردات و تامین فوری برخی تجهیزات مورد نیاز فرودگاه های کیش و قشم صادر شد.

بهادری جهرمی گفت: در مجموع در روند تصویب لایحه بودجه مشکل داریم اما دولت با کار کارشناسی مجموعه ای از منابع واقعی را پیش بینی می کند و بر این اساس قیمت پیش بینی می شود اما در این مرحله اغلب اتفاق می افتد که چون می خواهند منبع پول پیش بینی می کند که از ابتدا مشخص است که محقق نمی شود یا محقق نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کاری و ۱۴ تبصره در بودجه میزان دریافتی در سال گذشته مشخص است اما پیش بینی می شود اگر از آن دیده شود دو برابر شود – ابتدا این گنجینه ها موجود نیست. برآورده خواهد شد و پس از آن غیر ممکن است به آنها داده شود. می پرسیم چرا رزرو نشده است. ما می خواهیم پیش بینی های کارشناسانه و واقع بینانه ای از منابع ارائه دهیم. در عین حال، این شناخت تاکید کرد که مشکلات مربوط به رشد باید در اولویت دوم ما باشد و نتایج همان مشکل است.

این سخنگوی دولت در خصوص سایر تفاوت‌ها در نحوه اجرای منابع گفت: این دیدگاه در قانون بودجه منعکس شده است که قیمت حامل‌های انرژی به ویژه در حوزه گاز افزایش می‌یابد. خوراک پتروشیمی یا مصرف خانوار است تا بتوانیم منابع را از آنجا تامین کنیم، دولت برای ایجاد شغل نظرات کارشناسان مختلفی را در این باره دارد، این افزایش قیمت پتروشیمی و گاز اگرچه تاثیرگذار بوده است. بازار سهام در بورس شاهد زیان و اثرات منفی بوده ایم.

وی ادامه داد: در خصوص افزایش قیمت گاز برای خانوارها نیز دولت در حال بررسی است، آیا امکان اجرای آن وجود دارد و آیا مردم آن را خواهند پذیرفت؟ ما می خواهیم با افزایش قیمت گاز مشاغل جدیدی ایجاد کنیم، اما به نظر می رسد با ایجاد سوال در مورد درآمد شرکت های فعال در بورس، بارها بر مشاغل موجود تأثیر بگذارد.

سخنگوی دولت در پایان گفت: انتظار می رود در بحث کارشناسی هماهنگی بیشتری بین دولت و مجلس وجود داشته باشد. بنا به پیشنهاد دولت و تصویب مجلس، وزیر منصوب می‌شود و سمت وزیر شأن خود را از دولت و مجلس دریافت می‌کند و به این ترتیب به جایگاه وزیر، استقلال وی و احترام به شأن وزیر احترام می‌گذارد. وزیری که به شأن شورای اسلامی و رای نمایندگان احترام بگذارد.