جزئیات انتشار شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ – پایگاه خبری خوش


سعید غضنفری دبیر کمیته فرهنگ و معارف کانون اربعین حسینی در بحث انتخاب شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ گفت: دستور مقام معظم رهبری در نهایت باید هویت سازی و مدرسه سازی باشد. به همین دلیل انتخاب شعار مراسم اربعین بسیار مهم است که نیاز به مشورت با گروه های مختلف ناظر دارد.

وی درباره انتخاب شعار «من حسین (ع)» برای اربعین ۱۴۰۱ و معرفی این شعار، گفت: انتخاب شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ با رایزنی با گروه‌های فرهنگی ایران و کشور مورد توجه قرار گرفت. عراق. تا مارس

غضنفری افزود: از میان شعارهای مطرح شده، شعار مهم من حسینم (ع) انتخاب شد که برگرفته از حدیث حضرت محمد (ص) است که می فرماید: من حسین از من و من از حسین هستم. و یکی از مهم ترین ویژگی ها

وی استفاده از نام مبارک امام حسین (ع) و سخنان پیامبر اسلام (ص) را گامی بزرگ در جهت جهانی شدن اربعین حسینی (ع) دانست. برای این شعار طراحی شده است. با توجه به این ضوابط، این حدیث شریف که در آستان مقدس حضرت سیدالشهدا(ع) قرار گرفت، به عنوان شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ انتخاب و روز گذشته رونمایی شد.

غضنفری افزود: این شعار در سال ۱۴۰۱ به عنوان نماد و نماد اربعین مورد استفاده قرار گرفت و در تمامی همایش ها، تولیدات فرهنگی و … استفاده خواهد شد.

وی با بیان مراسم افتتاحیه شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ که دیروز در بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد، گفت: دیروز این پوستر با شعار محوری اربعین ۱۴۰۱ به زبان سه فارسی، عربی و زبان انگلیسی با حضور حجت الاسلام نواب نماینده ولی فقیه در این موضوع برگزار شد. حج و زیارت، حجت الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی ایران در بغداد و رئیس مرکز فرهنگی اربعین، حجت الاسلام دکتر احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و محمدتقی باقری دبیر ستاد مرکزی اربعین حضور داشتند.

انتهای پیام/۴۱۷۲/