جبران خسارت تصادف رایگان به صورت آنلاین این حوادث باید ترسیم شوند


به گزارش همشهری آنلاین، صنعت بیمه طی سالیان متمادی از اخذ گزارش از پلیس راهنمایی و رانندگی در تصادفات جزئی و به دلیل حضور دو طرف در تصادفات در دفتر بیمه گر مسئول حوادث و اکتشافات چشم پوشی کرده است. خودرو و ارائه مدارک به طرف دیگر گواهی خسارت داده می شود اما اکنون همانطور که مدیرکل خیریه مرکزی در یک برنامه تلویزیونی گفت غرامت به دلیل تصادفات بدون بیمه خودرو افزایش یافته است. ۲۰ میلیون تومان و سامانه ای راه اندازی می شود که حتی این روند ساده شده را نیز تسهیل می کند تا متولیان بیمه حوادث بتوانند به صورت آنلاین خسارت دریافت کنند.

شمارش تا سیستم بوت

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: دولت قبل از پایان هفته سامانه پرداخت غرامت تصادفات رانندگی بدون کروکی و ارسال اطلاعات تصادفات به سامانه و عدم مراجعه به بیمه را آزاد می کند. دفتر خصوصی خسارت وارده به حساب مصدوم واریز می شود. بیشترین خسارت در تصادفات بدون بیمه خودرو ۱۶ میلیون تومان بوده که امسال به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مجید بهزادپور در برنامه تلویزیونی هفته دولت این اقدام را گامی در جهت اعتلای صنعت بیمه خواند و گفت: دولت برای اولین بار سند فوق را با عنوان تحول سند افشا کرد. که عبارت است از رواج صنعت بیمه، دیجیتالی شدن، کاهش دوره بیمه به صورت متمرکز.

وی افزود: از نظر تجمیع بیشترین پرتفوی را در حوزه بیمه بازرگانی داریم و حوزه سلامت و بیمه شخص ثالث بیشترین فعالیت را دارند.

به گزارش همشهری، پرداخت غرامت برای حوادث رانندگی با خسارت نسبتاً کم و به خصوص در ترافیک شهری، تعداد آنها زیاد است و به همین ترتیب، اگرچه نمی توان به پلیس مراجعه کرد و نحوه دریافت آن را طی کرد، در واقع، همچنان باید هزینه کرد. با مراجعه به دفتر بیمه خصوصی، به خودروها نگاهی بیندازید و مدارک و کپی آنها را ارسال کنید، به خصوص در زندگی شهرها که فعالیت های ناخوشایند محسوب می شوند.

از این رو در جریان تحول صنعت بیمه و رواج آن، بیمه مرکزی بر کاهش زمان و بوروکراسی پرداخت بیمه متمرکز شد و نتیجه آن راه اندازی سیستم پرداخت در اینترنت بدون طرح بود.

البته طبق اظهارات بهزادپور این سامانه یکی از چندین پروژه تعریف شده برای کاهش زمان و پیچیدگی پرداخت جریمه است. برخی از این طرح ها به گفته وی در هفته دولت اجرا می شود و در پایان سال نیز اجرا خواهد شد.

سیستم بیمه به تقلب و تخلف رسیده است

سوء استفاده از پوشش بیمه ای یکی از چالش هایی است که بارها برای صنعت بیمه به معضلی تبدیل شده است. این سوء استفاده ها ممکن است برای خسارات جزئی تصادف، یا برای راه اندازی بیمه دیه و آتش سوزی سنگین و غیره باشد، اما همه آنها یک اصل مشترک دارند. مجرمان از خلأهای موجود در صنعت بیمه سوء استفاده می کنند و از مقررات بیمه ای علیه آن استفاده می کنند.

در عین حال پرداخت اینترنتی تصادفات بدون نیاز به بیمه خودرو (تا سقف ۲۰ میلیون تومان غرامت) می تواند راه را برای سوء استفاده باز کند؛ البته در این مورد مدیر کل بیمه مرکزی از راه اندازی سامانه برخورد با کلاهبرداری و تخلفات در صنعت بیمه خبر داد که به زودی راه اندازی می شود.

بهزادبور گفت: یکی از اقداماتی که در سال گذشته انجام شد، توسعه سامانه تقلب و تخلف بود که در هفته دولت افتتاح خواهیم کرد و با کمک این سامانه، افراد و شرکت ها ریسک زیادی را عاقلانه شناسایی و شناسایی می کنند. مورد نیاز است. فرضیاتی برای مقابله با تقلب ایجاد خواهد شد. به اعتقاد وی، صنعت بیمه یکی از صنایع پیچیده است و فرآیند برخورد با تقلب و تخلف نیز فرآیند پیچیده ای است. اما سیستمی برای این منظور وجود داشت.

چتر بیمه تکمیلی بازتر است

مدیرعامل بیمه مرکزی یکی دیگر از برنامه های تحول در صنعت بیمه را مربوط به گسترش بیمه تکمیلی عنوان کرد و گفت: اولین طرح گسترش چتر بیمه تکمیلی مربوط به بهورزان و داروخانه ها و آزمایشگاه ها است که شامل آنها نمی شود. در بیمه تکمیلی اما در طرح جدید این قانون اصلاح شده و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش هستند.

بهزادی ادامه داد: همچنین تمدید بیمه تکمیلی برای مشاغل فعال مانند رانندگان تاکسی در دستور کار است که برآورد می کنیم به ۵ میلیون نفر برسد و با اضافه شدن اعضای خانواده حتماً تعداد آنها افزایش می یابد. یکی دیگر از تحولاتی که در حوزه بیمه تکمیلی اتفاق خواهد افتاد، اجرای نسخه الکترونیکی بیمه تکمیلی در مدت ۲ ماه با وعده مدیرکل بیمه مرکزی است.

بهزادپور گفت: اجرای نسخه الکترونیکی بیمه تکمیلی وظیفه ای است که بر عهده دستگاه های مختلف از جمله بیمه بازرگانی است و تا ۲ ماه آینده نسخه الکترونیکی بیمه تکمیلی به طور کامل تهیه و گنجانده می شود. سیستم. این اقدام می تواند کمک شایانی به بهره مندی بیماران از حق بیمه تکمیلی خود مانند غرامت حوادث زیر ۲۰ میلیون تومان در اینترنت کند.

طرح به صورت آنلاین انجام شد

یکی از اقداماتی که برای اجرای طرح تحول صنعت بیمه و تقویت این صنعت در دستور کار قرار گرفته است، فعال سازی سامانه کروکی آنلاین است که مدت ها مطرح بوده اما با تاخیر مواجه شده است. هر بار به دلیل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری.

رئیس کل تضمین مرکزی گفت: این سامانه نیز به اجرا نزدیک شده است. در این طرح پلیس با نرم افزاری که در اختیار دارد، گزارش تصادفات را در اینترنت به دستگاه های مربوطه ارسال می کند تا در زمان صرفه جویی شود و مردم در اسرع وقت خسارت ببینند.

بحث بر سر فناوری و کار در صنعت بیمه

مکانیک صنعت بیمه و گسترش فناوری های نوین تنها راه حل رشد و توسعه صنعت بیمه است که با توافق بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه مرکزی در دستور کار قرار گرفته است. معاون. رئیس علم و فناوری؛ اما این حرکت می تواند کار در این صنعت بسیار سخت باشد.

طبق آمار بیمه مرکزی در شرایط کنونی حدود ۷۰ درصد از فروش بیمه در ایران بر عهده کارگزاران و نمایندگی های بیمه است و باید به معیشت آنها نیز توجه شود.اینها و فرآیندهای کاری. مدیرکل بیمه مرکزی گفت: برای تداوم کار در صنعت بیمه ارتباطات و توافقاتی صورت گرفته است تا این قشر تحت تاثیر کاربرد فناوری قرار نگیرند.

جبران خسارت تصادف رایگان به صورت آنلاین این حوادث باید ترسیم شوند