تیم ملی دوباره موش آزمایشگاه شد/سیستم دفاعی کی روش در این جام جهانی کار نمی کند – کمپ خبر خوب


محسن بیاتی نیا:

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است که تیم ملی در جام جهانی با سیستم دفاعی کی روش به دلیل تهاجمی بودن حریف دچار مشکل می شود.

محسن بیاتی نیا در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره بازگشت کی روش به لیست تیم ملی گفت: در مقابل بازگشت کیروش و رفتن اسکوچیچ از ابتدا. ما همیشه نشان داده ایم که استقبال و استقبال می کنیم. نحوه فسخ همکاری فدراسیون فوتبال با سرمربی ای که با این شرایط می توانست تیم ملی را به جام جهانی برساند درست نبود. کی روش بیش از ۴ سال است که از فوتبال ایران دور است. سوال من این است که چرا در چهار سال گذشته یک بازی لیگ داشته ایم؟ آیا این ماهیت لیگ نیست که بازیکنان فعال را شناسایی و به تیم ملی دعوت کند؟ با تمام احترامی که برای لژیونرها قائل هستم، معتقدم فهرست تیم ملی برای جام جهانی ناقص است.

وی گفت: بازیکنان بسیار خوبی در لیگ ایران داریم که به هر دلیلی نتوانستند در خارج از کشور بازی کنند. همچنین در گذشته لژیونرهایی داشتیم که در بایرن مونیخ بازی می کردند. امروز لژیونرهای ما در اروپا فوتبال بازی می کنند اما اگر همه تیم های اروپایی سطح بالایی داشته باشند؟ ما در ایران بازیکنانی داریم که خیلی خوب و ماهر هستند اما غایب هستند. به نظر من این رویکرد کاملا اشتباه است. مثل قبل فقط به لژیونرها تکیه کرد. او این بار نشان داد که رویکردش تغییر نکرده است. اگر فقط با لژیونرها به جام جهانی می رویم، چرا باید مربی را عوض کنیم؟

پیشکسوت فوتبال ایران درباره سیستم دفاعی گفت: سیستم دفاعی کی روش نه تنها در ایران بلکه در کلمبیا و مصر هم جواب داد. این سیستم محدود است و تیم هایی با بازی هجومی می توانند پیشرفت کنند. طرز فکر او نسبت به قبل تغییر نکرده است. یک تیم زمانی موفق است که بتواند بازی های هجومی انجام دهد اما تیم ما همان نقش قبلی را دارد که موش های آزمایشگاهی بودند و با این تفکر به جام جهانی می رویم.

بیاتی نیا درباره وضعیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی مقابل حریفان می گوید: برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم چه با کی روش باشد چه بدون کی روش. البته معتقدم می توانستیم افراد قوی تری را برای حضور در جام جهانی دعوت کنیم. از طرفی اگر در جام جهانی فقط سیستم دفاعی داشته باشیم کار سختی است. چون حریفان ما سخت کار می کنند ممکن است برای تیم ملی مشکل ساز شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی فکر می کنند با آمدن کی روش باید به دور دوم برویم، گفت: چرا تیمی که بدون دغدغه به جام جهانی می رود باید تایید کرد که از گروه صعود می کند یا خیر؟ ? کسانی که می گویند تیم ملی بدون کی روش می تواند به مرحله بعد صعود کند احتمالاً همان هایی هستند که او را خیلی دوست دارند. با این حال امیدوارم مهمترین اتفاق برای تیم ملی فوتبال بیفتد.

انتهای پیام/۴۰۵۷/