توپ های عمودی فوتبال می تواند به مغز آسیب برساند


یکشنبه، ۱۵ ژانویه (HealthDay News) – محققان می گویند بازیکنان فوتبال باید از تاکتیک های صحیح در هنگام “سر زدن” استفاده کنند – با استفاده از سر محافظت نشده خود برای توقف یا هدایت توپ – برای جلوگیری از آسیب احتمالی مغزی.

اگرچه محققان هنوز ارتباط بین ورزش و آسیب مغزی را ثابت نکرده‌اند، دکتر آلخاندرو اسپیوتا و دیگر کارشناسان کلینیک کلیولند گفتند که توپ‌های فوتبال در تماس با سر بازیکنان با سرعت بالایی حرکت می‌کنند و ورزشکاران را در معرض خطر آسیب قرار می‌دهد. آسیب تروماتیک مغزی احتمالی

اسپیوتا و همکارانش می نویسند: “حتی اگر اختلال شناختی خفیف باشد، به دلیل حجم زیاد بازیکنان فوتبال در سراسر جهان، همچنان یک نگرانی عمده بهداشت عمومی و پزشکی خواهد بود.” “هر گونه اثر نامطلوب بالقوه ممکن است تنها در دهه های آینده از نظر بالینی آشکار شود.”

در بررسی تحقیقات فعلی منتشر شده در شماره ژانویه جراحی مغز و اعصابمحققان گفتند که در تمام سطوح فوتبال باید از احتیاط در مورد ضربه سر استفاده کرد. آنها توصیه می کنند که کودکان از توپ های مناسب سن استفاده کنند تا قدرت گردن و کنترل بدن لازم برای تکنیک صحیح ضربه عمودی را تقویت کنند.

جفری آستل فوتبالیست انگلیسی که به یک ضربه سر شدید شهرت داشت، در سال ۲۰۰۲ بر اثر بیماری مغزی درگذشت. آسیب مغزی که وی متحمل شد مشابه CTE بود، یک بیماری تحلیل برنده مغز که در بازیکنان فوتبال و سایر ورزشکاران دیده می شود. گفت. در یک بیانیه مطبوعاتی در مجله.

محققان خاطرنشان کردند که توپ‌های فوتبال دیگر از چرم ساخته نمی‌شوند و رطوبت را به خود جذب نمی‌کنند و این امر باعث می‌شود که توپ‌ها با سر توپ امن‌تر شوند. همچنین، بحث در مورد استفاده از روسری نرم برای کمک به محافظت از سر بازیکنان ادامه دارد.

این بررسی به این نتیجه رسید که تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات بلندمدت سر بر روی مغز بازیکنان فوتبال مورد نیاز است.

– مری الیزابت دالاس

اخبار پزشکیکپی رایت © ۲۰۱۲ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

۸ مورد ضروری کیت کمک های اولیه برای خراش ها، بریدگی ها، نیش حشرات و موارد دیگر در تصاویر
نمایش اسلاید را ببینید

منابع

منبع: جراحی مغز و اعصاببیانیه مطبوعاتی، ژانویه ۲۰۱۲


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/