توئیت مهم بورل درباره زمان توافق با ایرانبه گزارش همشهری آنلاین، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: اگر می‌خواهیم توافق هسته‌ای ایران را حفظ کنیم، اکنون زمان تصمیم‌گیری است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در گفت وگوی تلفنی با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و اروپا، آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم ها را بررسی کرد.
وزیر امور خارجه در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از زحمات بورل و معاون وی انریکه مورا گفت: در اراده دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به معامله خوب، قوی و بادوام تردیدی وجود ندارد. .

امیر عبداللهیان تاکید کرد: اگر آمریکا برای یافتن راه حل و توافق گام های واقعی بردارد، توافق خوبی برای همه طرف ها حاصل می شود.

وزیر امور خارجه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مذاکرات، عزم و اراده جدی خود را برای توافق نشان داده است.

امیر عبداللهیان با اشاره به متن پیشنهادی اخیر بورل تاکید کرد: ایران از ادامه مسیر دیپلماسی و مذاکرات قدردانی می کند. آمریکا همیشه می گوید که خواهان توافق است، بنابراین باید این رویکرد را در متن توافق و در اجرای آن پیدا کرد.

این مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این باره گفت: طرف ایرانی تاکنون حسن نیت و جدیت خود را در روند مذاکرات نشان داده و اکنون زمان مذاکره است تا به نتیجه مطلوب برسد.

بورل بر عزم خود و معاونش برای تسهیل و تسریع این امر از طریق ارتباط و مشورت با همه طرف ها تاکید کرد.