تنگی نفس پس از بارداری، خستگی از علائم نارسایی قلبی بود


تصویر خبر: اخبار آها: تنگی نفس پس از بارداری، خستگی از علائم نارسایی قلبی بود

پنجشنبه، فوریه ۱۷، ۲۰۲۲ (اخبار انجمن قلب آمریکا)

بارداری دوم تیارا جانسون بدون مشکل – تا ماه آخر – پیش رفت.

او گفت: «انگشتان آنقدر پف کرده بود که نمی‌توانستم حلقه ازدواجم را بزنم.

مشکل از فشار خون او سرچشمه می گرفت. و افزایش فشار خون ناشی از پره اکلامپسی است، یک عارضه بارداری که معمولاً در ماه‌های بعد ظاهر می‌شود.

به تیارا، که در فریزر، میشیگان زندگی می کند، برای کنترل فشار خون او دارویی داده شد. فایده ای نداشت، بنابراین چند روز بعد او را به بیمارستان فرستادند تا زایمان کند.

فشار خون تیارا پس از زایمان دختر دومش، آزوری، همچنان بالا بود. وقتی چند روز بعد به خانه رفت، نمی توانست راحت باشد.

تیارا گفت: «احساس خوبی نداشتم. “نشستن یا دراز کشیدن، هیچ چیز آن را بهتر نمی کند.”

او به بیمارستان بازگشت. او برای احتباس مایعات تحت درمان قرار گرفت و دوباره به خانه فرستاده شد. او همچنان احساس خستگی می کرد، اما آن را به بهبودی پس از زایمان و زندگی با نوزادی نسبت داد.

دو ماه بعد، تیارا در محل کار در پارکینگ از هوش رفت. او که با آمبولانس به بیمارستان دیگری منتقل شد، تشخیص متفاوتی دریافت کرد: کاردیومیوپاتی حوالی زایمان، شکل غیر معمول نارسایی قلبی که در ماه آخر بارداری یا در پنج ماه اول پس از زایمان اتفاق می‌افتد. یک پزشک گفت قلب او با ۱۰ درصد عملکرد طبیعی خود کار می کند.

او گفت: “من گیج و منحرف بودم.” “وقتی به نارسایی قلبی فکر می کنید، به کسی که ۲۶ سال دارد فکر نمی کنید.”

در طول سه سال و نیم بعدی، تیارا به طور مداوم در بیمارستان رفت و آمد می کرد و پزشکان برای کاهش فشار روی قلب او تلاش می کردند. سپس، در آگوست ۲۰۱۸، پزشکان خواستند دستگاه کمکی بطن چپ را کاشت کنند، دستگاهی که اساسا کار را برای سمت چپ قلب انجام می دهد. LVAD اغلب قبل از اینکه بیمار در لیست انتظار پیوند قلب قرار گیرد استفاده می شود.

با این حال، یک مانع دیگر وجود داشت. تیارا برای واجد شرایط شدن در لیست نیاز به کاهش وزن داشت.

او با همکاری با یک متخصص تغذیه، یاد گرفت که غذاهای سرخ شده و فست فودها را حذف کند. او وعده های غذایی بیشتری را در خانه می خورد، که بسیاری از آنها شامل سبزیجات بیشتری نسبت به قبل بود. او همچنین به روزه های متناوب مشغول بود. در همین حال، او فرآیند دریافت LVAD را آغاز کرد. او آن را در مارس ۲۰۱۹ دریافت کرد و به سفر کاهش وزن خود ادامه داد.

تا آوریل ۲۰۲۱، او ۱۱۰ پوند از دست داده بود. او به محدوده قابل قبولی برای دریافت پیوند قلب رسیده بود، بنابراین روند قرار گرفتن در لیست آغاز شد.

او در اکتبر یک جایگاه دریافت کرد. ۱۴. دو هفته بعد به دلیل نشت شدید دریچه آئورت در بیمارستان بستری شد. پزشکان نگران بودند که او به زودی به جراحی قلب باز نیاز داشته باشد. در عوض، در نوامبر ۵، او به بالای لیست پیوند نزدیک تر شد. او نیز به خانه فرستاده شد.

روز بعد، تیارا در ماشین منتظر بود در حالی که همسرش گوون به فروشگاهی رفت تا برای دختر بزرگترشان داروی سرماخوردگی تهیه کند که تلفن او زنگ زد. شناسه تماس گیرنده نشان داد که این بیمارستان دانشگاه میشیگان در آن آربور است. در عرض یک ساعت او در راه بیمارستان بود.

او گفت: “من نمی توانستم باور کنم که این اتفاق می افتد.” “این چیزی است که من تمام این مدت برای آن سخت کار کرده بودم و اکنون می خواستم یک قلب جدید پیدا کنم. حتی وقتی به بیمارستان رسیدم، پردازش آن سخت بود.”

چند روز پس از پیوند، تیارا در اطراف واحد قدم می زد. او حتی اتاق بیمارستان خود را مرتب کرد.

او گفت: “وقتی بلند شدم، مثل این بود که “روشن است. قرار نیست در این تخت دراز بکشم و بدبخت باشم.”

بعد یاد گرفتیم که به داشتن قلبی که درست کار می کند عادت کنیم.
نمایش اسلاید


مفهوم: سفر شگفت انگیز از تخم تا جنین
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

وقتی برای اولین بار راه رفتن را شروع کردم، فکر کردم، “تیارا، بهتر است سرعتت را کم کنی وگرنه قلبت به تپش می افتد.” اما مانیتور عادی بود، من عادی بودم.”

تیارا روز شکرگزاری به خانه رفت. اما جشن به سرعت خاموش شد. آزوری که اکنون ۶ سال دارد و به دیدن مادرخوانده تیارا رفته بود، تب شدیدی داشت و به سختی نفس می کشید. تست کووید-۱۹ او مثبت شد و به دلیل ذات الریه در بیمارستان بستری شد.

آزوری به مدت پنج روز در بیمارستان بستری شد، سپس به دلیل سیستم ایمنی ضعیف تیارا، برای احتیاط دو هفته و نیم دیگر در اتاق خود در خانه قرنطینه شد. تیارا سپس آنفولانزا گرفت و او را به مدت دو هفته به رختخواب برد. پس از سلامتی، او به بازتوانی قلبی بازگشت.

تیارا همچنان به طور خودکار به دنبال LVAD خود می‌رود تا دریابد که آنجا نیست. “باید به خودم یادآوری کنم که آزادم، دیگر به آن نیازی ندارم.”

گوون گفت: “فقط دیدن لبخند او همه چیز است.”

اکنون ۳۲ ساله، تیارا همچنان بر بهبود و آینده خود تمرکز می کند. او در بهار امسال در کلاس هایی شرکت می کند تا مدرک کاردانی خود را در رشته مددکاری اجتماعی و قبل از ادامه تحصیل در مقطع لیسانس به پایان برساند.

او گفت: اکنون احساس شگفت انگیزی دارم. “من می دانم که می توانم این کار را انجام دهم.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موضع رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق نسخه‌برداری متعلق به انجمن قلب آمریکا، شرکت یا متعلق به آن است و تمامی حقوق محفوظ است. اگر سوال یا نظری در مورد این داستان دارید، لطفا ایمیل کنید [email protected].

نوشته سوزان مارتا

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/