تمدید ماسک برای هواپیماها، حمل و نقل عمومی تا ۱۸ آوریل


۱۰ مارس ۲۰۲۲

اداره امنیت حمل و نقل روز پنجشنبه اعلام کرد مسافران هواپیماهای مسافربری و حمل و نقل عمومی حداقل تا ۱۸ آوریل ملزم به پوشیدن ماسک هستند.

دستور ماسک TSA که برای کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 اعمال شده بود، قرار بود در ۱۸ مارس منقضی شود. این قانون در فوریه ۲۰۲۱ اجرایی شد و دو بار تمدید شد. در صورت عدم استفاده از ماسک در هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی یا در فرودگاه، ایستگاه قطار و اتوبوس و بنادر، افراد می توانند جریمه شوند.

در بیانیه ای از TSA آمده است: “به توصیه CDC، TSA دستورالعمل امنیتی استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی و مراکز حمل و نقل را به مدت یک ماه، تا ۱۸ آوریل تمدید خواهد کرد.”

«در این مدت، CDC با آژانس‌های دولتی همکاری خواهد کرد تا به اطلاع‌رسانی چارچوب سیاست بازنگری‌شده برای اینکه چه زمانی و تحت چه شرایطی، ماسک در کریدور حمل‌ونقل عمومی مورد نیاز است، کمک خواهد کرد. این چارچوب تجدید نظر شده بر اساس سطوح جامعه COVID-19، خطر انواع جدید، داده های ملی و آخرین علم خواهد بود. ما هر به‌روزرسانی را در صورت تغییر و/یا زمانی که تغییر کند، به‌طور عمومی اعلام خواهیم کرد.»

بسیاری از دولت‌های ایالتی و محلی قوانین ماسک صورت را با کاهش افزایش قیمت Omicron کنار می‌گذارند. تغییر اخیر در دستورالعمل‌های فدرال کووید به این معنی است که اکثریت بزرگ آمریکایی‌ها اکنون در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که ماسک صورت در مکان‌های عمومی سرپوشیده لازم نیست.

خطوط هوایی و گروه‌های لابی مانند انجمن حمل‌ونقل عمومی آمریکا از دولت بایدن خواستند اجازه دهد این دستور لغو شود.

APTA در نامه ای به کاخ سفید گفت: “در دو سال گذشته، آژانس های حمل و نقل عمومی از سیاست های فدرال ایجاد شده برای مبارزه با COVID-19 حمایت و اجرا کرده اند.” ما معتقدیم که این تلاش‌ها نقش مهمی در مبارزه جمعی کشور ما علیه COVID-19 ایفا کرد. با این حال، تمدید دستور ماسک پس از ۱۸ مارس احتمالاً چالش‌های اجرایی فزاینده‌ای را که امروزه آژانس‌های حمل‌ونقل عمومی با آن مواجه هستند، افزایش می‌دهد.

انجمن خدمه پرواز از تمدید قانون ماسک حمایت کرد. به گفته بلومبرگ، اتحادیه گفته است که انقضای آن برخی از مسافران را در معرض خطر قرار می دهد، مانند کودکان زیر ۵ سال که واکسینه نشده اند.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/