تلویزیون برای افزایش بودجه انیمیشن – سایت خبر خوب


معاون فرهنگی معاون اول رئیس جمهور در گفتگو با آنا:

محمد سرشار با تاکید بر مهارت هنرمندان در عرصه انیمه، ضعف شخصیت پردازی در این زمینه را ناشی از بی توجهی مدیران می داند.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب، به نقل از نماینده حوزه رادیو و تلویزیون گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، تجارت فرهنگی را که در لغت (تجارت فرهنگی) نسخه فارسی است، می توان فرهنگی دانست. شرکتی که می تواند ایجاد کند. ویژگی ها و زنجیره های محصولات فرهنگی مانند اسباب بازی، عروسک. ایجاد بازی، انیمیشن، نرم افزار اسکریپت و موارد مشابه. این بنگاه های فرهنگی به دلیل استفاده از فناوری های نوین فرهنگی و ایجاد زنجیره ای از محصولات فرهنگی به هم پیوسته برای کودکان و نوجوانان به بنگاه های فرهنگ محور نیز معروف هستند.

کارآفرینی فرهنگی به دلیل توسعه زنجیره ای از محصولات فرهنگی مبتنی بر شخصیت که متأسفانه در حال حاضر در دست «کالاهای» خارج از کشور مانند «باب اسفنجی» است، تأثیر عمیقی بر هویت فرهنگی کودکان و نوجوانان می گذارد. “، “لاک پشت نینجا”، “مرد عنکبوتی” و دیگران. از این قبیل. هنر انیمیشن نیز یکی از مهم ترین حوزه های تجارت فرهنگی است. در عین حال، ایجاد ویژگی ها – متنی جذاب برای مخاطب کودک را می توان در نظر گرفت. اولین و مهمترین دلیل تقویت این زنجیره تجارت فرهنگی بر اساس تولید انیمیشن.

در این خصوص محمد سرشار، معاون فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور که پیش از انتصاب، مدیریت شبکه کودک سیما را بر عهده داشت، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا، گفت: از نظر من جذابیت شخصیت ها رشد کرد. در انیمیشن ایرانی قبل از بازگشت به قدرت هنرمند و اندیشه های او مربوط به مدیریت این بخش است. بنابراین جذابیت انیمیشن ایرانی بیشتر به مهارت کارگردان بستگی دارد تا تخیل هنرمند.

وی گفت: به عنوان مثال در مرکز پویانمایی صبا بخشی از اولین برآورد مالی برای پروژه ای که این هنرمند زحمت کشیده پرداخت نشد. گاهی اوقات این پول صرف افراد بی‌صلاحیت و در مکان‌هایی بدون بازخورد مناسب می‌شود.هزینه یک پروژه انیمیشنی جدی بسیار گران است و برخلاف تصور بسیاری از دست اندرکاران تولید آن. نویسندگان، طراحان کاراکتر، طراحان پس زمینه، صداپیشگان، انیماتورها، صدابرداران و … برای تولید کار خوب باید دستمزد بیشتری دریافت کنند، اما متأسفانه در اکثر پروژه ها چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی، دستمزد آنهاست. خوب و کامل پرداخت نشده است.

معاون فرهنگی معاون اول رئیس جمهور افزود: هنرمندان بسیار خوبی در انیمیشن داریم که از نظر ایده و خلاقیت با بزرگان این حوزه برابری می کنند. موضوع اصلی مدیریت کلان و سپس مدیریت پروژه است. در جاهایی که این قیمت به درستی انجام می شود و به موقع و کامل به دست هنرمند می رسد، شاهد خلق بازیکنان مشهوری هستیم که مورد پسند کودکان و نوجوانان هستند. در رده کودک به عنوان مثال مجموعه ویدیویی بی بای بود که مورد استقبال خانواده ها قرار گرفت و حتی در خارج از کشور فروخته شد. بخشی از مجموعه ویدیوهایی است که نشان می دهد اگر به هنرمندان این عرصه توجه کنیم، طرحی جذاب ایجاد می کنیم. انجام شده. دانش آموزان و کودکان در این نمایشگاه تاثیرات منفی شخصیت های این دو مجموعه را دریافت کردند که بسیار لذت بخش بود.

تلویزیون برای افزایش بودجه انیمیشن

سرشار گفت: نکته دوم مربوط به سرمایه گذاری در حوزه انیمیشن است. این سرمایه گذاری بسیار کم است. امروز بودجه ساخت انیمیشن کمتر از ۴۰ میلیارد تومان است. این مبلغ باید بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان باشد تا گروه های مختلف قدرت خود را نشان دهند و اتفاقات خوب و موثری که در حال رخ دادن است را به نمایش بگذارند. در این صورت به عنوان مثال شاهد تولید چهل مجموعه در سال خواهیم بود که شاید نیمی از آنها رواج پیدا کند و منجر به تولید محصولات خارجی و برپایی «روز فروشنده» شود. بنابراین این بودجه باید افزایش یابد.

این کارگردان و کارشناس فرهنگی افزود: بنابراین مدیریت صحیح و سرمایه گذاری مناسب دو عاملی است که باید با هم ترکیب شوند تا روند تعریف انیمیشن ایرانی تقویت شود. این رشته آنقدر پتانسیل دارد که می تواند حتی برای مخاطبان جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد و حداقل در منطقه و کشورهای همسایه پیشتاز باشد.

انتهای پیام/۴۱۰۴/