تقویت دوستی ایران و افغانستان از طریق گسترش فعالیت های علمی – خبر خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از خبرنگاران گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، تفاهم نامه علمی- آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و مرکز تحصیلات عالی میوند در کابل منعقد شد. با نمایندگان این موسسه دیدار کرد. آموزش عالی میوند کابل با سید حسن هاشمی رییس پوهنتون به امضا رسید.

نماینده موسسه تحصیلات عالی میوند در افغانستان در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: گسترش فعالیت های علمی و دانشگاهی باعث تقویت دوستی دو کشور دوست و برادر ایران و افغانستان می شود.

محمد رسول حسینی درباره اشتیاق جوانان افغانستانی به تحصیلات عالی افزود: از همکاری رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی که بستر لازم را برای تحصیل دانشجویان افغانستانی در این دانشگاه فراهم کردند، قدردانی می کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با بیان روند تاسیس، رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلام در بیرجند گفت: این دانشگاه از سال ۸۵ با سه نفر ارشد و ۹۰ دانشجو در یک خانه اجاره ای کوچک کار خود را آغاز کرده است. فرهنگ، آموزش، پژوهش و مراقبت بزرگترین فضای کتابخانه و یکی از بزرگترین امکانات ورزشی دانشگاهی شرق کشور با کادری مجرب و هیئت علمی به یکی از بزرگترین، جامع ترین و معتبرترین دانشگاه ها در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

هاشمی در خصوص دومین همایش بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور واحدهای دانشگاهی در تهران گفت: این یک رویداد بزرگ علمی و فناوری است که همزمان با چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه، نام جهانی دانشگاه آزاد اسلامی را درخشیده است. هزاران ایده و ابتکار و هزار امکانات پژوهشی در تهران برگزار شد و بخشی از ۱۰ غرفه بود که غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان جنوبی از نکات برجسته این نمایشگاه بزرگ بود.

وی به علم، آموزش و فرهنگ بیرجند اشاره کرد و گفت: بیرجند به عنوان شهر دانشگاهی در کشور شناخته می شود و علاقه مندان زیادی را به تحصیلات عالی جذب می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی و بیرجند با اشاره به روابط مشترک ایران و افغانستان و دوستی دیرینه مردم دو کشور، ادامه داد:

برنامه های آموزشی و پژوهشی مشترک، جذب دانشجو از افغانستان، تبادل پژوهشگران و معلمان، انجام مطالعات، کنفرانس های علمی مشترک، همکاری با مجلات علمی، زمینه سازی برای دوره ها و کارگاه های مشترک، همکاری با “برگزاری دوره های تخصصی (مهارت ها)) و عمومی عموم مردم در زمینه های مختلف علمی، فنی و حرفه ای از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/