تقویت‌کننده‌های کووید، آمریکایی‌های مسن‌تر را از بیمارستان‌ها دور نگه می‌دارند: CDC


تصویر خبر: تقویت‌کننده‌های کووید، آمریکایی‌های مسن را از بیمارستان‌ها دور نگه می‌دارند: CDC

جمعه، ژانویه. ۲۱، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

داده‌های جدید دولت نشان می‌دهد که خطر بستری شدن در بیمارستان برای COVID-19 در میان آمریکایی‌های مسن‌تر برای کسانی که واکسینه نشده‌اند بسیار بیشتر از افرادی است که کاملاً واکسینه شده‌اند و واکسن تقویت‌کننده داشته‌اند.

تفاوت‌ها فاحش بود: طبق آمار منتشر شده در روز پنجشنبه، در دسامبر، افراد ۵۰ ساله و بالاتر واکسینه نشده، ۱۷ برابر بیشتر از افرادی که سری اولیه واکسیناسیون را تکمیل کرده بودند، در بیمارستان بستری شدند. وب سایت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده.

داده‌ها نشان می‌دهد در میان سنین ۵۰ تا ۶۴ سال، افرادی که واکسینه نشده بودند، ۴۴ بار بیشتر از افرادی که به طور کامل واکسینه شده بودند و واکسن تقویتی داشتند، به دلیل کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شدند.

تفاوت خطر در میان سالمندان حتی بیشتر بود: در میان آمریکایی‌های بالای ۶۵ سال، شانس بستری شدن در بیمارستان برای COVID-19 برای افرادی که واکسینه نشده بودند، ۴۹ برابر بیشتر از افرادی بود که واکسن کامل و تقویت‌کننده داشتند.

طبق یافته‌ها، تزریق‌های تقویت‌کننده سطح قابل توجهی از محافظت را برای افراد مسن‌تر آمریکایی فراهم می‌کنند مجله نیویورک تایمز.

این اولین داده دنیای واقعی در مورد تأثیر تقویت کننده های واکسن کووید در ایالات متحده است و به تحقیقات سایر کشورها اضافه می کند که نشان می دهد تقویت کننده ها خطر بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان را به ویژه در بین افراد مسن کاهش می دهند. بار گزارش شده است.

هنگام وزن کردن واکسن های تقویت کننده برای همه بزرگسالان آمریکایی، مشاوران علمی سازمان غذا و داروی ایالات متحده و CDC مکرراً از نبود داده های تزریق تقویت کننده مخصوص ایالات متحده ابراز تاسف کردند. بار گفت. در آن زمان فقط داده هایی از اسرائیل برای تحلیل داشتند.

مشاوران در آن زمان گفتند، اما تفاوت‌هایی بین این دو کشور وجود دارد – به ویژه در نحوه تعریف اسرائیل از بیماری شدید – که ارزیابی مرتبط بودن داده‌های اسرائیل برای آمریکایی‌ها را دشوار می‌کند.

CDC اکنون واکسن های تقویت کننده را برای همه افراد ۱۲ ساله و بالاتر توصیه می کند که باید پنج ماه پس از دریافت دو دوز از واکسن های ساخته شده توسط Pfizer و Moderna یا دو ماه پس از یک دوز واکسن جانسون و جانسون تزریق شود.

انتظار می‌رود این آژانس در روز جمعه اطلاعات جدیدتری در مورد اثربخشی واکسن‌ها و تقویت‌کننده‌ها علیه نوع Omicron منتشر کند. بار گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد داروهای تقویت کننده کووید، از جان هاپکینز دیدن کنید.

منبع: وب سایت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، ژانویه. ۲۰, ۲۰۲۲; مجله نیویورک تایمز

رابرت پرید و رابین فاستر

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/