رفتن به نوشته‌ها

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو جزء تهیه خمیر هستند ، زیرا قبل از فرآیند پخت به محصولات نانوایی اضافه می شوند تا با تولید گاز دی اکسید کربن حجم محصول نهایی افزایش یابد. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است ، در این مقاله از وب سایت دکتر رضا آتمنانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذا مخلوط می شود. گاز دی اکسید کربن در دمای فر تولید می شود. این واکنش با مخلوط شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین در این مرحله باید سریع عمل کنید ، مواد را سریع آماده کرده و در فر بگذارید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت ها خارج شده و منجر به کاهش حجم محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی جوش شیرین با یک ترکیب اسیدی مانند اسید تارتاریک و پرکننده هایی مانند نشاسته است. هنگامی که از بیکینگ پودر استفاده می شود ، هنگامی که مواد در دمای اتاق مخلوط می شوند ، مقداری گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تولید می شود. کدام یک از دو ماده مورد استفاده در دستور پخت بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورم یا نخورم


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث طعم تلخ در محصول می شود ، مگر اینکه با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست تضاد داشته باشد ، اما بیکینگ پودر حاوی اجزای اسیدی و قلیایی است و بنابراین هیچ تأثیر واقعی بر طعم ندارد.

دستورالعمل های استفاده از بیکینگ پودر به طور کلی حاوی سایر ترکیباتی است که از نظر طعم خنثی هستند ، مانند شیر. البته می توان از بیکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که بیکینگ پودر در دستورالعمل تهیه کیک توصیه می شود ، نمی توان از جوش شیرین استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم نیست. کیک را می توان به خامه ترش اضافه کرد و به جای بیکینگ پودر از جوش شیرین استفاده کرد.

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر ، اصفهان ، متخصص تغذیه


دکتر رضا آتمانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و روش غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا آتمنانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


دکتر.. ردا آتمانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

چربی شکم را با 5 ماده مغذی کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *