تغذیه نوزادان با این غذا ضریب هوشی کودک را افزایش می دهد – کمپ خبر خوبتغذیه کودکان با این غذا باعث افزایش هوش کودک می شود – مژده – مژده

تغذیه کودک با این غذا باعث افزایش هوش کودک می شودزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۵/۱۲ – ۰۱:۱۷

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از همشهری آنلاین، محمدجعفرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در هفته جهانی تغذیه با شیر مادر گفت: اهمیت غذای طبیعی برای نوزادان به حدی است که هر سال یک هفته در نظر گرفته می شود. به مناسبت هفته جهانی شیردهی و روز جهانی شیردهی. تصمیم گرفته شد و موضوع امسال این هفته اعلام شد، گامی رو به جلو برای شیردهی، آموزش و حمایت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تغذیه با شیر مادر یک غذای معمولی برای بهبود تغذیه و کاهش نابرابری است و در شرایط بحرانی نیز مطلوب ترین و مطمئن ترین آن در تغذیه کودک است.

جعفرزاده تصریح کرد: شیردهی زیربنای سلامت جامعه، توانمندسازی والدین و حق اساسی همه کودکان تا ۲ سال است، بنابراین شیردهی از اولین ساعت تولد با حمایت مادر و پوست پوست آغاز می شود. . تماس پوست به پوست در اتاق زایمان باعث خطر عفونت در اولین ساعات زندگی می شود.

وی گفت: مادران باید تا سال دوم با اولویت دادن به تغذیه انحصاری با شیر مادر و با به کارگیری مهارت های فرزندپروری و تحویل به موقع فرزندان، نقش سنتی خود را در تحویل نسل جوان، فعال و سازنده در کشور ایفا کنند. مراقبت از مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز بهداشتی. .


خبر خوب خبر خوب کمپ جدید خبر خوب کمپ جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب


ایکس

این مطالب را نیز بررسی کنید!
به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین به نقل از سلامت، فیبر…