رفتن به نوشته‌ها

تغذیه در زمان – رژیم لاغری


تغذیه زمانی
تغذیه زمانی

زمان بندی: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی خود وزن کم کنیم

برای کاهش وزن و تغذیه سالم سه رکن وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و زمان خوردن (زمان بندی). در حالی که دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار می گیرند ، ما اغلب از مورد سوم غافل می شویم.

چه در محل کار باشیم و چه به مهمانی برویم ، تأخیر در خوردن غذا بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه زمان چیست؟

تغذیه زمانی شامل همگام سازی الگوهای غذا خوردن با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی و ریتم و الگوهای انتقال دهنده های عصبی. هر روز یک میان وعده خاص بخورید؟).

تغذیه زمانی توسط متخصص تغذیه فرانسوی ، دکتر آلن دلابوس و پروفسور ژان روبرت رابین در سال 1986 ایجاد شد و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه های شبانه روزی کار می کند ، به همین دلیل بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید که هر اندامی در بدن ما ریتم مخصوص به خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی انجام برخی از درمان ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو رژیم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت اصلی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و پیوسته از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما مطلع است. این ساعت اصلی همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

بر اساس مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از آن دریافت می کنید. این مطالعه همچنین نشان می دهد که صبحانه باید سنگین و پر از غذاهای پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری می گوید خوردن یک وعده غذایی سنگین عصرانه منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. به همین ترتیب ، حذف صبحانه می تواند ژن های تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر داده و در نهایت باعث افزایش قند خون بعد از وعده غذایی بعدی شود.

اگر تصمیم دارید ارزان قیمت شوید و پهنای باند پایینی را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه و ناهار و از ناهار تا شام باید 4-5 ساعت باشد. اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد نباید کمتر از 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی (چرخه خواب/بیداری و چرخه غذا خوردن/ناشتا) در معرض افزایش وزن و بیماریهای متابولیک هستند.

تغذیه در زمان مناسب چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند تأثیرات مثبت زیادی بر بدن داشته باشد ، مانند:

هضم و جذب بهتر مواد مغذی

حداکثر سود از جذب مواد مغذی

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول تنظیم شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

کاهش خطر ابتلا به دیابت

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های متعادل

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *