رفتن به نوشته‌ها

تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله ساده برای شروع


اکثر مردم رابطه بین تغذیه و بیماری جسمی را درک می کنند ، با این حال fافراد کمی از ارتباط بین تغذیه و سلامت روان آگاه هستند.

ارتباط تغذیه و سلامت روان:


مغز اندامی با نیازهای تغذیه ای بسیار بالا است که به طور متوسط ​​20 درصد از کالری روزانه فرد را مصرف می کند. از 60 درصد چربی تشکیل شده است ، حاوی غلظت بالایی از کلسترول و اسیدهای چرب اشباع نشده (PUFAs) مانند امگا 3 است.

انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده خلق و خو در مغز به عناصر سازنده (مواد مغذی) از غذایی که می خوریم مانند پروتئین ها ، مواد معدنی و ویتامین های گروه B نیاز دارد. متأسفانه ، بسیاری از مردم از غذاهای فرآوری شده ای استفاده می کنند که حاوی این مواد مغذی ضروری نیستند.

ما همچنین اکنون می دانیم که سلامت روده نقش مهمی در سلامت روان دارد ، که به آن ارتباط روده/مغز نیز می گویند. این جایی است که پروتئین های پیش التهابی می توانند از روده به مغز منتقل شوند و در علائم بیماری روانی نقش دارند.

اما شما از کجا شروع می کنید؟ وقتی ناراحت ، بی انگیزه ، مضطرب ، آشفته و گیج نیستید چگونه با همه اینها کنار می آیید؟

تغذیه جامع و سلامت روان – 5 مرحله ساده برای شروع


1 رژیم غذایی کامل داشته باشید، یعنی از منابع طبیعی ، محلی (اگر می توانید آنها را دریافت کنید) و ارگانیک (در صورت امکان). این امر به شما کمک می کند تا از مصرف مواد شیمیایی مضر اجتناب کنید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی مورد نیاز بدن و ذهن را برای رشد خود دریافت می کنید.

2 مراقب روده خود باشید با مصرف غذاهای تخمیر شده که حاوی باکتری های خوب و غذاهای پری بیوتیک (انواع غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات) هستند که حاوی فیبر هستند که ما نمی خوریم اما باکتری های خوب (میکروب ها) آنها را می خورند!

3 کنترل استرس با استفاده از تمرین ذهن آگاهی روزانه. اگر این برای شما چیز جدیدی است ، می توانید با یادگیری تنفس عمیق و آگاهانه برای چند دقیقه در اینجا و آنجا در طول روز شروع کنید. این تمرین ساده در واقع می تواند به تغییر بدن شما از حالت همدردی (مبارزه یا فرار) به پاراسمپاتیک (استراحت ، هضم و بهبود) کمک کند.

4- مطالعات این را نشان داده است مکمل های غذایی آنها اغلب در کاهش علائم بیماری روانی مثر هستند.منتظر وبلاگ بعدی من باشید که مکمل های مختلفی را که می توانند به عملکرد مغز و مدیریت علائم کمک کنند ، بیان می کند. صرف نظر از این امر ، من توصیه می کنم با یک پزشک متخصص واجد شرایط همکاری کنید تا یک پروتکل مکمل مناسب برای برآوردن نیازهای فردی خود تهیه کنید.

5 ورزش روزانه و/یا حرکت این می تواند به کاهش تنش و استرس ، افزایش انرژی ذهنی و افزایش روحیه کمک کند. مهم نیست که چیست ، پیاده روی ، دویدن ، رقصیدن ، یوگا ، شنا … فقط هر روز حرکت کنید.

راه های زیادی برای ارتقاء سلامت روان و بهبود بیماری های روانی وجود دارد. با هر چیزی که برای شما ساده تر است شروع کنید. ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به ایجاد عادات سالم جدیدی شود که به نوبه خود به بهبود خلق و خو ، انرژی و شناخت کمک می کند.

اما شگفت انگیزترین چیز این است … احساس قدرت که تنها از دانستن اینکه چه باید بکنید ناشی می شود!

++++++++++++++++++++++++

منتقد:


https://www.singlecare.com/blog/news/mental-health-statistics/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6170050/

https://www.globaldata.com/global-sales-of-sychiatric-drugs-could-reagrere-more-than-40bn-by-2025-due-to-coronavirus-says-globaldata/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2738337/
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *