رفتن به نوشته‌ها

تغذیه با شیر مادر و ناشتا برای زنان باردار و شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین الگوی تغذیه برای رشد نوزاد است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و توجه مادر شیردهی در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

می توانیم روزه بگیریم

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم در صورت دریافت غذای سالم و مایعات کافی در ساعات بیسون صبحانه تا سحر مشکلی ندارد.
اگر مادر یا کودک از بیماری یا مشکل خاصی رنج می برند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر از کمبود وزن ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار او دارد؛ اگر مادر در دوران بارداری کم خونی داشت و نوزادش در حال حاضر ، ذخایر آهن پایین ، او ابتدا باید به سلامت خود و سلامت فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در شش ماه اول زندگی کودک شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر ناقص و صحیح باشد ، بدن مادر ذخیره است او می توانست ترکیب شیر را به تنهایی تکمیل کند ، می توانست باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و داخل می شود اگر این فرم کوچک است و مادر روزه است ، مطمئناً مادر آسیب می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی با ارائه مقدار مورد نیاز شیرخشک نوزاد ، روزه داری معیوب است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول روز ، شب بین صبحانه و سحر ، به نوزاد خود شیر دهید ، زیرا روزه هستید آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان نظر کلی درباره همه مادران داد زیرا این یک نوع مسئله است تغذیه و میزان ذخیره فیزیکی مادر. من گشتم درک اجزای اصلی شیر از طریق روزه چشم را به طرز چشمگیری تغییر می دهد نگرفتن
تغییر حجم شیر از مادر به فرزند متفاوت است ، اما معمولاً اندک است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه به خاطر مادر است.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا سن 4 تا 6 ماهگی و بعد از آن از شیر مادر تغذیه می کند کم کم غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است وقتی فرزندتان غذای کمکی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است شما نمی توانید شیر مورد نیاز کودک را تامین کنید.
تعیین روزه داری مادر از 6 تا 12 ماهگی یا نه وضعیت و رشد کودک بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر بچه باید وزن مناسبی داشته باشد ، رشد خوبی داشته باشد و غذای خوبی بخورد ، مادر روزه ایرادی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش مهمی از تغذیه ، تغذیه و شیر مادر نوزاد با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید به راحتی سریع.
به طور کلی ، مادران شیرده با تغذیه مناسب ، دریافت مایعات کافی ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بخوابید تا در طول روز بین صبحانه و سحر به فرزند خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان است.

آیا وزن کودک و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و زمان تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری در صورتی که وزن کودک کمتر از وزن مورد نیاز باشد چه برای سن باشد و چه منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه ، این است موضوع باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای روزه گرفتن در نظر گرفته شود در نظر گرفتن. در این شرایط حتی اگر کودک یک ساله باشد دوم تغذیه است ، مادر روزه نمی گیرد. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و شرایط نشان می دهد که کودک ضعیف و کم است وزن ، در اینجا مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا می تواند دوست داشته باشد که یک روز را در آن بگذراند در همین حال ، به سرعت. یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن دارداو بسیار کوچک است و یک نوزاد 8 ماهه دارد ، توصیه می کنیم دوباره روزه بگیرید گریه نکن.

آیا زمانهای روزه داری و فصلی است که ماه رمضان در آن است؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان به علاوه ساعات بیشتر شما گرسنه و تشنه می مانید و گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود مادر شد بنابراین ، باید در ساعات بین صبحانه و جادوگری مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید نخواهد بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهتر و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از غذاهای خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از نژادهای مختلف (گربه ، نسترن و …) همراه با تخم مرغ شربت و خاکشیر غذای پر از نمک های مختلف بخورید.

اخرین حرف:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خداوند برای شما و فرزند شما روزه می گیرد
فضل (آیات 183 و 184 سوره بقره). مزاحمت و تأیید آن برتون از قارچ رنج می برد و می تواند باعث ترشح شود شیر دهید یا باعث کاهش اشتها شوید.

برات آرزوی خوشبختی و سلامتی دارم

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *