تعیین تعیین منطقه رودکی توسط شهرداری تهران – پایگاه خبری اخبار خوب ضروری استتعیین تعیین محدوده رودکی توسط شهرداری تهران – پایگاه خبری خبر خوب – خبر خوب

تعریف کار منطقه رودکی توسط شهرداری تهران ضروری استزمان انتشار: ۱۳۰۱/۰۶/۱۳ – ۱۱:۲۸

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر لزوم تعیین تکلیف منطقه رودکی پس از ۴ سال تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، زهرا شمس احسان در جلسه امروز شورای شهر تهران در یادداشتی در خصوص تعریف وضعیت منطقه رودکی اعلام کرد: طبق بند پنج سوم در برنامه سالانه شهرداری تهران مجبور به توسعه یک بخش فرهنگی برای هر نفر شد. و هنر شهر تهران باید خیابان رودکی حد فاصل خیابان الگیناب، ولیعصر، نوفل لوشاتو و حافظ را جزو گروه های فرهنگی و خطوط اولویت قرار دهد.

شمس احسن گفت: در عین حال با توجه به اهمیت مشکل برای کمیسیون اجتماعی و فرهنگی جلساتی در این راستا برگزار شد و شرکت ارتقای حوزه فرهنگی باید برای این حوزه برنامه ریزی کند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: درست است که منطقه رودکی منطقه مهمی در مرکز شهر تهران محسوب می شود، اما عنوان آن در طرح محلی سند آمایش و … ذکر نشده است. طرح محلی مرتبط با طرح تفصیلی است و همانطور که می دانید طبق ماده هشت آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های عمرانی و عمرانی محلی در مورد شهرسازی در صورتی که طرحی مغایرت اساسی داشته باشد باید به تصویب شورای عالی برسد. در مورد شهرسازی و معماری پس از تصویب کمیسیون ماده ۵.

وی افزود: بیش از ۴ سال است که طرح جامع این منطقه نگذشته است که محدودیت هایی در بلوغ و نوع کاربری برای ساکنان این منطقه ایجاد کرده است که هیچ کدام از آنها نگذشته است حتی در مصوبه روند از سوی شورای شهر شورای عالی شهرسازی و معماری، اما باعث شد تا شهروندانی که بر اساس نقشه های تفصیلی مصوب مجاز به ساخت و ساز نبودند و موجب سردرگمی، نارضایتی و بلاتکلیفی شوند.

شمس احسان گفت: از شهرداری تهران تقاضا دارم در اسرع وقت نسبت به تعیین وضعیت حقوقی منطقه اقدامات لازم را انجام دهد.

انتهای پیام/۵۲۳/


خبر خوب خبر خوب کمپ جدید خبر خوب کمپ جدید خبر خوب خبر خوب خبر خوب


ایکس

این مطالب را نیز بررسی کنید!
گربه سیاه موی تای کاران تایلندی می گوید تنها طلای موی تای ایران یکی از دلایل موفقیت اوست.