تعداد تلفات جهانی کووید ممکن است ۳ برابر اعداد رسمی باشد


جمعه، ۱۱ مارس ۲۰۲۲ (HelthDay News) – اگر فکر می کنید تعداد مرگ و میر گزارش شده در سراسر جهان از این همه گیری در حال حاضر بسیار زیاد است، تحقیقات جدید نشان می دهد که تعداد مرگ و میرهای اضافی ممکن است سه برابر تخمین های رسمی باشد.

آمار رسمی تلفات COVID-19 بین ژانویه. ۱، ۲۰۲۰، و دسامبر. ۳۱، ۲۰۲۱، ۵.۹ میلیون بود. با این حال، تجزیه و تحلیل جدید تخمین می زند که بیش از سه برابر تعداد بیش از حد — ۱۸.۲ میلیون — ممکن است در مدت مشابه اتفاق افتاده باشد.

مرگ و میر بیش از حد تفاوت بین تعداد مرگ و میرهای ثبت شده از همه علل و تعداد مورد انتظار بر اساس روندهای گذشته است و آنها معیاری کلیدی برای تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از همه گیری هستند.

بر اساس این گزارش، از نظر منطقه، آسیای جنوبی بیشترین تعداد مرگ و میر بیش از حد (۵.۳ میلیون) را داشته و پس از آن شمال آفریقا و خاورمیانه (۱.۷ میلیون) و اروپای شرقی (۱.۴ میلیون) قرار دارند.

بر اساس کشور، بیشترین تعداد مرگ و میر بیش از حد در هند (۴.۱ میلیون)، ایالات متحده (۱.۱ میلیون)، روسیه (۱.۱ میلیون)، مکزیک (۷۹۸۰۰۰)، برزیل (۷۹۲۰۰۰)، اندونزی (۷۳۶۰۰۰) و پاکستان (۶۶۴۰۰۰) رخ داده است. . این هفت کشور بیش از نیمی از مرگ و میرهای مازاد در سراسر جهان را در طول دوره مطالعه ۲۴ ماهه به خود اختصاص داده اند.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که نرخ مرگ و میر مازاد ۱۲۰ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان است، اما ۲۱ کشور دارای نرخ بیش از ۳۰۰ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر بودند.

بالاترین نرخ ها در آمریکای لاتین آند (۵۱۲ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر)، اروپای شرقی (۳۴۵ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر)، اروپای مرکزی (۳۱۶ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰) و جنوب صحرای آفریقا (۳۰۹ مرگ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر) بوده است.

چندین مکان خارج از این مناطق نرخ های مشابه بالایی داشتند، از جمله لبنان، ارمنستان، تونس، لیبی، چندین منطقه در ایتالیا و چندین ایالت در جنوب ایالات متحده.

یافته‌های اولین تخمین‌های بررسی شده از مرگ و میر بیش از حد در طول همه‌گیری در ۱۰ مارس منتشر شد. لانست.

محققان خاطرنشان کردند که گسترش زیاد بین مرگ و میرهای اضافی و سوابق رسمی ممکن است نتیجه عدم تشخیص کووید-۱۹ به دلیل عدم انجام آزمایشات و مشکلات مربوط به گزارش داده های مرگ باشد.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/