تعادل بر اساس بازار ارز است.به گزارش همشهری آنلاین، علی صالح آبادی در پنجمین نشست هم اندیشی اقتصاددانان با محوریت «بهترین سیاست ارزی و رابطه ارز و ارز» که در بانک مرکزی برگزار شد، گفت: مکانیک در برنامه زمان بندی قرار دادیم.

دولت بانک مرکزی تایید کرد که با نظر اقتصاددانان حاضر در جلسه موافقم که بانک مرکزی باید در بازار ارز حضور موفقی داشته باشد و بتواند به طرق مختلف بین این بانک تعادل و ثبات ایجاد کند. ، که قبلاً گرفتار شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اقدامات زیادی برای مدیریت بازار ارز در دستور کار قرار گرفته و در حال آماده سازی است، افزود: از سوی دیگر بر مدیریت سرمایه گذاری خارجی فشار وارد می شود تا صادرکنندگان بتوانند ارز حاصل از آن را بازپرداخت کنند. صادرات آن به کشور و ورود به چرخه تجاری. در این زمینه کمیته ارزی بر اساس واقعیات تصمیم گیری می کند. نتیجه این تصمیمات تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار است.

رئیس شورای مالی و وام دهی در ادامه تصریح کرد: در حوزه وام های خارجی که متولی نظام نیست، اکنون تعادل خوبی بین عرضه و تقاضا داریم.

وی ادامه داد: ظرف چند روز به نظر می رسد که پول کافی بدون خریدار و تقاضا وجود دارد و در واقع می توان گفت که در بسیاری از روزها به دلیل تقاضا مازاد بودجه وجود دارد.

دولت بانک مرکزی همچنین تاکید کرد: «در حوزه مالی و مالی هیچ مشکل خاصی وجود ندارد، چرا که واقعیت بانک مرکزی همانطور که قبلاً بیان کردم بسیار خوب است و خوشبختانه صادرکنندگان. به خصوص بخش غیرنفتی پول اقدامات موثری انجام داده است.

دولت بانک مرکزی در سخنانی دیگر به موضوع مدیریت تورم پرداخت و گفت: بانک مرکزی به شدت برای مدیریت انتظارات تورمی تلاش می کند و در این موضوع نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

صالح آبادی همچنین درباره برخورد سختگیرانه بانک مرکزی با تحلیلگران مالی و تحلیلگران بازار اظهار داشت: اخیرا با تلاش و همکاری نهادها و نهادهای نظارتی و سازمان‌ها و نیروی انتظامی مرتبط به همراه برخی کانال‌های آنلاین که اخبار و انتظارات را منتشر می‌کنند. افزایش نرخ بهره کاذب با ایجاد قیمت سهام و شرط بندی بر روی قیمت نقدی آزمایش شد.

دولت با تایید بانک مرکزی مبنی بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و پول نیز محور اصلی نظام سیزدهم است، گفت: این امر باعث پرداخت قیمت بازار برای تامین مالی غیرقانونی شده است که نوعی از آن محسوب می شود. از قاچاق که نیز انجام شده است».