تصویر منظره یک الهه یونانی چند هزار ساله در یک چشمه آب گرم


به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، باستان شناسان در ایتالیا بیش از ۲۰ مجسمه برنزی باستانی و سالم را در یک حمام چشمه آب گرم در منطقه توسکانی کشف کردند.

این مجسمه ها در حفاری باستان شناسی که در سال ۲۰۱۹ در میان خرابه ها و گل و لای چشمه های آب گرم قدیمی آغاز شد، کشف شدند.

قدمت این مجسمه ۲۴ ساله که برخی از آن در گل مدفون شده است به حدود ۲۳۰۰ سال پیش برمی گردد و به عقیده باستان شناسان، کشفی قابل توجه است.

مجسمه یک مرد جوان و مجسمه هیگیا، الهه سلامت در اساطیر یونان باستان، با مار پیچیده شده دور بازویش، از جمله آثاری است که در این مکان یافت شده است.

محققان همچنین مجسمه «آپولو»، یکی از مهم ترین خدایان اساطیر یونان و ساکن المپوس را پیدا کردند.

تصویر منظره یک الهه یونانی چند هزار ساله در یک چشمه آب گرم

کارشناسان معتقدند اتروسک ها این چشمه های آب گرم را در قرن سوم قبل از میلاد در استان «سینا» امروزی در منطقه «توسکانی» ایتالیا ساخته اند.

علاوه بر این، باستان شناسان ۲۴ مجسمه برنزی که پنج تای آنها بیش از یک متر ارتفاع دارند و پنج هزار سکه از جمله حکاکی های اتروسکی و لاتین پیدا کردند. اعتقاد بر این است که بازدیدکنندگان از این چشمه های آب گرم برای خوش شانسی و سلامتی به داخل حمام پول می ریختند.

نمایشگاه عکس آثار قدیمی این هنرمند در موزه لوور پاریس

تصویر منظره یک الهه یونانی چند هزار ساله در یک چشمه آب گرم

بر اساس بررسی های اولیه، ۲۴ مجسمه، که گمان می رود توسط صنعتگران محلی بین قرن های ۲ و ۱ قبل از میلاد ساخته شده اند، تصور می شود که مجسمه ها و سایر هدایایی هستند که در اصل به خانواده های اصیل رومی و اتروسکی داده شده است. حتی به امپراتورها رم

کاوش این محوطه در بهار سال آینده آغاز می شود و جستجو برای یافتن آثار تاریخی در زمستان سال آینده ادامه خواهد داشت.