تصاویر هشدار وحشتناک روی برچسب نوشابه می تواند مصرف را کاهش دهد


آخرین اخبار رژیم غذایی و مدیریت وزن

تصویر خبر: تصاویر هشدار وحشتناک روی برچسب نوشابه می تواند مصرف را کاهش دهدتوسط دنیس مان گزارشگر روز سلامت

چهارشنبه، فوریه ۲، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

تصاویری از قلب‌های پرچرب و بیمار و پاهای سیاه‌شده و پوسیده ممکن است آخرین چیزی باشد که انتظار دارید روی برچسب قوطی نوشابه‌ای که فرزندتان شدیداً می‌خواهد آن را ببینید، اما آیا چنین هشدارهای بهداشتی شدیدی در مورد خطرات طولانی مدت قند وجود دارد. شما را از خرید آن باز می دارد؟

بله، تحقیقات جدید نشان می دهد که والدین در صورت داشتن تصاویر ناراحت کننده، ۱۷ درصد کمتر احتمال دارد که نوشیدنی های شیرین بخرند.

لیندسی اسمیت تیلی، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «از آنجایی که والدین بیشتر کالری مصرفی فرزندانشان را می خرند، این نوع سیاست می تواند به کاهش مصرف نوشیدنی های شیرین توسط بچه ها کمک کند. او استادیار دپارتمان تغذیه در دانشگاه کارولینای شمالی (UNC) در دانشکده بهداشت عمومی جهانی Chapel Hill’s Gillings است.

او گفت که مزایای سلامتی کاهش مصرف شکر بسیار زیاد است. اسمیت تیلی می گوید: کاهش مصرف نوشیدنی های شیرین در کودکان باعث کاهش دریافت کالری اضافی می شود که منجر به افزایش وزن می شود. نوشیدنی های شیرین کمتر همچنین به معنای پوسیدگی دندان کمتر و خطر ابتلا به انواع بیماری های مزمن از جمله دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی است.

برای این مطالعه، محققان یک «مینی مارت» برای تقلید از تجربه خرید فروشگاه‌های راحتی ایجاد کردند. وقتی ۳۲۵ والدین بچه های ۲ تا ۱۲ ساله به خرید رفتند، برخی برچسب نوشیدنی را با تصاویر گرافیکی نشان دهنده آسیب بیماری قلبی و دیابت نوع ۲ دیدند، در حالی که برخی دیگر به سادگی یک بارکد را دیدند. والدین یک نوشیدنی، یک میان وعده و یک وسیله خانگی را برای فرزندان خود انتخاب کردند.

همانطور که مشخص شد، هشدارهای تصویر ترسناک یک عامل بازدارنده بزرگ بود. این مطالعه نشان داد در حالی که ۴۵ درصد از والدینی که بارکد روی برچسب‌ها را می‌دیدند یک نوشیدنی شیرین برای فرزندشان خریدند، تنها ۲۸ درصد از کسانی که هشدار تصویر را دیدند این خرید را انجام دادند.

در اینجا نمونه ای از یکی از هشدارهای گرافیکی مورد استفاده در مطالعه آورده شده است:

اعتبار عکس: دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل

پس از خرید، شرکت کنندگان یک نظرسنجی در مورد انتخاب های خود تکمیل کردند. ماریسا هال، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: «والدین در بازوی برچسب هشدار گزارش دادند که نسبت به والدینی که در بازوی کنترل بودند، احساس کنترل بیشتری بر تصمیم‌های تغذیه سالم برای فرزندانشان داشتند، که نشان می‌دهد این هشدارها مصرف‌کنندگان را برای انتخاب‌های سالم توانمند می‌کند.» هال استادیار دپارتمان رفتارهای بهداشتی در دانشکده بهداشت عمومی جهانی گیلینگ UNC است.

هال گفت که قدرت هشدارهای تصویری بدون در نظر گرفتن نژاد، قومیت و وضعیت اقتصادی-اجتماعی مشابه بود، و نشان می‌دهد که می‌توانند به همان اندازه در بین جمعیت‌های مختلف به خوبی کار کنند، اگرچه «مطالعات بزرگ‌تری لازم است تا ببینیم هشدارها برای گروه‌هایی که در معرض بالاترین خطر رژیم غذایی قرار دارند چقدر خوب عمل می‌کند. بیماری مرتبط.”

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که اگر این تغییرات اجباری شود، صنعت احتمالاً عقب خواهد کشید. انجمن نوشیدنی‌های آمریکا، یک گروه تجاری که این صنعت را نمایندگی می‌کند، به درخواست‌هایی برای اظهار نظر پاسخ نداد روز سلامتی.

نویسندگان خاطرنشان کردند که تلاش‌های دیگری با هدف کاهش مصرف نوشیدنی‌های شیرین – مانند مالیات نوشابه، ممنوعیت فروش نوشیدنی‌های شیرین در مدارس، و/یا ممنوعیت بازاریابی نوشیدنی‌های شیرین برای کودکان – نیز مؤثر بوده است.

هال خاطرنشان کرد: «کلید این است که تغییرات در محیط مدرسه، فروشگاه‌ها و آنچه بچه‌ها روی محصولات خود می‌بینند می‌تواند به بچه‌ها کمک کند تا عادت‌های سالمی را ایجاد کنند که می‌تواند تا آخر عمر باقی بماند».

یافته ها در فوریه به صورت آنلاین منتشر شد. ۱ اینچ PLOS Medicine.
پرسش


کدام یک از معدود نوشیدنی هایی است که به عنوان یک ابر غذا در نظر گرفته می شود؟
پاسخ را ببینید

به گفته ماریون نستله، استاد تغذیه، مطالعات غذا و بهداشت عمومی در دانشگاه نیویورک، هشدارهای لفظی ممکن است کمتر از تصاویر گرافیکی بحث برانگیز باشند.

نستله که در تحقیقات جدید شرکت نداشت، گفت: «تصاویر ترسناکی از این دست یافت شده است که به تشویق سیگاری‌ها به ترک سیگار کمک می‌کند، اما شواهدی مبنی بر مضرات سیگار واضح است.

او گفت که در شیلی، مکزیک، برزیل و چندین کشور دیگر از نمادهای هشدار با کلمات، نه تصاویر، در غذاهای حاوی قند، نمک، چربی اشباع شده و کالری استفاده می شود.

نستله خاطرنشان کرد: “اینها قبلاً حتی در بین کودکان خردسال و بزرگسالان کم سواد نیز مؤثر بوده اند و احتمالاً کمتر بحث برانگیز هستند.”

اما یکی دیگر از کارشناسان تغذیه ارزش افزوده را در تصاویر مشاهده کرد.

Ana Clara da Fonseca Leitão Duran، اپیدمیولوژیست تغذیه در سائوپائولو، برزیل گفت: «هشدارهای تصویری در واقع می‌توانند بخشی از یک بسته سیاست‌های نوآورانه باشند که هدفشان بهبود محیط غذایی است و در عین حال مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کند تا انتخاب‌های غذایی سالم‌تری داشته باشند.

«در حالی که یک سیاست واحد ممکن است به تغییر جزئی در نسبت جمعیت مبتلا به چاقی و سایر بیماری‌های مرتبط با رژیم غذایی منجر شود، مجموعه‌ای از اقدامات خوب و نوآورانه، از جمله هشدارهای تصویری – همراه با محدودیت‌های بازاریابی و مالیات بر غذاها و نوشیدنی‌های ناسالم. دوران کمک می کند تا به کودکان و نوجوانان ما کمک کند تا سبک زندگی سالم تری نسبت به والدین خود داشته باشند و حتی می تواند به مصرف کنندگان در هر سنی کمک کند تا نه تنها رژیم های غذایی سالم تر بلکه پایدارتری انتخاب کنند.

اطلاعات بیشتر

آکادمی اطفال آمریکا نکاتی را در مورد چگونگی کاهش قند اضافه شده در رژیم غذایی کودک ارائه می دهد.

منابع: لیندسی اسمیت تیلی، دکترا، استادیار گروه تغذیه، دانشکده بهداشت عمومی جهانی Gillings، دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. ماریسا هال، دکترا، استادیار گروه رفتارهای بهداشتی، دانشکده بهداشت عمومی جهانی Gillings، دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. ماریون نستله، دکترا، استاد پلت گدارد، تغذیه، مطالعات مواد غذایی و بهداشت عمومی، دانشگاه نیویورک، شهر نیویورک. Ana Clara da Fonseca Leitão Duran، دکترا، اپیدمیولوژیست تغذیه، سائوپائولو، برزیل؛ PLOS Medicinه، فوریه ۱، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/