تشکیل ۲۷ پرونده فساد مالی در شرکت ملی مس عملکرد برادر را با مدیر مرتبط نکنید…به گزارش همشهری آنلاین، رستمی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه اهمیت رسانه مشهود است، اظهار داشت: وظیفه خود قرار داده ام از ایده های این جامعه در برنامه های شرکت ملی مس استفاده کنم. . در گذشته افتخار همکاری با شرکت ملی مس را داشتم، برنامه توسعه ۵.۵ سال آینده بود.

وی با اشاره به اینکه در این برنامه توسعه زنجیره صنعت مس از معدن تا پایین دست تکمیل می شود، گفت: قدمت صنعت مس در کشور ۵۰ سال است و طی ۵۰ سال دوم باید توسعه بیشتری داشته باشیم که این امر مستلزم آن است. طرح توسعه».

مدیرعامل شرکت ملی صنعت مس ایران با بیان اینکه میزان تولید مس در ابتدا ۱۵۰ هزار تن بود اما اکنون دو برابر شده و تولید بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن است، ادامه داد: صنعت مس توسعه می یافت. بهتر. به این دلیل که ما بر روی کمربند جهانی مس قرار داریم و تمرکز این کمربند نیز در ایران است.

وی با بیان اینکه این کمربند از شمال غرب ایران می آید و تقریباً کل ایران را در بر می گیرد، گفت: هفت درصد زمین اکتشاف شده و ۱۹ میلیارد تن مواد معدنی کشف شده است.

رستمی با اشاره به اینکه در برخی کشورها سه برابر ذخایر معدنی خود را یافتند اما ما تنها ۷ درصد آن را در زمین خود یافتیم که این یک نقطه ضعف است، گفت: منشأ زمین های معدن مس از استان کرمان است.

وی گفت: معدن مس محور اصلی شرکت ملی مس است و برای امسال بیش از ۲۰۰ هزار متر استخراج در نظر گرفته شده است و باید ظرفیت کشور از نظر بخش معدنی افزایش یابد و نیاز به شرکت های مهندسی و آزمایشگاه های کشور باشد. .

مدیرعامل شرکت ملی صنعت مس ایران با اشاره به اینکه قول استفاده و بهره برداری از شرکت مهندسی معدن را می دهیم، گفت: برنامه اکتشاف بلندمدت داریم که تکمیل شده است، زمان بندی مورد نیاز و تعداد. . استخراج معدن در سال های آینده مطمئنا افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه همه شرکت های فعال در حوزه معدن را در کشور به کار گرفته ایم و می توان گفت از تمام مهارت های اکتشافی در کشور استفاده شده است بنابراین باید مهارت های جدیدی ایجاد کنیم، گفت: آزمایشگاه معدنی دو وجود دارد. ویژه در کشور در تهران و کرج و به دنبال فعال سازی این آزمایشگاه در استان کرمان هستیم.

رستمی اضافه کرد: سه معدن بزرگ مس در کشور داریم که در آنها مس استخراج می شود و در نظر داریم سرعت استخراج را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در تولید کاتد مس رتبه ۱۸ دنیا هستیم، در نظر داریم تعداد مواد معدنی را که ۵ عدد می شود افزایش دهیم تا با سود شرکت پروژه توسعه را تکمیل کنیم.

مودی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه شرکت ملی مس از تسهیلات مالی خوبی برخوردار است و به یک ریال از بانک نیاز نداریم، گفت: شرکت ملی مس ۲۸ هزار نفر دارد که جزو بهترین نیروها هستند. در داخل کشور و تجربه دارند و در غرب آسیا مهارت خوبی دارند و منبع آنها از استان کرمان است.

وی گفت: بازار صنعت مس بسیار خوب است و از رسانه ها می خواهیم ما را در توسعه این صنعت یاری کنند.

رستمی با اشاره به اینکه با رونق معدن، اشتغال زایی و رشد اقتصادی در کشور ایجاد می شود، افزود: ظرفیت های زیادی در حوزه منابع وجود دارد، معدن در کشور که باید سریعا کار کند و دستگاه نصب شود. در معدن

وی با اشاره به اینکه ۶ کارخانه «کنسانتره مس» باید در حوزه تولید «کنسانتره» قرار گیرد، افزود: از این تعداد، چهار کارخانه در سرچشمه باید احداث شود که ۶۵۰۰ میلیون یورو نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنعت مس ایران با اعلام اینکه با توسعه صنعت مس، صادرات جمهوری اسلامی نیز افزایش می یابد که بسیار حائز اهمیت است، گفت: استفاده از ایده های شرکت ها بر اساس دانش کشوری که در آن قرار داریم برای توسعه صنعت مس و افزایش تولید در کشور آماده ایم که وارد مذاکره شویم.

وی با اشاره به اینکه تمایل برای جذب کادر دانشگاهی با رشته های فنی و تخصصی از جمله مهندسی، مکانیک، برق، عمران، زمین شناسی و حسابداری به شرکت ملی مس وجود دارد، گفت: مجازات دشمن علیه کشور چنین است. یک اثر از این جهت که صنعت نداشت و صنعت مس چندان صنعتی جزایی نبود. در بدترین تحریم های ترامپ، صادرات ما انجام شد و قطعات مورد نیاز خود را وارد می کردیم.

رستمی با بیان اینکه بیش از ۶۴۰۰ نفر بازنشسته شرکت ملی مس هستند و جلسات متعددی برای حمایت از این افراد برگزار شد، گفت: پنج، شش سال آینده.

وی با بیان اینکه ما در بحث مبارزه با فساد در شرکت ملی مس جدی هستیم و معتقدیم این دستور مقام معظم رهبری است و هیچ گونه دخالت احزاب و جناحی وجود ندارد، گفت: در این راستا در شرکت ملی مس با فساد مواجه هستیم. از رسانه‌ها می‌خواهیم در مبارزه با فساد ما را یاری کنند، گفت: ۲۷ فقره پرونده فساد در ۶ ماه گذشته در شرکت ملی مس تشکیل شده و در حال مبارزه با فساد هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اینکه باید نسبت به انتصاب حساس باشید و عملکرد برادر را زیاد با مدیر مرتبط نکنید و اجازه دهید بدون حاشیه کار کنیم، ادامه داد: بودجه باشگاه مس کرمان است. ۷۰ میلیارد تومان و به روایتی ۹۰ میلیارد تومان. امسال این بودجه به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از ورزش استان حمایت خواهیم کرد و جای تاسف است که ورزشگاه مس استان کرمان هنوز کار نمی کند، افزود: ۳ استادیوم ورزشی در شهرهای شهربابک، کرمان و رفسنجان ۲۲ بهمن افتتاح می شود.

رستمی در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر برنامه شرکت ملی مس برای اجرای برنامه های فرهنگی، اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده از سوی شرکت ملی مس، برنامه های فرهنگی در این زمینه انجام می شود. دشمن رویای عجیبی برای کشور دیده است و باید از دستاوردهای کشور محافظت کند. ایران خانه ماست و نباید آن خانه را به دشمن بدهیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن امنیت ما را هدف قرار داد و زمانی که سرمایه گذاری ما ناامن شد، گفت: کرمان شهر حاج قاسم سلیمانی است و انتظار داریم رسانه ها در برنامه ریزی های فرهنگی از ما حمایت کنند. کار ما تولید است و به همکارانمان تاکید کردیم که ارتباط با سیاسیون ممنوع است و کار ما فقط تولید و توسعه صنعت مس است.