تشکیل کارگروه در مجلس – پایگاه خبری اخبار خوب


معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در دیدار با نمایندگان مردم شهرستان های گرگان و آق قلا شورای اسلامی، خواستار تشکیل حزب صنایع دستی شورای اسلامی شد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا، مریم جلالی در دیدار با غلامرضا منتظری نماینده مردم شهرستان های گرگان و آق قلا شورای اسلامی شهر که در جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری کشور برگزار شد، گفت: و صنایع دستی، عصر سه شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱. با حمایت دکتر. منتظری، نماینده گرگان و آق قلا در مجلس، حزب صنایع دستی شورای اسلامی است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، صنایع دستی را حاصل دانش، تلاش، مهارت و ذوق دانست و گفت: متاسفانه بحث خوب پیش نرفت فرهنگ و اقتصاد فرهنگ.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ و صنایع دستی استان گلستان بسیار غنی است و در واقع کل صنایع دستی کشور در استان یافت می شود.

ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد خانگی با توسعه صنایع دستی

در ابتدای این جلسه نمایندگان اهالی شهرستان های گرگان و آق قلا شورای اسلامی با بررسی ظرفیت های حوزه صنایع دستی گلستان گفتند: تفاوت های قومیتی در استان گلستان باعث تفاوت در صنایع دستی و تولیدات سنتی شده است. در استان و به همین دلیل در گلستان نیز صنایع دستی بسیار خویشاوندی داریم.»

غلامرضا منتظری گفت: حیات فرهنگی کشور مبتنی بر همین سرمایه ها و خرده فرهنگ هاست بنابراین باید در راستای یکپارچگی، پرورش و حمایت از فرهنگ کشور تدابیری اتخاذ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: نگاه به حوزه صنایع دستی علاوه بر ایجاد اشتغال با سرمایه گذاری اندک، موجب تقویت اقتصاد خانواده می شود.

نماینده مردم منطقه گرگان و آق قلا شورای اسلامی شهر گفت: برندسازی، بازاریابی و ایجاد مراکز فروش صنایع دستی موضوعی اساسی است و چندان مورد بحث قرار نگرفته است و آیا اقدامات و تلاش ویژه ای در این زمینه انجام خواهیم داد. “

وی همچنین تصریح کرد: سفر اعضای کمیته فرهنگی شورای اسلامی به استان گلستان اتفاق بسیار خوبی است و باید از حضور نمایندگان شورا استفاده کنیم، اسلام ما در این کمیسیون عضویت داریم. در راستای توسعه و پیشرفت استان».

تولید محصولات کاربردی، فروش و بسته بندی از نیازهای اصلی صنایع دستی گلستان است

در ادامه این نشست سرپرست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان نیز گفت: فعالیت بیش از ۳۰ هزار صنعتگر و ثبت ملی شهر و روستا ۶ نشان از تخصص استان در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی دارد.

رحمان فرمانی خاطرنشان کرد: وجود اقوام مختلف با اقلیم های مختلف در استان گلستان باعث شده تا بتوانیم محصولات و صنایع دستی بسیار متنوعی را در استان داشته باشیم.

وی گفت: تبلیغات و تجارت یکی از مهم ترین عرصه های صنایع دستی و هنرهای سنتی در منطقه گلستان است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عمومی گلستان تصریح کرد: تولید صنایع دستی، بازرگانی و کشاورزی از نیازهای حوزه صنایع دستی استان است که پکیج آن است و هنرمندان و صنعتگران این سه حوزه نیازمند آموزش و توانمندسازی هستند.

در این نشست رحمان فرمانی (مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان)، ویدا توحدی (معاون اداره آموزش و پرورش) معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، حسین (ع) حضور داشتند. خواجه بیدختی (مشاور امور استان‌های معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور)، مریم حاجی ابراهیمی (معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان) و سارا آخوت (معاونت میراث فرهنگی استان) در این اداره کل خدمت کردند. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان.

مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وی به عنوان نماینده ارشد این وزارتخانه روز سه شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ در جریان بازدید اعضای کمیته فرهنگی شورای اسلامی از طریق فرودگاه بین المللی شهدا وارد استان گلستان شد.

برگزاری نشست‌ها و همایش‌های ویژه با مسئولان کشوری و مسئولان استان، بازدید از هنر و صنایع دستی هنرهای سنتی در شهرستان‌های استان گلستان و دیدار و تعامل با هنرمندان و صنعتگران منطقه از دیگر برنامه‌ریزی‌های این سفر است. صنایع دستی و سنت ها هنر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان گلستان. .

انتهای پیام