تشخیص حاملگی خارج رحمی با کمک نانوذرات محقق شد


محققان توانستند؛

محققان نوع جدیدی از نانوذرات حساس را برای تشخیص حاملگی خارج رحمی ساخته اند.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، محل لانه گزینی و رشد جنین در داخل رحم مادر است اما در غیر این صورت این اتفاق می افتد و در نواحی غیرطبیعی مانند لوله های فالوپ، تخمدان ها، دهانه ها در رحم یا حتی در رحم، جنین رشد می کند و رشد می کند و به آرامی کاشته می شود. با توجه به اینکه ۲ درصد از بارداری ها در ایالات متحده و یک تا دو درصد از بارداری ها در سراسر جهان، حاملگی های خارج رحمی است، دانشمندان دانشگاه ایالتی اورگان با استفاده از اطلاعات، روش جدیدی را برای مراقبت از زنانی که در دوران بارداری با چنین موقعیت های خطرناکی مواجه می شوند، ابداع کرده اند. فن آوری. توسعه یافته.

اولنا تاراتولا از دانشگاه داروسازی اوهایو و میات از دانشگاه علوم و بهداشت اورگان رهبری یک تیم تحقیقاتی را بر عهده داشتند که از موش‌های باردار برای توسعه یک تکنیک نانو پزشکی جدید برای تشخیص و خاتمه حاملگی خارج رحمی استفاده کردند.

برای مقابله با این مشکل در بارداری، دانشمندان نوع جدیدی از نانوذرات حساس را توسعه داده‌اند. نانوذرات ذراتی بسیار ریز به اندازه یک میلیاردم متر هستند که پس از لانه گزینی در جفت تجمع می یابند و جنین را از طریق بند ناف تغذیه و نگه می دارند.

محققین این تحقیق تاکید می کنند که نتایج مطالعه و توسعه نانوذرات برای مقابله با مشکل حاملگی خارج رحمی حائز اهمیت است زیرا سالانه تنها ۱۰۰۰۰۰ مورد از این نوع بارداری رخ می دهد. اعتقاد بر این بود که ۹۸ درصد از بارداری ها. حاملگی خارج از رحم در لوله های فالوپ ایجاد می شود و زن را در معرض خونریزی و مرگ قرار می دهد. علاوه بر این، ۴۰ درصد موارد با سونوگرافی اشتباه است.

به گفته محققان، این روش منجر به تشخیص موثر رشد جفت و شناسایی دقیق و به موقع حاملگی خارج از رحم می شود. هنگامی که نانوذرات در جفت رسوب می‌کنند، می‌توان اندام را با استفاده از تصویربرداری فلورسنت و فوتوآکوستیک تجسم کرد و به سرعت تعیین کرد که آیا جفت در جایی است که باید باشد یا خیر. اگر اینطور باشد، مادر می داند که حاملگی خارج از رحم نیست و جنین تحت تأثیر این عناصر قرار نمی گیرد. اگر در لوله های فالوپ، جفت چسبیده باشد یا در مکان نامناسب دیگری باشد، می توان با استفاده از نور مادون قرمز نزدیک، حاملگی را خاتمه داد که باعث می شود دمای نانوذرات به بالای ۴۳ درجه سانتی گراد برسد.

محققان این مطالعه از دانشگاه داروسازی ایالتی اوهایو گفتند: “هدف اصلی ما در این مطالعه، ارزیابی توانایی نانوذرات توسعه‌یافته برای شناسایی و نظارت بر رشد جفت و نشان دادن قابلیت‌های فتوترمال آن است. نتایج آزمایش ما عبارتند از: امیدوار کننده است و قدم بعدی تأیید آنها در سایر مدل های حیوانی برای پیشرفت بیشتر کاربرد این فناوری است.”

این مطالعه در مجله “Kely” منتشر شده است.

انتهای پیام/