“تشخیص آمریکایی” قسمت ۲: بازیابی سنت های غذایی بومی برای تغذیه مردم بومی


پخش کننده صدا را نمی بینید؟ برای گوش دادن به SimpleCast اینجا را کلیک کنید. در Apple Podcasts، Spotify، Google، Stitcher یا هر جا که به پادکست گوش می دهید مشترک شوید.

برای متن این قسمت اینجا را کلیک کنید.

قسمت ۲: استعمار زدایی از رژیم غذایی

ریگان ویتسالوسی به دنبال باغی گمشده بود. مارتین راینهارت می خواست در مورد طعم غذاهای بومی قبل از استعمار اروپا در آمریکای شمالی بیشتر بداند و بهتر درک کند. آنها مسیرهای مختلفی را دنبال کردند، اما اهداف آنها مشابه بود: بازیابی سنت های غذایی خود برای بهبود سلامت و شادابی جوامع خود.

راه های غذایی بومی شکار، ماهیگیری، جمع آوری و کشاورزی از زمان ورود اروپایی ها در معرض تهدید بوده است. استعمار، جابجایی اجباری، و بعداً غذاهای بسیار فرآوری شده اساساً رژیم غذایی بسیاری از مردم بومی را تغییر داد. اثرات آن تغییرات در طول نسل ها موج می زند. بر اساس گزارش CDC در سال ۲۰۱۷، در حال حاضر، احتمال ابتلای افراد بومی به دیابت دو برابر سفیدپوستان آمریکایی است.

در این قسمت، خواهیم شنید که چگونه تاریخ یک کمپین زمین سوخته، و دیگر سیاست‌های مخرب، چشم‌انداز غذاخوری‌های بومی و در عوض بدن‌های بومی را تغییر داده است. کارشناسان تاریخ و مواد غذایی مانند Wytsalucy و Reinhardt سنت های غذایی بومی را پرورش می دهند.

یک نتیجه: هلو جنوب غربی به نمادی از انعطاف پذیری تبدیل شده است.

“بنابراین این تقریباً راهی است برای گفتن، می دانید، ما هنوز به عنوان یک مردم اینجا هستیم. ویتسالوسی گفت: علیرغم تمام اتفاقات، ما هنوز اینجا هستیم.

صداهایی از قسمت:

فصل ۴ “تشخیص آمریکایی” محصول مشترک KHN و Just Human Productions است.

هیئت مشاوران تحریریه ما شامل جوردان بنت-بگی، آلستر بیتسوئی، و برایان پولارد است.

برای شنیدن همه پادکست های KHN، اینجا را کلیک کنید.

«تشخیص آمریکایی» را در پادکست های اپل، اسپاتیفای، گوگل یا استیچر گوش دهید و دنبال کنید.

این داستان توسط KHN (اخبار سلامت قیصر)، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیق در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند، تهیه شده است. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

KHN (خبر سلامت قیصر) یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در KFF (بنیاد خانواده قیصر) است. KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

از مطالب ما استفاده کنید

این داستان را می توان به صورت رایگان بازنشر کرد (جزئیات).

ما سازمان ها را تشویق می کنیم که محتوای ما را به صورت رایگان بازنشر کنند. در اینجا چیزی است که ما می پرسیم:

شما باید ما را به عنوان ناشر اصلی با پیوندی به سایت californiahealthline.org ما اعتبار دهید. در صورت امکان، لطفاً نویسنده(های) اصلی و “California Healthline” را در خط فرعی وارد کنید. لطفا لینک های موجود در داستان را حفظ کنید.

این مهم است که توجه داشته باشید، همه چیز در californiahealthline.org برای انتشار مجدد در دسترس نیست. اگر داستانی با عنوان “همه حقوق محفوظ است” باشد، نمی‌توانیم اجازه انتشار مجدد آن مورد را اعطا کنیم.

سوالی دارید؟ به ما اطلاع دهید.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/