تست Oreo و راه های دیگر برای کمک به سلامت دهان و دندان کودکان


نوشته دنیس تامپسون
خبرنگار HealthDay

سه‌شنبه، ۱ فوریه ۲۰۲۲ (اخبار هلث دی) — نگران این هستید که کودکتان دندان‌های خود را به درستی مسواک نمی‌زند؟ ممکن است بخواهید تست Oreo را امتحان کنید.

الیز سرواس، دانشیار دندانپزشکی کودکان در دانشگاه مینه‌سوتا، می‌گوید: «اگر کودکی Oreo می‌خورد و دندان‌های خود را مسواک می‌زند و والدین هنوز می‌توانند Oreo را ببینند، باید او را بررسی کنند و به او کمک کنند که مسواک بزند.

سرواس تست Oreo و ایده های دیگر برای سلامت دهان و دندان را به مناسبت ماه ملی سلامت دندان کودکان در فوریه ارائه می دهد.

سرواس گفت: «دهان جزء جدایی ناپذیر بدن است. برای کودکان، داشتن سلامت دهان و دندان پایه و اساس بسیاری از نقاط عطف مهم است: دریافت تغذیه کافی برای رشد بدن سالم، داشتن دندان برای یادگیری تلفظ صحیح هجاها، حفظ فضا برای رشد فک، و ایجاد عزت نفس در یک دوره حساس خودسازی.”

سرواس گفت: برای حفظ سلامت دهان و دندان، والدین باید مطمئن شوند که کودکان میان وعده های سالم را انتخاب کنند، فلوراید کافی دریافت کنند و آب فراوان بنوشند.

سرواس گفت آب نه تنها بچه ها را هیدراته می کند، بلکه دندان های آنها را قوی تر می کند و گزینه سالم تری نسبت به آبمیوه یا نوشابه دارد.

سرواس گفت: “آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که کودکان بیش از ۴ اونس آب میوه در روز ننوشند و متوسط ​​جعبه آب میوه باید ۶ اونس باشد.” و افزود که گزینه های میان وعده خوب شامل “میوه ها و سبزیجات تازه، و گوشت های اغذیه فروشی و اغذیه فروشی ها” است. تنقلات، خوراک مختصر.” پنیر “.

سرواس گفت: وقتی صحبت از مسواک زدن به میان می آید، والدین نباید سختی مسواک زدن کودکانی را که هنوز در حال رشد مهارت های حرکتی هستند دست کم بگیرند.

“قبلاً می‌گفتم که بچه‌ها نیاز به نظارت دارند تا بتوانند نام‌شان را با خط شکسته بنویسند، اما حالا که بچه‌ها دیگر این را یاد نمی‌گیرند، می‌توانم بگویم که می‌توانند کفش‌هایشان را روی خودشان ببندند، که کنترل حرکت خوبی را نشان می‌دهد. سرواس گفت. “همه ما مشتاقانه منتظر استقلالی هستیم که با رشد همراه است – برای بچه ها عالی است که خودشان مسواک زدن را شروع کنند، اما همیشه والدین باید برگردند و نقاط از دست رفته را بررسی کنند.”

سرواس می‌گوید بهترین مسواک برای هر کودکی مسواکی است که واقعاً از آن استفاده می‌کند، اما اضافه کرد که موهای نرم‌تر برای سلامت دهان و دندان بهتر است.

سرواس گفت: «پرزهای نرم راحت‌تر در شیارهای متعدد دندان‌ها قرار می‌گیرند و از فرسایش لثه‌ها جلوگیری می‌کنند».

همه بچه‌ها حس مسواک برقی را دوست ندارند، بنابراین سرواس آن را توصیه نمی‌کند مگر اینکه مطمئن باشید کودکتان آن را تحمل می‌کند.

سرواس گفت: “مهم ترین چیز این است که حداقل دو بار در روز دندان های کودک خود را با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. در حال حاضر طعم های مختلفی در بازار وجود دارد، بنابراین طعمی را که کودک شما دوست دارد را پیدا کنید.”

در نهایت، والدین باید فرزند خود را در سفر افتتاحیه خود به مطب دندانپزشکی پس از آنچه سرواس «اولین دندان» کودک می‌خواند، بیاورند – چه اولین سالگرد تولد او.

سرواس گفت: «این به ما امکان می دهد زمان زیادی برای مشاوره خانواده، بررسی رشد و توسعه و ارائه آموزش عمومی داشته باشیم. شما همچنین می خواهید یک خانه دندانپزشکی برای کودکان راه اندازی کنید، بنابراین اگر بعداً نگرانی هایی وجود داشت، خانواده ها می دانند که در خارج از بخش اورژانس به کجا مراجعه کنند، که همیشه نمی تواند کمک کند و می تواند بسیار گران باشد.

اطلاعات بیشتر

انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه های بیشتری در مورد بهداشت دهان و دندان کودکان ارائه می دهد.

منبع: Elise Sarvas، DC، MSD، کارشناسی ارشد در بهداشت عمومی، دانشیار بالینی دندانپزشکی کودکان، دانشگاه مینه سوتا


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/