تست فشار خون خانگی بهتر از کلینیک ها: مطالعه


۸ مارس ۲۰۲۲ – همه آنجا بودند. شما برای ویزیت برنامه ریزی شده خود به مطب دکتر آمده اید و اولین کار واقعی، اتحاد مجدد با کاف فشار خون است. خواندن اول ممکن است بالا باشد. خواندن دوم کمی بهتر به نظر می رسد — یا شاید کمی بدتر. حق با کدام یک است؟

پاسخ: شاید. اندازه گیری های فردی فشار خون به اندازه اندازه گیری های متعدد در یک روز و میانگین گرفتن آنها دقیق نیست.

بورلی بی. گرین، MD، می گوید: فشار خون در طول روز تغییر می کند – حدود ۳۰ امتیاز برای فشار سیستولیک، یا فشار زمانی که قلب می تپد – و یک یا دو اندازه گیری در مطب ممکن است به طور دقیق نشان دهنده رقم متوسط ​​نباشد. یک محقق ارشد در موسسه تحقیقات بهداشت Kaiser Permanente واشنگتن در سیاتل.

او می گوید که میانگین فشار خون تنها اندازه گیری است که بر اساس آن پزشک می تواند فشار خون بالا را به دقت تشخیص داده و درمان کند. یک مطالعه جدید توسط گرین و سایر محققان در Kaiser Permanente نشان می دهد که دادن فرصتی به بیماران برای نظارت بر فشار خون خود در خانه می تواند به اندازه گیری های قابل اعتمادتر کمک کند.

تقریباً از هر چهار بزرگسال در ایالات متحده یک نفر مبتلا به فشار خون بالا نمی‌داند که به این بیماری مبتلا است و برای کنترل آن تحت درمان قرار نمی‌گیرد. بدون درمان، این بیماری می تواند باعث حملات قلبی، سکته مغزی، آسیب کلیه و سایر مشکلات سلامتی بالقوه تهدید کننده زندگی شود.

دستورالعمل های فعلی برای تشخیص فشار خون بالا توصیه می کند که بیمارانی که فشار خون آنها در کلینیک بالا است برای تایید نتایج دوباره آزمایش شوند. در حالی که دستورالعمل ها نظارت خانگی را قبل از تشخیص فشار خون توصیه می کنند، تحقیقات نشان می دهد که پزشکان برای دومین بار به اندازه گیری فشار خون در کلینیک های خود ادامه می دهند.

در مطالعه جدید، منتشر شده در مجله داخلی عمومی، گرین و همکارانش دریافتند که خوانش های خانگی دقیق تر از اندازه گیری های انجام شده در کلینیک ها یا کیوسک های داروخانه است.

گرین می گوید: «پایش فشار خون در خانه گزینه بهتری بود، زیرا دقیق تر از اندازه گیری فشار خون کلینیک بود. او می گوید، یک مطالعه همراه نشان داد که بیماران ترجیح می دهند فشار خون خود را در خانه مصرف کنند.

برای مطالعه خود، گروه گرین از سیستم پرونده الکترونیکی سلامت Kaiser برای شناسایی افراد در معرض خطر بالای فشار خون بر اساس بازدید اخیر از کلینیک استفاده کردند. سپس به طور تصادفی شرکت‌کنندگان را تعیین کردند تا فشار خون خود را در کلینیک، خانه یا کیوسک‌ها در کلینیک‌ها یا داروخانه‌ها دریافت کنند.

هر شرکت کننده همچنین یک مانیتور فشار خون سرپایی ۲۴ ساعته یا ABPM دریافت کرد. این وسایل که افراد باید ۲۴ ساعت به طور مداوم از آن استفاده کنند، دارای کاف هایی هستند که در روز هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و در شب هر ۳۰ تا ۶۰ دقیقه باد می کنند. اگرچه ABPM ها تست استاندارد طلایی برای تشخیص دقیق فشار خون بالا هستند، اما برای استفاده گسترده در دسترس نیستند.

محققان کایزر دریافتند که خوانش فشار خون سیستولیک افراد در کلینیک ها به طور کلی کمتر از اندازه گیری های ABPM آنها بود و در بیش از ۵۰ درصد موارد منجر به فشار خون بالا تشخیص داده نشده می شود. قرائت کیوسک بسیار بالاتر از اندازه گیری های ABPM بود و تمایل به تشخیص بیش از حد فشار خون بالا داشت.

ارزش نظارت بر خانه

براندن ویلاواسو، یک وکیل ۴۸ ساله در نیواورلئان که در سن ۳۲ سالگی به فشار خون بالا تشخیص داده شد، وضعیت خود را به ژنتیک نسبت می دهد. او می‌گوید که یک مانیتور خانگی به همراه استفاده گهگاهی از ABPM در نهایت به پزشکش ارزیابی دقیقی از وضعیت او ارائه کرد.

به لطف این رویکرد تهاجمی، طی ۳ سال گذشته، قرائت دیاستولیک ویلاواسو از محدوده قبلی بین ۹۰ تا ۱۰۰ به مقدار سالم تر اما نه کاملا ایده آل در حدود ۸۰ کاهش یافته است. در همین حال، فشار سیستولیک وی به حدود ۱۲۰ کاهش یافته است، خوب. زیر هدف ۱۳۰

ویلاواسو می‌گوید که پزشکش برای تنظیم داروهایش بر میانگین‌های فشار خون تکیه کرده است، و همچنین همسرش، کلوئه، متخصص پرستار بالینی را برای نظارت بر پیشرفت او اعتبار می‌داند.

در حالی که مطالعات قبلی فواید مشابهی را برای اندازه‌گیری فشار خون در خانه پیدا کرده‌اند، گرین می‌گوید آخرین مطالعه ممکن است قوی‌ترین شواهد تا به امروز را به دلیل تعداد زیادی از افرادی که در آن شرکت کردند، مشارکت کلینیک‌های مراقبت‌های اولیه و استفاده از ابزار واقعی ارائه دهد. -متخصصین مراقبت های بهداشتی جهان به جای افرادی که معمولاً تحقیقات بهداشتی انجام می دهند، اندازه گیری کنند. او می گوید این مطالعه اولین مطالعه ای است که نتایج کیوسک و ABPM را مقایسه می کند.

این مطالعه نشان می‌دهد که کمک به بیماران برای دسترسی به اندازه‌گیری‌های معتبر فشار خون به طوری که بتوانند فشار خون خود را در خانه اندازه‌گیری کنند، تصویر بهتری از بار واقعی این بیماری ارائه می‌کند. [high blood pressure]کیت سی. فردیناند، متخصص قلب در دانشکده پزشکی دانشگاه تولین در نیواورلئان می گوید.

او توصیه می کند که بیماران یک دستگاه مانیتورینگ خانگی را از www.validatebp.org انتخاب کنند، یک وب سایت غیرتجاری که سیستم های فشار خون خانگی را فهرست می کند که دقیق بودن آنها ثابت شده است.

“ما آن را میدانیم [high blood pressure] فردیناند می گوید که شایع ترین و قوی ترین علت بیماری قلبی و مرگ است. “بیماران از مشارکت در تصمیم گیری مشترک و کمک فعالانه در کنترل یک بیماری بالقوه کشنده خوشحال هستند.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/