“ترس از طلاق” فراتر از “میل به ازدواج” بود


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، بهزاد وحید نیا، مدیرکل مشاوره و امور روانپزشکی مراقبت های کشوری در خصوص موانع و آسیب شناسی های ازدواج در ایران گفت: آمار طلاق در ۱۰- فصل … سال تقریباً بدون تغییر بوده و اندکی افزایش یافته است، اما نرخ ازدواج در کشور افزایش یافته و آمار ازدواج در طلاق را تحت الشعاع قرار داده و برای هر دو مورد سروصدا به پا کرده است.

وی با بیان اینکه کشور دارای نرخ بالای طلاق ۲.۲ است که از تقسیم تعداد طلاق سالانه بر کل جمعیت کشور به دست می آید، گفت: این میزان در سال ۱۳۹۸ حدود ۸.۲ درصد بوده که به ۸.۴ در هزار نفر رسیده است. که اگر بخواهیم تعداد افراد متاهل را با هم مقایسه کنیم افزایش اندکی را نشان می دهد.

وحید نیا تاکید کرد: برای رفع موانع ازدواج، ابعاد مختلفی از جمله ابعاد فردی از جمله نگرش، ساختار فرد و اینکه چه چیزی انسان را به فکر راه حل، تمرکز بر روی مشکل می‌اندازد و… هنگام برخورد با یک رابطه شخصی روی احساسات تمرکز کنید. وی گفت: در محور دوم باید به ابعاد خانواده و در محور سوم جنبه های اجتماعی و فرهنگی و مبانی باورهای غلطی که ممکن است در جامعه وجود داشته باشد و تصورات نادرست از جامعه در نظر گرفته شود. و کار آن یا ترس های کثیفی که ممکن است در جامعه وجود داشته باشد باید در نظر گرفته شود. جامعه ای ایجاد شود که افراد را از ازدواج باز دارد.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی مراقبت ملی ادامه داد: تاثیر این سه سطح ساختار مراقبت اجتماعی کلان در یک کشور است، یعنی از منظر سیستمی البته ساختار کلان. و سیستم‌های واسطه‌ای مانند دنیای کار و آموزش و سیستم‌های پایه‌ای مانند سایه‌اندازی خانواده و تقویت نظام کلان رفاه اجتماعی در یک کشور می‌توانند اطمینان خاطر جامعه و افراد را در زمینه امنیت اقتصادی، اشتغال و معیشت فراهم کنند.

وی تصریح کرد: یکی از موانع ازدواج، تأخیر و تأخیر در بلوغ است. شرایط اولیه ورود به عرصه ازدواج

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی کشور همچنان می گوید: نکته قابل تامل جدی بودن رفتار یک فرد و ریشه اصلی همه مشکلات مربوط به تصمیمات و سبک زندگی است.

وحید نیا همچنین اظهار کرد: نفوذ رسانه ها و برخوردهای بیش از حد نسبت به موضوع باعث می شود که رفتار افراد تغییر کند و باورهای نادرستی شکل بگیرد و مردم را از پیشروی آن باز دارد ازدواج آسان اهمیت دارد.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی مراقبت ملی خاطرنشان کرد: پیشگیری و نگرش افراد به عدم ازدواج و ازدواج را عامل می دانند و یا آن را ازدواج می دانند تا پایان عمر او را نگران می کنند. زندگی مقوله ای اجتناب ناپذیر است

انتهای پیام/۴۱۲۹/