تحلیل محسن رضایی از تغییرات بنیادین ماهیت قدرت در جهان امروز صهیونیست هابه گزارش همشهری آنلاین، محسن رضایی روز پنجشنبه در دیدار رئیس گروه المصطفی قم با اشاره به تحولات مهم نظم ملی از نظر امنیتی، نظامی، دفاعی، اقتصادی و ارزشی گفت: خیر. یکی در دنیا فکر می کرد که پس از پایان جنگ سرد و جنگ جهانی دوم، یک درگیری نظامی بزرگ آغاز شد که جهان را تحت تأثیر قرار داد و به جایی رسید که برخی از کشورها به فکر ایجاد و تأسیس ارتش قوی و پایدار افتاده اند. وضعیت قدرت و روابط بین الملل را نشان می دهد به سوی تحولی اساسی در جهان پیش می رود.

وی با بیان اینکه دین مبین اسلام منبع بزرگی برای جهان و پاسخگوی نیازهای جدید بشری است، بر تحول در نظام روانی و ارزشی و ایمان جدید در جهان تاکید کرد و گفت: جامعه المصطفی، با توجه به این تغییرات و نیازهای جدید بشری، ممکن است در همه مناطق از جمله رشد ارتباطات و تبادلات فعالتر شود و در اقتصاد ایران، جهان اسلام و نظام بین‌الملل مشارکت فعال داشته باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین با اشاره به هتک حیثیت و تخریب چهره اقتصاد جمهوری اسلامی ایران توسط دولت و رژیم صهیونیستی در نزد تجار و سرمایه گذاران خارجی تاکید کرد: سیستم مدیریتی سعی در ایجاد منفی دارد. نگرش. جامعه المصطفی به منظور جلوگیری از سرمایه گذاری سرمایه گذاران و تجار خارجی و ایرانیان خارج از کشور در ایران می تواند نقش موثری در نشان دادن چهره واقعی جمهوری اسلامی به جهان اسلام و جهان داشته باشد.

رضایی ادامه داد: ایران از توانمندی های عالی، طبیعی و قدرتمند خداوند بهره مند است که متاسفانه سرمایه گذاران خارجی نمی توانند از این ظرفیت های بزرگ در کشور بهره ببرند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین به برخی از تفاوت ها و دیدگاه های اقتصادی جهان اسلام در حوزه های مختلف از جمله پول و بانک اشاره کرد و افزود: بارها در کنفرانس بین المللی اسلام درباره بازار مشترک و یک بازار مشترک صحبت شده است. واحد پول واحد، اما تاکنون دنیا نتوانسته در این زمینه ها به اجماع برسد و در این زمینه نقش جامعه المصطفی در افزایش ارتباط با اندیشمندان اقتصادی اسلامی برای وحدت و اشتراک آرا است. مهم ترین چیز

معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز به قم سفر می کند و با تنی چند از مراجع و طلاب حوزه علمیه دیدار می کند.