رفتن به نوشته‌ها

تاثیر سیاه دانه بر تولید مثل ویروس کرونا چیست؟


مقاله امروز علم و بدن این مقاله به نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب می پردازد. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

لوبیای سیاه چیست؟

Nigella Sativa یا Nigella Sativa یک دانه کوچک ، سیاه و منشوری است که به شکل یک گیاه با نام علمی شکل گرفته است حبت البرکه و نام رایج لوبیا سیاه وزیره سیاه از خانواده خدارانونکولوس) در طب ایرانی به نام مال شاونی ارائه شده است این گیاه بومی مناطق مختلف آسیای جنوب غربی ، اروپا و شمال آفریقا است و کشت می شود.

این بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


در مورد سیاه دانه و بهترین خواص آن بیشتر بدانید!


اما آیا سیاه دانه می تواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند؟

لوبیا سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف دارویی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سیاه دانه FDA مانند GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” از این نظر طبقه بندی می شود که استفاده عادی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه در گذشته بسیاری از خواص ایمنی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی به این گیاه نسبت داده شده است ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد موجود در این گیاه به نام تیموکینون می تواند آن را در آزمایشگاه مهار کند. ویروس کرونا با اتصال به سنسور ویروسی یا پروتئین لومینال ، به سلول متصل می شود و همچنین محل اتصال ویروس را روی سطح سلول اشغال کرده و از تولید مثل ویروس جلوگیری می کند.

مطالعه دیگری در پاکستان روی حدود 300 نفر نشان داد که میزان مصرف عسل + نیجلا در مقایسه با دارونما ، می تواند کروناویروس را سریعتر پاک کند ، علائم را سریعتر کاهش دهد ، در موارد خفیف تا شدید بیماری عروق کرونر قلب ، بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

با توجه به بی ضرر بودن استفاده معمول از سیاه دانه ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان کمک یا تقویت کننده سیستم ایمنی در برابر ویروس کرونا استفاده کرد.

از عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه نشانه شایع بیماری دلتا کرونر

کیفوز یا پشت (هر آنچه باید بدانید)

خواص بمب سیب زمینی در بدن

زنجبیل و خواص دارویی و درمانی فراوان و شگفت انگیز آن

سورگوم و خواص بی نظیر آنمنتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *