بی کفایتی مدیریت خبر اربعین و سردرگم/تحریر دیرهنگام! – خبر خوب اساسی


یک کارشناس رسانه ای در پاسخ به این سوال که چرا از یک سو مردم را به شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین تشویق می کنیم و از سوی دیگر به خاطر تقصیر او به ماندن در خانه تشویق می کنیم؟
وی با انتقاد از برخی رسانه ها به انعکاس اخبار مربوط به راهپیمایی اربعین تصریح کرد: ما هیچ مدیریتی در اخبار خود نداریم و با اخبار کذب مردم را گمراه می کنیم.

مجتبی صمدی، دانشجوی دکتری علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در گفت وگو با ایسنا، با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در انعکاس اخبار مربوط به سکانس اربعین، نکاتی را در این باره ذکر کرد.

وی با توجه به اخباری مبنی بر بسته بودن مرزها برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین، ضمن نگاه به این موضوع از منظر رسانه ها خاطرنشان کرد: با وجود همه ایرادات و کاستی هایی که مردم در برنامه ریزی ها احساس و دیده اند. اربعین ۱۴۰۱ مسئولیت بخشی از این رویداد و رویدادهای آینده را بر عهده رسانه ها و مدیریت اطلاعات بدانیم امروز وقت آن فرا رسیده است. یعنی در تبلیغ این مراسم از ثبت نام و حضور مردم در اربعین گرفته تا مسائل دیگر همیشه احساس می کنیم که در برخی جاها کمبود وجود دارد. و با اینکه گفته می شود در آن طرف خانه بسیار کم است، شرکت در راهپیمایی اربعین همیشه از طریق رادیو، تلویزیون و رادیو تبلیغ می شود.

این کارشناس رسانه با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در این حوزه خاطرنشان کرد: صدا و سیما از یک سو مردم را به رفتن در ایام اربعین تشویق می کند و از سوی دیگر به مردم می گوید راه بسته است و آنها بسته اند. نباید رفت و مشکلات و کاستی هایی وجود دارد. این موضوع یک ایراد جدی دارد که حداقل در ادامه روند کار صدا و سیما باید آن را مد نظر قرار دهد. اگر توانایی ما برای ارسال کمک محدود است، باید این را تصدیق کنیم و بر این جریان رسانه نظارت کنیم. اگر ما مردم را نسبت به این موضوع اشتیاق بیشتری پیدا کنیم، ‌ ‌ ‌ جلو

وی سپس به رسالت رادیو اربعین در اعلام اخبار راهپیمایی اربعین اشاره کرد و جنبه دوم موضوع را تشریح کرد: نکته دوم به معاونت اطلاع رسانی و مدیریت اطلاع رسانی – اخبار رویدادها یا رویدادها در رسانه ها است که می پردازد. بخش بزرگی از نابسامانی ها و اتفاقات است که می توان به مردم و رفتار آنها در مرز این دولت گفت که این جدید است و آن را از خطای ذکر شده در محور اول متمایز می کند. اکنون رسانه ای ویژه اربعین راه اندازی شده است با عنوان «رادیو اربعین» که در آن مردم از برنامه های این شبکه در حوزه اطلاع رسانی و اخبار مرتبط در مراسم اربعین صحبت می کنند. یعنی شاید نقش اطلاع رسانی در حوزه اربعین در کنار سایر خبرگزاری ها و خبرگزاری ها که زمان اطلاع رسانی خاص خود را دارد، این باشد که رادیو اربعین هم همین طور است. اما به نظر من یکی از مشکلات مدیریت خبر است که در تلویزیون به خصوص رادیو اربعین با آن مواجه هستیم و این موضوع مدیریت و کنترل خبر را می طلبد.

صمدی در ادامه سخنان خود گفت: مهم‌ترین وجه ماجرا این است که راهپیمایی اربعین یک رویداد رسانه‌ای تلقی می‌شود اما اگر صرفاً یک رویداد در قالب پوشش رسانه‌ای باشد، در معرض فعالیت‌ها، بی‌نظمی‌ها و تخلفات قرار می‌گیرد. . با مراسم اربعین به پایان می رسد. آنچه امروز می بینیم هجوم مردم به مرزهای مختلف، تجمعات، خروجشان، حتی نحوه مقاومت در برابر اغتشاشات موجود است. در واقع، علیرغم اینکه رادیو اربعین می تواند خود را در نگرش به اخبار و اطلاع رسانی عمل محور قرار دهد، باید در همین جا متوقف شود.

این کارشناس رسانه همچنین یادآور شد: بهتر است رادیو اربعین تنها به قسمت تولید مراسم بپردازد. بر این اساس، اگر شیوه کار را در قالب یک طیف بدانیم و خبر اربعین را اقدام محور بدانیم، باید به سمت روند خود نیز حرکت کند؛ یعنی گزارشی که بر اساس زیرساخت ها و شرایط بهداشتی و درمانی و … باشد.

صمدی با تاکید بر اینکه باید بین شکل اطلاع رسانی در رادیو اربعین و انتشار اخبار و سایر اطلاعات در سازمان صدا و سیما تفاوت قائل شد، از زوایای مختلف به این مشکل پرداخت.

وی گفت: در اخبار تولید و پخش شده با موضوع اربعین، آنچه مردم در رادیو اربعین می بینند، اعلام این مراسم است. بنابراین می بینیم که مثلا مجری محترم و همیشگی برنامه با فرماندار یک شهر مرزی یا مسئول فرهنگی ستاد اربعین یک استان مرتبط است و تصوری که مردم دارند این است که بلافاصله دارند. گزارشی از اتفاقات اربعین، اما چشم انداز رویکرد است. و رفتار این مسئول و فرد مصاحبه شونده رفتار و رفتاری است که واقعاً خود را در نقش روابط عمومی یک سازمان یا موسسه می بیند. بنابراین در اینجا یکسری اطلاعات نادرست به مردم داده می شود، یعنی افرادی که به دنبال فعالیت های عمل محور هستند، در معرض اطلاعات نادرست قرار می گیرند و واقعاً مردم را در انتخاب مسیر مرزهای خود گمراه می کنند. این مورد نشان می دهد که ما نیاز به مدیریت جدیدی داریم که باید کاملاً در سطح رویدادهایی مانند اربعین ساخته شود. این بدان معناست که ما باید بین سطح اطلاعات و اطلاعات مربوط به فعالیت های خود و ترجیحات افراد تمایز قائل شویم. این رویکرد رویداد محور می تواند منجر به برنامه ریزی، سیاست گذاری و حتی رفتار انسانی ضعیف شود.

این کارشناس رسانه در ادامه سخنان خود اینگونه بیان کرد: نکته بعدی در این زمینه تفاوت و تمایزی است که باید بین این دو شکل جدید تمایز قائل شد. اگر ما در رادیو اربعین بخواهیم آنچه را که می گذرد ادامه دهیم، حتی مجریان همیشگی برنامه هم سراغ قالب های خبری تصادفی و امثال این می روند و این روحیه کنجکاوی مجریان که خود را در جایگاه خبرنگاری می دانند. فقط باعث می شود اطلاعات نادرست به مردم داده شود.

صمدی در خاتمه این گفت وگوها خاطرنشان کرد: برای بسیاری از این فعالیت ها نیازمند مدیریت اطلاعات هستیم، بنابراین اطلاع رسانی به صورت یک رویداد پوششی است. حتی اتفاقی که مثلاً در اربعین افتاد، الان مرزها بسته شده، توزیع گذرنامه متوقف شده و… مردم تشویق می شوند در خانه بمانند. تا زمانی که گزارشی تهیه شده باشد که مرز مشکلی ندارد! و علاقه مندان باید این راه را بروند.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی اخبار تولید و پخش شده در صدا و سیما و رادیو اربعین، تصریح کرد: نحوه اطلاع رسانی در شبکه های خبری مانند خبر و سایر برنامه های تلویزیونی که هم راه اطلاع رسانی و هم اطلاع رسانی پیشبرد سازمانی حتی ساخته نشد. یعنی روش گزارش دهی “به موقع” است. اگر با اتفاقی مواجه شویم که چندین روز ادامه خواهد داشت. خبرهایی از این دست که ما مرز را می بندیم ممکن است باعث شود خیلی ها پشت مرز بمانند، عده ای منتظر بمانند و بخواهند از مرز عبور کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی توصیه ما به سیاستگذاران خبر و رسانه این است که آینده نگر باشند و برنامه ریزی کنند. یعنی در فرآیند انتشار اطلاعات حتی محدودیت هایی که می خواهیم در نظر بگیریم، چگونه باید انجام دهیم و در چه دوره ای باید این اطلاع رسانی ها انجام شود. انجام این وظیفه مستلزم یک مدیریت رویکرد محور جدید است. آنچه حداقل از ستاد اربعین انتظار داشتیم نگاهی به نظام فرآیند محور خبررسانی بود. بدون چنین سیستمی، دو روز بعد مرز دوباره شلوغ می شد. مدیریت کار نمی کند و حملات ادامه دارد. بنابراین نکته قابل تامل مهمی است، یعنی مرکز اربعین نیاز به مدیریت اطلاعات دارد که حتی زمان اطلاع رسانی مهم را به اطلاع عموم می رساند.

این کارشناس رسانه تاکید کرد: باید در یک زمان مشخص فعالیت محوری داشته باشیم و قسمت اطلاع رسانی را به صورت فرآیند محور انتقال دهیم و باید از این فرآیند برای مهارت خبرنگاران و مجریان استفاده کنیم. یعنی به گونه ای که مردم به آن به عنوان یک رویداد فکر نکنند. به عنوان مثال وقتی معاون فرهنگی مرکز اربعین ایلام گفت که ما اقدامات فرهنگی را آماده کرده ایم و اینجا هم آماده هستند، مردم این حرف را به عنوان گشایش مرزها تلقی نکنند. ما باید فرآیند مدیریت اطلاعات را برای خودمان برنامه ریزی و سازماندهی کنیم. در حال حاضر شرایط این گونه نیست، حداقل آداب و رسومی مانند اربعین برای تغییرات و تحولات بزرگ است، زیرا نارضایتی مردم و اجتماعی و شکست سیاستمداران در عرصه های مختلف بسیار مشهود است و به همین دلیل است. می توان رسانه ها را به خوبی مدیریت کرد، اما اگر اینطور باشد، اشتباهات برخی از مدیران و سیاستمداران ما کنترل می شود. این قضیه مدیریت می خواهد، یعنی نباید با رادیو اربعین به عنوان رسانه ای که در تشکل ها و انجمن ها با مردم ارتباط برقرار می کند برخورد کرد.

مجتبی صمدی در پایان گفت: به عنوان مثال می توانیم در برنامه خود روش بحث و گزارش تحقیقی را با روش استفاده از خبرنگاران حرفه ای بگیریم و مشکلات و مسائل بین مرزها نیز مورد توجه قرار گیرد. اما همه اینها مستلزم استفاده از چندین متخصص است. چیزهایی که نمی دانیم و در اخبار درباره آنها صحبت نمی کنیم. به نظر من خبرنگاران شفاف یکی از بهترین راهکارها برای صدا و سیما هستند. یعنی سه چهار خبرنگار ویژه فقط با موضوع اربعین حضور پیدا کنند و خود را برای انتشار اخبار مربوط به اربعین معرفی کنند. مدیریت اطلاعات باید جدی گرفته شود تا مشکلات ما حل شود.

انتهای پیام