بیمه با واقعیت اقتصاد سلامت متفاوت است – خبر خوببیمه با واقعیت اقتصاد سلامت متفاوت است – خبر خوب – خبر خوب
بیمه با واقعیت اقتصاد بهداشت و درمان متفاوت استزمان انتشار: ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ – ۰۱:۲۵

اشکان آذرکیش، عضو هیئت مدیره انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: علیرغم اعلام هزینه درمان تشخیصی در سال ۱۴۰۱، مسائل زیادی بخش اقتصاد را تهدید می کند، مراقبت های بهداشتی به ویژه در بخش خصوصی به دلیل افزایش هزینه های سفر. ” این با افزایش هزینه های درمانی ناسازگار است و نبود بیمه درمانی وضعیت را تشدید کرده است.

عضو شورای عالی انجمن نظام‌های پزشکی ادامه داد: طی سال‌های گذشته نقش بیمه در پرداخت هزینه‌های درمانی مردم به‌طور پیوسته رو به کاهش بوده است و در مورد بیمه‌های تکمیلی نیز همین‌طور بود. علیرغم وجود سازمان های بیمه گر اعم از پایه یا تکمیلی در فرآیند تعریف و تصویب هزینه های خدمات درمانی در سطح ملی و استانی، همچنان شاهد نبود بیمه اضافی برای مالیات های مصوب هستیم. بنابراین پس از تعیین هزینه، بیمه اضافی هزینه را بازتعریف کرده و به ارائه‌دهنده منتقل می‌کند و به نام خرید استراتژیک، نرخ هزینه را کاهش می‌دهد و در واقع باعث تشویق به دفع می‌شود.

وی گفت: جای تاسف است که رویکرد ارائه دهنده جز کاهش کیفیت مراقبت و به ضرر ارائه دهنده تاثیری ندارد. این مشکلات در کلینیک‌های فیزیکی و پاراکلینیکی مانند آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی مشهودتر است، به‌ویژه در سال‌های اخیر که با افزایش هزینه‌های تجهیزات پزشکی و لوازم مورد نیاز این مراکز همراه شده است، هزینه خدمات را افزایش چندانی نداده است. -به نام تغییرات قیمت. این راه طولانی است.

آذرکیش ادامه داد: در این شرایط نرخ تعرفه مصوب سندیکای بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۱ کمتر از میزان تعرفه مصوب سال ۱۴۰۰ توسط دولت است، زیرا این شرکت ها در سایر مناطق جغرافیایی ساکن هستند. سیستم بیمه ما به دلایل مختلف نتوانسته است نقش واقعی خود را در تامین مالی سلامت عمومی ایفا کند و مبالغ گزارش شده بیمه های اضافی نشان می دهد که این بیمه تنها اولویت شرکت ها است، اینها کسب منافع مالی بدون توجه به سلامتی است. الزامات اقتصادی برای موسسه و کیفیت خدمات بهداشت عمومی

انتهای پیام/۴۱۷۲/


خبر خوب خبر خوب سایت بیمه جدید سایت خبر خوب خبر خوب خبر خوب خبر خوب وزیر بهداشت


ایکس

این را در داخل هم ببینید!
به گزارش پایگاه خبری شاد، احمد صفایی به نقل از رسالت گروه سیاسی خبرگزاری آنا …