بیماری مزمن، تنهایی ممکن است برای برخی از سالمندان دست به دست هم دهد


آخرین اخبار سلامت سالمندان

تصویر خبر: بیماری مزمن، تنهایی ممکن است برای برخی از سالمندان دست به دست هم دهد

دوشنبه، فوریه ۱۶، ۲۰۱۵ (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که برای افراد ۷۰ ساله یا بالاتر که با یک بیماری مزمن دست و پنجه نرم می کنند، تنهایی اغلب یک عامل پیچیده است.

محققان کانادایی ۱۲۱ فرد مسن را مورد بررسی قرار دادند که عمدتاً در دهه ۷۰ زندگی بودند. آنها دریافتند که احساس تنهایی پس از شروع مشکلات مزمن سلامتی افزایش می یابد – حتی در بین کسانی که ۵۰ سال یا بیشتر با یک شریک زندگی مشترک بوده اند.

میگن بارلو، نویسنده اول این مطالعه، از شخصیت، پیری، و می گوید: “کیفیت روابط اجتماعی ما در مواجهه با اثرات بیماری های جدی در زندگی بعدی نقش دارد. و تنها داشتن یک شریک زندگی ممکن است کافی نباشد.” آزمایشگاه بهداشت در دانشگاه کنکوردیا در مونترال، در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت.

این مطالعه اخیرا در مجله منتشر شده است روانشناسی سلامت.

به گفته محققان، افراد مسن مبتلا به بیماری مزمن می توانند با تلاش برای مثبت اندیشی در مورد چالش سلامت خود و سرزنش نکردن خود برای این بیماری، خطر تنهایی را کاهش دهند. تیم بارلو گفت، چنین استراتژی هایی می تواند به آنها کمک کند تا برای اجتماعی شدن و پیشگیری از افسردگی انگیزه داشته باشند.

بارلو تاکید کرد که منزوی کردن خود کمکی نخواهد کرد.

او گفت: «توقف اجتماعی شدن فقط به یک مارپیچ نزولی کمک می کند. “برخورد با یک بیماری مزمن نباید شما را از تلاش برای بیرون رفتن در صورت امکان بازدارد.”

او معتقد است که جامعه باید راه هایی بیابد تا به افراد مسن مبتلا به بیماری مزمن کمک کند تا از نظر اجتماعی درگیر شوند.

بارلو گفت: “این واقعیت که تنهایی می تواند منجر به عوارض بیشتر شود به این معنی است که می توان اقداماتی را برای جلوگیری از بازگشت این اثرات انجام داد.” «پیدا کردن راه‌های مختلف برای برقراری ارتباط با افراد دیگر به این معنی است که کمتر خود را به خاطر بیماری سرزنش می‌کنید و نمی‌توانید برای پر کردن این شکاف روی یک شریک حساب کنید.»

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


تمرینات برای سالمندان: نکاتی برای عضلات مرکزی بدن، تعادل، حرکات کششی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منبع: دانشگاه کنکوردیا، انتشار خبری، فوریه. ۱۱, ۲۰۱۵


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/