رفتن به نوشته‌ها

بیماری لیم و ریزش مو: آیا ارتباطی بین آنها وجود دارد؟


بیماری لایم می تواند با ریزش مو ارتباط داشته باشد

برای شروع ، در این مقاله ، می توانید ارتباط بین بیماری لیم و ریزش مو را کشف کنید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و ام اس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

همچنین بیماری لایم و ریزش مو می تواند در اثر نیش یک کنه عفونی ایجاد شود. لیستی از علائم هولناک را با خود به ارمغان می آورد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لایم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتولوژی اخیراً مورد مرد 21 ساله ای را گزارش کرده است که از گزش کنه در پوست سر رنج می برد. این بیماری بیماری لایم منجر به ریزش مو و ریزش بدون زخم مو می شود که برخی از آنها به عنوان طاسی موضعی یاد می کنند.

آلوپسی بدون زخم ناشی از نیش کنه تکه تکه به نظر می رسد و به پوست سر ظاهر “کنه خوار” می دهد. کسانی که از آن رنج می برند دچار ضایعات ندولی و اغلب پوسته پوسته خون می شوند. علاوه بر این ، آنها از درد ، تورم و خارش رنج می برند. آلوپسی آره آتا بدون اسکار با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این شرایط را نباید کنار گذاشت.

تصویر زیر یک مورد واقعی ریزش مو بدون زخم را نشان می دهد. این موضوع با برداشتن موهای بیمار از سوی دیگر پیچیده تر شد. این به دلیل یک بیماری اضافی به نام lichen simplexronicus بود. در این حالت ، پوست ضخیم ، قهوه ای و پوسته پوسته به دلیل خاراندن زیاد ناشی از خارش شدید ایجاد می شود.

علاوه بر این ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند زمانی رخ می دهد که بدن به بزاق کنه واکنش قوی نشان می دهد ، که باعث می شود بدن در پاسخ به آن ضد انعقاد ، ضد التهاب و مواد شیمیایی تعدیل کننده سیستم ایمنی بدن تولید کند.

سه مرحله بیماری لایم

بیماری لایم دارای سه مرحله مجزا است.

اول ، وقتی کسی گاز می گیرد ، در مرحله “اولیه ، محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافته است.

سپس ، باکتری های بیماری لایم شروع به پخش شدن در سراسر بدن می کنند. این مرحله به مرحله “استقرار اولیه” معروف است.

سرانجام ، بیماری از مرحله “گسترش دیرهنگام” عبور می کند. این مرحله ای است که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش یافته است.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری های موجود در آن در کوچکترین مکان ها از سیستم ایمنی پنهان می شوند و با آنها سازگار شده و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کنند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، باید بیوفیلم را در جایی که میزبان باکتری در آن پنهان شده است ، با استفاده از آنزیم های خاص ، گیاه شناسی ، ویتامین C و روش های دیگر باز کنیم.

آیا در خطر ابتلا به بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند ، بیشتر به بیماری لیم مبتلا می شوند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی وجود دارد ، بنابراین ضروری است بدانید که در منطقه ای زندگی می کنید یا به منطقه ای سفر می کنید که دارای بیماری لایم است.

فعالیت هایی که شما را مستعد ابتلا به بیماری لایم می کند

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانید و از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت می برید ، ممکن است در معرض ابتلا به بیماری لیم باشید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای هستید که به مناطق بیماری لایم معروف است یا در حال عبور از چمن های بلند هستید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در خارج یا خارج از بند نگه می دارند ، می توانند کنه ها را روی بدن خود به خانه منتقل کنند.

تعیین بیماری لایم و علت ریزش مو

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

شتاب زده

تب

تعریق

غاز کردن

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خسته تر

درد مفاصل

درد عضلانی

درد دیگر

مشکلات خواب

ادراکی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال تیک ندیده اید یا اگر تیک را برداشته و قبل از اینکه مورد ارزیابی قرار گیرد ، دور می اندازید ، بیشتر صادق است. اندازه کنه ها به اندازه یک سر سوزن است ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث ایجاد بثورات پوستی در ناحیه محل گزش می شود. همچنین احتمال دارد علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه کنید. در آینده علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی ظاهر می شود.

بیماری لایم یک موضوع اشتباه است ، یک پزشک لایم تحصیل کرده را پیدا کنید تا در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند دشوار باشد و همه پزشکان فراتر از این حرکت نمی کنند یا فقط نمی دانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام دهید و به تنهایی به دنبال بیماری لایم باشید.

من درک می کنم که این بر خلاف هر چیزی است که شما در مورد پزشکان معتقد هستید ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این واقعیت دارد. شما تنها کسی هستید که می تواند شما را شفا دهد و خواهد داد.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

اول ، من به بیماری لایم مبتلا بودم ، اما با این وجود هرگز یک کنه گزیدم. پس از مدتی رنج بردن از مشکلات تیروئید و آدرنال ، به حدی رسیدم که دوباره احساس ناتوانی می کردم و از نظر سلامتی پیشرفت نمی کردم. اگرچه دمای بدن من به سطح استاندارد (37 درجه) بازگشت و غدد فوق کلیوی و غده تیروئید به طور قابل توجهی بهبود یافت ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

شروع کردم به بررسی عمیق تر ، و معلوم شد که من چند عفونت دارم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپشتین بار. او برای درمان در کلینیک سم زدایی به ایالات متحده رفت که سه ماه به طول انجامید. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان به روال سلامتی خود ادامه می دهم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامتی و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرم حرکت کنم.

اجازه ندهید پزشکان به شما بگویند همه چیز در ذهن شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق تر عمل کنید.

پزشکان اغلب با شکایت از خستگی تمسخر می کنند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود پیدا کنند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در ذهن شماست). ما مشروط به این هستیم که به پزشکان اعتماد کنیم و به دوران مدرسه آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان هم اشتباه می کنند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجو ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی می گیرد و به اندازه كافی به شما در یافتن راه حل ها كمك می كند. از بسیاری جهات ، شما با موقعیتی روبرو می شوید که باید تحقیقات خود را انجام دهید – به هر حال ، بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما و آنچه که تجربه می کنید گوش دهند ، شما را باور کنند و سپس راه حل هایی را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که اصرار بر شفا و پاسخ به نفع شماست. اگر پزشک شما آنطور که انتظار دارید نگران سلامتی شما نیست ، پیش بروید و نظر دوم ، سوم ، چهارم و حتی صدمین را بخواهید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم می تواند به غیر از نیش مستقیم کنه منتقل شود. در حال حاضر اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا از کنه های بسیار کوچک قابل مشاهده منتقل شود.

در حین کار با پزشک برای درمان بیماری لیم ، مدافع سلامت خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها مبتکر فرایند بهبود هستید و فقط برای حل مشکلات خود به پزشک اعتماد ندارید – احتمالاً چنین نخواهد کرد.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، اما دریافت حمایت مورد نیاز از دوستان و خانواده ام سخت بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنها است و شما باید به تنهایی آن را طی کنید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید.

اگر می خواهید در مورد 55 علت ریزش مو مطالعه کنید ، لطفاً این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *