بیماری آلزایمر ممکن است اشتباه تشخیص داده شود


مطالعه نشان می دهد برخی از بیماران مبتلا به آلزایمر ممکن است به اشکال دیگری از زوال عقل نیز مبتلا باشند.

نوشته بیل هندریک
WebMD Health News

بررسی شده توسط Laura J. Martin، MD

فوریه ۲۳، ۲۰۱۱ – تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بیماری آلزایمر و سایر زوال عقل‌هایی که در اواخر زندگی رخ می‌دهند به راحتی اشتباه تشخیص داده می‌شوند.

محققان مغز ۴۲۶ مرد ژاپنی-آمریکایی را که در هاوایی زندگی می کردند و در سن متوسط ​​۸۷ سالگی مردند، کالبدشکافی کردند.

از این تعداد، ۲۱۱ نفر در زمان زنده بودن به زوال عقل مبتلا بودند و این زوال عقل بیشتر به بیماری آلزایمر نسبت داده می شد.

اما کالبد شکافی نشان داد که تنها حدود نیمی از افرادی که آلزایمر تشخیص داده شده بودند، یافته‌های مغزی منطبق بر این بیماری، مانند پلاک‌های آمیلوئید و گره‌های نوروفیبریلاری داشتند. درعوض، اکثر افرادی که آلزایمر تشخیص داده شده و تایید نشده بود، ترکیبی از سایر ناهنجاری‌های مغزی کافی برای توضیح زوال عقل داشتند، از جمله اجسام لویی، اسکلروز هیپوکامپ، یا آتروفی عمومی مغز.

تشخیص پیچیده

“تشخیص زوال عقل خاص در افراد بسیار مسن پیچیده است، اما با افزایش قابل توجه موارد زوال عقل طی ۱۰ سال آینده در ایالات متحده، تشخیص صحیح، تشخیص، پیشگیری و درمان زوال شناختی ناشی از سن بسیار مهم خواهد بود. “محقق مطالعه، Lon White، MD، MPH، از سیستم پزشکی Kuakini در هونولولو، در یک بیانیه خبری می گوید.

وایت می‌گوید: «مطالعات بزرگ‌تری برای تأیید این یافته‌ها و ارائه بینشی در مورد چگونگی تشخیص دقیق‌تر و پیشگیری از بیماری آلزایمر و سایر فرآیندهای اصلی بیماری زوال عقل در سالمندان مورد نیاز است.»

زوال عقل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله بیماری آلزایمر. علائم اولیه در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر معمولا پس از ۶۰ سالگی شروع می شود. بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل در ایالات متحده است.

این مطالعه در اجلاس سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا در سال ۲۰۱۱ در هونولولو ارائه خواهد شد.

این مطالعه در یک کنفرانس پزشکی ارائه خواهد شد. یافته‌ها باید مقدماتی در نظر گرفته شوند، زیرا هنوز تحت فرآیند «بررسی همتایان» قرار نگرفته‌اند، که در آن کارشناسان خارجی داده‌ها را قبل از انتشار در یک مجله پزشکی بررسی می‌کنند.
نمایش اسلاید


مراحل زوال عقل: بیماری آلزایمر و پیری مغز
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: انتشار خبر، آکادمی آمریکایی نورولوژی. نشست سالانه آکادمی مغز و اعصاب آمریکا، هونولولو، ۹-۱۶ آوریل ۲۰۱۱.

©۲۰۱۱ WebMD, LLC. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/