بیش از سه هزار زوج نابارور در استان کرمانشاه یافت می شوند


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرنگار ایرنا، «قباد محمدی» روز چهارشنبه در همایش باروری و باروری جمعیت در ایران در لابی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه: نرخ رشد جمعیت و طرح این طرح کمک کرد. این است که آنها را بسازیم تا بتوانند خطر بزرگی را که آینده کشور را تهدید می کند، از بین ببرند.

وی بیان کرد: طبق تحقیقات انجام شده مسائل فرهنگی و اجتماعی عامل اصلی کاهش جمعیت است و مسائل دیگری از جمله اقتصاد و بهداشت نیز در این امر نقش دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: ازدواج در سنین بالا و افزایش طلاق نقش مهمی در کاهش نرخ رشد جمعیت دارد و این موارد با مسائل اجتماعی و فرهنگی ارتباط مستقیم دارد.

وی افزود: در خصوص مرگ مادران باردار، شاخص ما در استان کرمانشاه ۱۶ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است که در دوره کرونا افزایش یافت و به حدود ۳۲ رسید.

محمدی بیان کرد: در حال حاضر برنامه های خوبی از جمله کمک های تکمیلی و پایش منظم مادران باردار برای کاهش بیشتر این شاخص در حال انجام است، علاوه بر این، درمان مادران باردار به صورت رایگان انجام می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مرکز درمان سوء تغذیه در بیمارستان معتضدی کرمانشاه فعال است که در حال ساخت آن هستیم و ساخت مرکز دوم در این بیمارستان به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع است. برنامه.

وی افزود: ۱۲ درصد زوج های نابارور ناباروری اولیه و ۱۵ درصد ناباروری ثانویه دارند و تمام تلاش ما این است که از طریق فرزندخواندگی به این زوج ها کمک کنیم کلینیک اختلالات خوردن.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: نرخ مرگ و میر نوزادان ۳.۵ به ازای هر ۱۰۰ هزار کودک است که در نظر داریم با نصب بیشتر تخت‌های NICU و مراقبت‌های بیشتر، این میزان را ارتقا دهیم.

وی گفت: در حال حاضر ۷۶ تخت NICU در بیمارستان دکتر در حال فعالیت است. محمد کرمانشاهی، بنابراین امسال ۱۶ تخت اضافه شد که هزینه نصب هر تخت حدود ۱.۵ میلیارد تومان و در سال آینده ۱۰ NICU دیگر است. افزودن تخت به مجموعه تخت ها، اضافه شدن به بیمارستان امام رضا (ع).

محمدی افزود: با توجه به آمار سقط جنین در استان و گزارش سالانه ۲۵۰۰ سقط جنین توسط زوجین، نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه برای عدم سقط جنین زن و شوهر هستیم.

وی تاکید کرد: زنگ خطر پیری جمعیت در کشور به صدا درآمده و باید تا دیر نشده به فکر رفع این مشکل بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اگر در هفت سال آینده اقدامات اساسی در این زمینه انجام نشود فرصت ها از دست می رود و جمعیت پیر می شود و بحران گسترش می یابد.در سال آینده بسیاری در کشور.

وی افزود: عوامل مختلفی در بحث افزایش یا کاهش جمعیت دخیل هستند که از جمله مهمترین آنها عوامل فرهنگی و اجتماعی است که نهادهای مرتبط با این حوزه را می طلبد و همه باید با عزم جدی در این زمینه تلاش کنیم.